macko25

Kuhn Rauch Quantron-E2

Polecane posty

macko25    27
Witam. Mam pytanie dla tych co posiadają rozsiewacz kuhn rauch ze sterownikiem Quantron-E2.W pierwszym roku było wszystko Oki wyświetlały się wszystkie komunikaty na sterowniku a teraz w drugim roku nie wyświetlają się komunikaty takie jak usterka przy wylocie nawozowym czy lewa lub prawa strona jest pusta czy ja coś przestawilem w ustawieniach czy co czy miał ktoś taki przypadek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

Witam... a co kolego robiłeś jak ci wyskakiwał błąd usterka przy wylocie nawozowym ? Ja błąd kasuje i po chwili znów wyskakuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

No najpierw kasuje przyciskiem tym 100% i na szybko otwieram zasuwy na maksa i zamykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

Tak jak masz wsypany nawóz to w czasie jazdy tak szybko otwórz na maksa i zamknij bo tu innej opcji nie widzę A taki błąd bardzo rzadko mi wyskakuje czasami twardy nawóz wpadnie czy bryła to zatka dziure lub nie może przymknąć bo blokuje A może sprawdź zasuwy może coś zardzewiało i siłownik ciężko pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

Rozsiewacz nowy jeszcze nie używany... a jak otworzyć w czasie jazdy ? Włączane mam start ruszam i wyskakuje błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

wchodzić w menu i szybkie opróżnianie zbiornika.o to dziwne jak nowy czyli mówisz że wyskakuje napis usterka błąd przy wylocie nawozowym?no nie wiem co może być ja też mam od nowości i narazie bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

A robiłeś kalibrację zasow ?

A jak robie próbę kręcona i mam współczynnik a z kad mam wiedzieć na jakie nr łopatki ustawić ? W aplikacji nie ma większości nawozów np Saletra z Anwilu czy Ultra 8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

nic nie robiłem i żadne kalibracje nie robiłem przy tym rozsiewaczu....


wszystko robię według aplikacji i ile kg/ha chce wysiać i nic więcej nie robię


Ale ja mam rozsiewacz z wagą A ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

Bez wagi tylko z quantron a... mi kazali zrobić kalibrację zobaczymy czy teraz będzie wyskakiwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

No to jak nie masz wagi to kalibracja dla każdego nawozu musi być zrobiona tylko nie powiem Ci jak....a ja mam z wagą rozsiewacz i tylko wpisuje ile kg na hektar i resztę mnie nic nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

Ceny są kosmiczne tych rozsiewaczy jakbym miał jeszcze brać z waga to masakra... ale napewno wygoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

strasznie drogie ja dałem 40 tyś netto A chciałem emc był jeszcze 10tys droższy teraz jakbym chciał kupić to nie wiem czy 60tys by starczyło masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

O takie Ci mieszadło chodzi https://sklep-agroland.pl/czesci-do-maszyn-rolniczych/mieszadlo-prawe-do-rozsiewacza-r4087003 mieszadło mam sztywne kręci się w jedną stronę nie ma żadnego luzu góra dół czy w prawo w lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczechu18    0

A powiedzcie mi czy można myć te wszystkie te siłowniki elektryczne co otwierają zasuwy czy lepiej to osłonić jakoś przy myciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja myje normalnie i to karcherem ale wiadomo od siłowników staram się nie tak blisko żeby tak ciśnieniem nie walić prosto na siłowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17
Dnia 21.05.2021 o 08:18, Szczechu18 napisał:

Rozsiewacz nowy jeszcze nie używany... a jak otworzyć w czasie jazdy ? Włączane mam start ruszam i wyskakuje błąd ?

Witam, też kupiłem na początku roku rozsiewacz z komputerem quantron i mam ten sam problem. Serwis niby sprawdzał, poprawiali zasuwy żeby lżej się otwierały ... przewody od akumulatora przeciągnięte , żeby nie było spadków napięć i za wiele nie pomogło. Przy tym samym nawozie zdarza się, że jest lux innym razem co chwile wyskakuje ten komunikat. Jedynie wyłączenie i włączenie kompa pomaga ..czasem. Nie wiem czy to nie jakiś błąd kompa. Zaczyna to drażnić bo nie płaciło się za to 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Panowie czy axis 30.1 Quantron e będzie wyposażony w wagę .lub poradcie po czym odróżnić że posiada wagę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

Myślę nad zakupem używanego axisa i pytanie czy jest sens kupować go z waga ??? Co faktycznie daje ta waga . Miało by to być spięte z u 1224 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
Napisano (edytowany)

Ja nie, zgłaszałem problem na gwarancji, ale serwis olał sprawę nie wiem czy sądem ich nie postraszyć. Odkręciłem już nawet wskaźniki aby siłownikowi było lżej, a i tak sieje tymi błędami co chwile. Nie ma opcji aby to był problem z instalacją elektryczną ciągnika, napięcia są super. Według mnie to raczej jest wada fabryczna tych siewników skoro tylu osobom się tak dzieje. Swoją drogą idiotycznie zostało to zrobione, bo skoro sterownik wykrywa zator na zasuwach to zamiast otworzyć chwilowo więcej to na siłę zamyka zasuwy, no a gdyby tam faktycznie wpadł kamień? Tak czy owak Rauch ma z tym jakiś problem i go najwyraźniej olewa.

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj