Wojtek026

Kosiarka bijakowa ale jaka!

Polecane posty

Wojtek026    76

Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

ja bym zaczął od "du*y" strony, czyli za jakim koniem i w jakich warunkach (mokro/sucho/pochyłości itp) będzie pracować- a potem szukał sensownego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no dobra koń 4x4 80km ale i myslałem żeby to czasem podpiąć do 3512 teren płaski, raczej suchy, chociaż mam taką działkę co bobry zalewają ogólnie jeśli chodzi o łąki to wychodzę z hodowli i gorsze działki gdzie dziki i trzcina sitnik chciałbym tym chlasnąć, ale i mam kilka ha lasu krzaków które też chciałbym przetłuc gałęzie po zrębie posiekać, łozy na granicach i na rowach poniszczyć no i słomę po kombajnie posiekać czasami od tyle, szerokość nie musi być duża tylko przemiał duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

hmn...powiem tak, u mnie 85KM o wadze 3,5t i polska kosiarka na pantografie 1,6m szerkości roboczej- raz że trochę to waży (+/- 900kg) więc niewidze 3512 za takim sprżętem, dwa że jak wjadę w gęste zarośla (trawy na podmokłych łąkach) to ciągnik w pi*de dostaje- więc sam wnioski wyciąg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Pany, prawdopodobnie będę miał na sprzedaż kosiarkę bijakową samasz piko 1,3m gdyby ktoś chciał to wiadomość taką kosiarką c330 ciągnie na luzie jak by co ;)

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8
19 godzin temu, Wojtek026 napisał:

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

googluj... pronar BBKT, u mnie szer. 160 z młotkami, uwierz mi że jak w "dżungle" wjeżdzam to dostaje koń po d*pie

Edytowano przez elux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

oj to czapkę pieniędzy pewnie kosztuje ten pronar

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

nie wiem ile teraz, ale 2 lata temu był lekko tańszy jak SAMASZ- ale i tak zamiast niego można było mieć 2 chińczyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no spoko spoko chodzi mi o to czy to warte tych pieniędzy, czy bęben roboczy jest większy czy obudowa z grubszej blachy?

 

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

moim zdaniem tak, u mnie po około 200 h godz pracy to tylko smar idzie, łożyska, paski póki co zużycia nie wykazują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-bijakowa-mulczer-rozdrabniacz-170-pro-dar-producent-CID757-IDwbVdT.html

co sądzicie o tych kosiarkach wygląda masywniej jak bomet indus czy talex, no i co wybrać młotki czy Yki jeśli kosiarka miała by być i do posiekania słomy i koszenia łąk gdzie tylko trzcina i dziki ryją łąk zalewowych, to w sumie może Yki lepiej by cieły, oraz czy w bomecie czy talexie mogę zamiennie wymieniać młotki i noże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

nikt na AF nie ma lub nie miał styczności z tymi kosiarkami pro dar? no i pytanie mam czy Yki dadzą sobie radę w krzaczkach grubości palca max jak trzonek od wideł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112

Co sądzicie o kosiarkach bijakowych z pronaru lub samaszu?Mam dylemat którą wybrać.Cenowo wygląda podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

znajomy był na kupnie nowej w maju to ze względu na szybszą dostępność kupił Pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prodar    0

Witam kosiarki PRO-DAR są przez nas produkowane i jak najbardziej nadają się do ciężkich waronkow do koszenia gałęzi w sądach czy koszenia nieużytków gdzie występują galezie samosiejki do 6cm elementy tnące rotor ma ciężkie mlotki 1.2kg i wysokie obroty 2450rpm co pozwala na bardzo dobre rozdrabnianie masy i małe zapotrzebowanie mocy. A do koszenia traw noże typu Y i zastosowanie klapy uchylnej która pozwala na swobodne rozproszenie masy.  Film pokazuję koszenie na młotkach. Przy nożach Y koszenie było by szybsze i bardziej rozdrobnione. 

Edytowano przez Prodar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
Dnia 12.06.2020 o 06:34, Wojtek026 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-bijakowa-mulczer-rozdrabniacz-170-pro-dar-producent-CID757-IDwbVdT.html

co sądzicie o tych kosiarkach wygląda masywniej jak bomet indus czy talex, no i co wybrać młotki czy Yki jeśli kosiarka miała by być i do posiekania słomy i koszenia łąk gdzie tylko trzcina i dziki ryją łąk zalewowych, to w sumie może Yki lepiej by cieły, oraz czy w bomecie czy talexie mogę zamiennie wymieniać młotki i noże?

Jestem w posiadaniu tej kosiarki od roku, konstrukcja masywna noże bijaki 1200g , spisuje się bdb , mogę podesłać filmiki z pracy przy MF255

 

20200803_204100.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Dobrze ze znalazł sie taki temat, tez nie wiem jaka wybrac kosiarke czy z wałem kopiującym a może kołami podporowymi głównie kosze łąki 50ha ale teren mokry tez 80KM 4x4 myślałem nad mulczerem z firmy orkan bo mam do nich nie daleko i fajnie wygląda wał fi160 ale to chyba chinczyk i puki co to odpuściłem .Może ktoś coś doradzi?? Chetnie zobacze filmik z koszenia kosiarka  PRO-DAR    andrzejk7979@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
Dnia 11.02.2021 o 00:31, fabianek123 napisał:

Dobrze ze znalazł sie taki temat, tez nie wiem jaka wybrac kosiarke czy z wałem kopiującym a może kołami podporowymi głównie kosze łąki 50ha ale teren mokry tez 80KM 4x4 myślałem nad mulczerem z firmy orkan bo mam do nich nie daleko i fajnie wygląda wał fi160 ale to chyba chinczyk i puki co to odpuściłem .Może ktoś coś doradzi?? Chetnie zobacze filmik z koszenia kosiarka  PRO-DAR    andrzejk7979@tlen.pl

Wstawiam filmik, który wysłałem do producenta a on umieścił go na YouTube,  ponieważ ma dużo zapytań o pracę  MF z kosiarką a ja nagrałem kilka filmików. Sam jak kupowałem tez szukałem kogoś, kto by mi pokazał czy mf da radę i wiem, że to każdego zainteresowanego zakupem  takiego sprzętu interesuje.  Kosiarka Orkan  Stark, AGf Sanko itd. to Chińczyk, cztery lata temu też miałem dylemat z kosiarka, kupiłem niby Polską a po czasie okazało się, że nie., bo była innej marki niż wymieniłem wyżej. Po dwóch latach użytkowania  sprzedałem i kupiłem PRO-DAR. Miedzy czasie dokładnie zgłębiłem temat  kosiarek i producentów ( Pronar, Talex, Samasz, Bomet, Kornik , Pomarol , MCMS Warka i  Pro-dar oraz inne zagraniczne) 

W stosunku jakości do ceny wygrał pro-dar ( gdyż za taką u konkurencji cena x2) i jestem zadowolony z wyboru, bo w większości musiałbym trochę kombinować żeby 47PS dało radę, tu wszystko chodzi bdb ponieważ wielkość rotoru, bijaków oraz przełożenie  a co za tym idzie obroty, jest tak dopasowane ze MF daje sobie radę nawet przy dużej gęstej trawie, 3,4 bieg terenowy a nawet 1 szosowa 1500-1700obr/min., i jeszcze jedno, mogłem z producentem dokonać pewnych ustaleń i modyfikacji co do konstrukcji, co przy konkurencji jest nie możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Wszystko fajnie tylko kazdego interesuje jak  pracuje silnik  i praca kosiarki na duzej trawie

Edytowano przez fabianek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

te kosiarki to porażka w dużej czy wilgotnej trawie tylko paski się palą, te młotki są duże jest ich mało zalepiają się wymiana na noże bijakowe to już w ogóle porażka, te noże gięte w L zalepiają siętrawą całkowicie, gdyby nie ta uchylna klapa to by ta kosiarka zalepiała się całkowicie w małej trawie, tłuc tym maliny czy krzewy drobne OK, ale do łąk to się nie nadaje, lepiej dołożyć i kupić talex

 

Edytowano przez Wojtek026
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

 

 

 

11 godzin temu, fabianek123 napisał:

Wszystko fajnie tylko kazdego interesuje jak  pracuje silnik  i praca kosiarki na duzej trawie, a tu na pierwszym planie muzyka ....może to nie ten film? 

Wysłałem na email 

5 godzin temu, Wojtek026 napisał:

te kosiarki to porażka w dużej czy wilgotnej trawie tylko paski się palą, lepiej dołożyć i kupić talex

 

Kolega kupił Talex 3,5m i też pali paski, a drugi kupił 1,6m leopard do MF i musiał koła przerabiać żeby MF dał radę,  wszystko zależy od techniki jazdy i od maszyny ( PRĘDKOSCI OBROTOWEJ ROTORA I MASY BIJAKÓW ) oraz mocy ciągnika, bo każdą można zabić gdy ma przeciwnoże i brak jest otwieranej tylnej klapy . Ja C 33O kosiłem  bijakową trzcinę 2m  i dawał radę. Kwestia dostosowania prędkości i obrotów w stosunku do terenu i materiału jaki się kosi. 

66743202_505746949965391_929274525915283456_n.jpg

66647673_630016834177447_1710220462182629376_n.jpg

66671104_2338754049779581_2778174190686044160_n.jpg

Edytowano przez pitermaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

A jak to jest z samymi młotkami bijakowymi jak do danej kosiarki mają zastosowanie młotki typu RM30 to czy te młotki tego typu są jakieś lepsze i gorsze czy lepiej tnące łąki a inne lepiej krzaki bo są o masie i 1150 i o masie 1240 g jakiego producenta polecacie czy to wszystko jedno, czy można te młotki jakimiś innymi zastapić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj