Wojtek026

Kosiarka bijakowa ale jaka!

Polecane posty

Wojtek026    39
Napisano (edytowany)

Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?

Edytowano przez Wojtek026

elux    8

ja bym zaczął od "du*y" strony, czyli za jakim koniem i w jakich warunkach (mokro/sucho/pochyłości itp) będzie pracować- a potem szukał sensownego produktu

Wojtek026    39

no dobra koń 4x4 80km ale i myslałem żeby to czasem podpiąć do 3512 teren płaski, raczej suchy, chociaż mam taką działkę co bobry zalewają ogólnie jeśli chodzi o łąki to wychodzę z hodowli i gorsze działki gdzie dziki i trzcina sitnik chciałbym tym chlasnąć, ale i mam kilka ha lasu krzaków które też chciałbym przetłuc gałęzie po zrębie posiekać, łozy na granicach i na rowach poniszczyć no i słomę po kombajnie posiekać czasami od tyle, szerokość nie musi być duża tylko przemiał duży

Wiadomość z agroFakt.pl

elux    8

hmn...powiem tak, u mnie 85KM o wadze 3,5t i polska kosiarka na pantografie 1,6m szerkości roboczej- raz że trochę to waży (+/- 900kg) więc niewidze 3512 za takim sprżętem, dwa że jak wjadę w gęste zarośla (trawy na podmokłych łąkach) to ciągnik w pi*de dostaje- więc sam wnioski wyciąg

Wojtek026    39

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

Artis    30
Napisano (edytowany)

Pany, prawdopodobnie będę miał na sprzedaż kosiarkę bijakową samasz piko 1,3m gdyby ktoś chciał to wiadomość taką kosiarką c330 ciągnie na luzie jak by co ;)

Edytowano przez Artis

elux    8
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Wojtek026 napisał:

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

googluj... pronar BBKT, u mnie szer. 160 z młotkami, uwierz mi że jak w "dżungle" wjeżdzam to dostaje koń po d*pie

Edytowano przez elux

Wojtek026    39
Napisano (edytowany)

oj to czapkę pieniędzy pewnie kosztuje ten pronar

elux    8

nie wiem ile teraz, ale 2 lata temu był lekko tańszy jak SAMASZ- ale i tak zamiast niego można było mieć 2 chińczyki :)

Wojtek026    39
Napisano (edytowany)

no spoko spoko chodzi mi o to czy to warte tych pieniędzy, czy bęben roboczy jest większy czy obudowa z grubszej blachy?

elux    8

moim zdaniem tak, u mnie po około 200 h godz pracy to tylko smar idzie, łożyska, paski póki co zużycia nie wykazują

Wojtek026    39

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-bijakowa-mulczer-rozdrabniacz-170-pro-dar-producent-CID757-IDwbVdT.html

co sądzicie o tych kosiarkach wygląda masywniej jak bomet indus czy talex, no i co wybrać młotki czy Yki jeśli kosiarka miała by być i do posiekania słomy i koszenia łąk gdzie tylko trzcina i dziki ryją łąk zalewowych, to w sumie może Yki lepiej by cieły, oraz czy w bomecie czy talexie mogę zamiennie wymieniać młotki i noże?

Wojtek026    39

nikt na AF nie ma lub nie miał styczności z tymi kosiarkami pro dar? no i pytanie mam czy Yki dadzą sobie radę w krzaczkach grubości palca max jak trzonek od wideł?

Janusz    25

Co sądzicie o kosiarkach bijakowych z pronaru lub samaszu?Mam dylemat którą wybrać.Cenowo wygląda podobnie.

elux    8

znajomy był na kupnie nowej w maju to ze względu na szybszą dostępność kupił Pronara

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matisl
      Witam Panowie 🙂 chcę zacząć kosić ugory kosiarką rotacyjną i mam pytanie, czy mogę kosić kosiarką na podnośniku, aby talerze były w gorze? Dziki trochę poryło itp i nie chce zniszczy sprzętu. Czy taki manewr przejdzie? 
      Drugie pytanie, czy lekko krzywy talerz będzie powodował jakieś bicia? Czy dopuszczalne są jakieś skrzywienia? W jednym miejscu podczas obracania unosi się chwilowo ok 1-2cm. 
      Pozdrawiam i proszę o pomocne słowo 
    • Przez Matisl
      Witam kolegów. Posiadam kosiarkę rotacyjna Krone Tm165 D1. Mam pytanie, a mianowicie przedni talerz slizgowy kręci się praktycznie z górnym bębnem w obie strony, natomiast drugi talerz slizgowy kręci się niezaleznie i luźno. Czy tak powinno być? Kosiarkę niedawno kupiłem i jest t mona pierwsza maszyna.  Pozdrawiam i proszę o pomoc 
    • Przez marioc14
      Witam 
      Orientuje się ktoś jakie tulejki idą do palców kondycjonera krone am 283 cv. Znalazłem w katalogu 18x24x24 taka rozcięta ale do mojego typu są za duże. Z tego co zmierzyłem to wychodzi mi 18x22x24
    • Przez akooo
      Witam.
      Rozglądam się za kosiarką rotacyjną do ursusa c-330. Chodzi o to żeby parę razy do roku wykosić trawę za stodołą,i ogólnie przy domu działkę ok 2000m.  Ale dobrze byłoby gdyby wykosił i łąki ze 2 ha  mimo że obecnie takiej potrzeby nie ma
      Nie wiem czy szukać używanej kosiarki Farmarol np czy te inne z lat 80,90. A może kupić coś nowego np firmy WIRAX czy inne nowe. Jakiej jakości są materiały czy jest to coś warte,może ktoś posiada?
      A i najważniejsze do c330 będzie bardziej pasowała ta mniejsza 1.35m czy ta 1.65m. Słyszałem że z tą 1.65 ciapek daje sobie rade lepiej niż z tą 1.65 mimo że lżejsza.

P.S najbardziej zależy mi na opiniach o nowych kosiarkach. Nie mam czasu grzebać się przy starych
    • Przez Wojtek026
      Jak to jest z tymi bijakami do mulczerów jakie są typy i czym się różnią jaki producent najlepszy, np. biajk rm30 jakiego producenta najlepiej wybrać czy da się to zastąpić innym modelem bijaka?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj