Polecane posty

grzesiekc2    0

Witam

 

Od niedawna jestem użytkownikiem AF. Mam prośbę do osób, które są w temacie koparek. Posiadam cyklop(ładowacz) używam go do prac ziemnych w obejściu, sprzedaży żwiru, piachu czasami idzię na usługi. Jestem zainteresowany wymiana go na koparko- ładowarkę, cena do 40 tys. Proszę o porady, co polecacie, jakie macie koparki, jak je oceniacie. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Temat napewno przyda się innym bo na forum bieda z takim tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian3211    13

Witam! Mam jedno zasadnicze pytanie: czy interesuje Pana koparko-ładowarka Ostrówek? Z zalet to napewno to, że jest do niej duża dostępność części, prosta budowa, więc remont jak najbardziej można wykonać samemu :D Moja ocena dla tej koparki wynosi 5/6, dlaczego, ponieważ trzeba mieć czasem do niej stalowe nerwy, głównie dla tego, że komfort jest bardzo niski, oraz brak napędu 4x4 jest problemem przy pracy w ciężkim terenem oczywiście można go dorobić ale wiadomo jak to jest z dorabianym). Ale nic nie jest idealne. Do takiej pracy jaką Pan opisuje jest moim skromnym zdaniem jest idealna! Mam nadzieję, że pomogłem! A i jeszcze zapomniałem o najważniejszym: CENA DO 20.000 a resztę można przecież wydać na remont, który uczyni tą maszynę ładną (no mniej więcej) i mało zawodną. Z tego co wiem to taki remont może kosztować około 5 do 6 tysięcy złotych. Tutaj mam kilka Ostrówków z allegro:

1. http://allegro.pl/os...4068633365.html

2. http://otomoto.pl/os...ek-K207075.html

To tyle. Życzę udanych poszukiwań maszynki :)

Edytowano przez Damian3211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Ja mam forda 655 z ramieniem teleskopowym od dwuch lat i jak na swoje potrzeby to ok. Wykonuje odmulanie rowów, drenarkę się naprawia, do ramienia dorobione ma widły od UNHZ 750 do ładowania obornika a z przodu ,,tur,, ma dorobioną euro ramkę i zaczepiam osprzęt od tura np. chwytacz balotów. Mało pali ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Nie musisz mi panować :) ostrówek tanio wychodzi to jego zaleta ale szukam czegoś z napedem przednim. Komfortu mniejszego jak w poczciwym cyklopie nie zaznasz chyba nigdzie :lol:

 

Ja mam forda 655 z ramieniem teleskopowym od dwuch lat i jak na swoje potrzeby to ok. Wykonuje odmulanie rowów, drenarkę się naprawia, do ramienia dorobione ma widły od UNHZ 750 do ładowania obornika a z przodu ,,tur,, ma dorobioną euro ramkę i zaczepiam osprzęt od tura np. chwytacz balotów. Mało pali ON.

 

Mało czyli w jakim zakresie? Ta maszyna ma napęd na przód? Jak głeboko takim sprzetem mozna kopac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Przy kopaniu to prawie nic bo chodzi bez obrotów;) Tak ma naped 4x4 i waży około 7t to podczas jazdy troche ma co wozić ze sobą ale i tak wyjdzie jak c-360 a może mniej. Nie mieżyłem bo zalewam 30l i zapominam o paliwie. Wiadomo jak bedzie caly dzień dostawać po garach to 70-80l spali ale to przy zapychaniu rowów przednią łyżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam podobny dylemat jak założyciel tematu,też mam cyklopa leciwego i nadaje się "okazja" kupić tanio koparko ładowarkę MF chyba 250 na przodzie duża łycha i piachu ani żwiru kopara nie boi się oraz potężne widły do palet z tyłu ramię i dwie łyżki 60cm i25 cm szerokości, minus- ramię na obrotnicy a nie na dwóch siłownikach.Mam zamiar używać jej jeszcze do wykopywania pniaków po ściętych drzewach sporadycznie.Cena jaką zaproponował mi znajomy to 15 tys.Sprzęt bez papierów.Spalanie raczej nie wielkie bo silnik perkinsa A4.212 ok 60KM.Czy warto zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Taka białoruśka będzie najlepszym wyjście http://tablica.pl/oferta/koparko-ladowarka-mtz-CID757-ID1ny7Z.html

Dużo czymś takim pracowałem. Na prawdę twarda maszyna. Jeśli chodzi o trakcję to z każdego bagna wychodzi. Ładowacz i koparka działają sprawnie i szybko. Bardzo wydajna hydraulika. Ładowanie ziemi na przyczepy czy wywrotki nie robi żadnego problemu. Dostęp części jest bardzo dobry.

Ta maszyna jest jeszcze godna uwagi. Jest dość młoda i ładnie zachowana http://otomoto.pl/inny-K209366.html


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Tak podoba mi siętaka maszyna, sam mam traktor mtz 82ts wiem na co stać te maszyny i że są twarde. Ta pierwsza duzo tańsza bo do tamtej jeszcze vat dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak możesz to określ dokładniej czego oczekujesz, zapewne ma być kołowa, ale ma mieć łyżkę czy chwytak, a może szuflę. Teleskopowa czy zwykłe ramię łamane, na jaką wysokość ma ładować...

 

Moją propozycją dla Ciebie będzie Mecalac. Jest uniwersalna i komfort już tam znajdziesz ale ciężko będzie zmieścić się w tej cenie

14-Oct-06-Mecalac%208CX,%208CXi%20brochure.jpg

Przykładowe ogłoszenia:

http://sprzedajemy.p...-12-mxt,3200757

http://tablica.pl/of...D5-ID1SKYl.html

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Napęd 4x4, na kołach, ramię łamane. Praca na wyrobisku piasku, ładowanie obornika, przekopywanie rowów, ładowanie na wysokość przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerWodniki
      Witam,
      jestem świeżo upieczonym wlaścicielem koparki białoruś wersja budowlana z roku 1989. W koparce dokonałem wymiany: pompy 100, dwóch rozdzielaczy, naprawiłem siłowniki, ogólnie nie ma nigdzie przecieków, ale dalej jest coś nie tak. Nie wiem z jakiego powodu koparka wyje po załączeniu pompy w podlodze i nie chce podnieść swojego ciężaru na łyżce (na łapach i spychu podnosi). Dodam jeszcze, że wymieniłem rownież olej (HL 68), wyczyścilem filtr oleju, wg mojego myślenia powinno być wszystko OK, ale nie jest. Jeżeli ktoś z Was miał podobne problemy to będę wdzieczny za informację co może być ich przyczyną.
    • Przez jaggi
      Mam zamiar do mojej firmy zakupić koparkę.Chciałbym Was tutaj jako fachowców zapytać o ten model
      http://wymieniajmy.pl/a/971/koparko-spycharka-bialorus
      Jak z częściami i jak z awaryjnością takiej maszyny?
      Czy podana cena jest adekwatna co do jej jakości?
    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez bronekc6
      Witam
      Mam problem takiej natury ze zapomniałem spuścić wodę z bloku i spuchł troszkę.
      Jak naprawić to wiem ale może pasuje tam inny silnik od mtz lub innego ale lepszy silnik niż ten co jest.
      Siedzi tam D-65 jumz z 87r.
       
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj