bolid20

Gruber na gęsiostopkach z pielnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolid20    98

Hej!

Pewnie uznacie że głupi pomysł ale myślę o zrobieniu do mojego ursusa agregat podorywkowy i już miałem kupować normalne sztywne łapy z oryginalnego ale tak mnie naszło, że gęsiostopy są też w pielnikach do warzyw. I znalazłem w grene gęsiostópkę o szerokości 260mm razem z trzonkiem za 36zł więc kupiłbym 7sztuk i do tego ramo a za to 2 wałki strunowe. Co o tym myślicie??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

myślę że praca gęsistopki w miarę pulchnej ziemi w redlinach a podorywka twardego ścierniska to co innego, więc na podstawie oględzin gęsiostopek w moim obsypniku to nie przejdzie na dłuższą metę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

na jakies piaski to moze i to by bylo dobre ale u mnie w glinie to bys nie ujechal tam i z powrotem nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego nie bez przyczyny taki gęsie stópki są montowane w pielaczach, ponieważ swoimi gabarytami i włsnościami odpowiadają powierzonym zadaniom, oczywiście że możesz spróbować ale ja myślę że ujedziesz max kilkaset metrów i już będą zagięte do góry, niestety taka jest prawda, pomysł moim zdaniem nie przejdzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszc360    0

ja objezdzalem buraki i bylo tak twardo ze gesie stupki nie chcialy wchodzic wiec na kazdej powiesilem obciaznik 25 kg jedna sie ulamala 3 zgioly sie w bok moim zdaniem nie ujedziesz z tym za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale można dopasować też gęsiostopke na ząb wąski od kultywatora to może zdać egzamin, amortyzowany. koszt redliczki 2,60 zł ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

o tym też myślałem żeby na szeroki ząb od kultywatora założyć gęsiostopkę. Jednak mnie przekonaliście że to będzie za słabe i kupie jednak oryginalne mocowanie z grubera.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Powiem tak te gesio stopi tobie nie wytrzymaja obciazenia zaraz sie pogna na bok lub polamia sam. Aco to tego kurtywarora to tez glupi pomysl jak na sciernisko sam to zeszlym roku praktykowalem maszyna wygladala fajnie ale jak zaraz weszla w ziemie tam gdzie mieko to jak cie moge ale tam gdzie twardo zaraz sie powyginaly do tylu i to bylo tyle zabawy mojej z tym. :) 

 

A w tym roku to mysle nad gruberem tyle ze sam go chce robic samemu a jak narazie wyliczylem 7 lap to koszt jakies 2tys zl w tym ( grządziel, nożne, sercówka, i uchwyt lemieszy)  a do tego jeszcze rama liczyc 1tys w tym oczywiscie licze tez wal strunowy zrobiony samemu z plaskownikow, no i jakis 1tys to te taleze tnace znalazlem take na allegro 6czy7 talezy z trzymakami + uchwyt do walu strunowego. I to daje razem jakies 4tys czyl to az tak wiele nie jest w porównaniu do nowego czy uzywanego ale wiesz za to co masz samemu zrobione. A jeszcze 1 cale prace zwiazane z wykonaniem to we wlasnym zakresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj