Wojtek026

Kosiarka bijakowa ale jaka!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    37
Napisano (edytowany)

Poradźcie coś na temat kosiarki bijakowej, ogólnie to wiem tyle tylko że teraz z nowych głównie talex się sprzedaje ale są i inne jakieś tam włoskie jakieś starki jakieś "kosiarka bijakowa EFGHC 200" rozumiem że to jakieś chińczyki ale i cena przystępna, bomet też ma jakieś kosiarki no i teraz czy te "tanie mają jakiś mniejszy wał węższy czy to to samo oraz jaka szerokość, kosić tym chciałem co gorsze łąki poryte przez dziki linie w lesie przekosić z krzaków bagienko wykosić z kęp z łozy i trzciny gałęzie po wyrębie posiekać no i chciałbym coś jak najtaniej czy te wszystkie kosiarki bijakowe ECO to są jakieś mniejsze mniejsze bijaki mają czy o co chodzi?

Edytowano przez Wojtek026

elux    2

ja bym zaczął od "du*y" strony, czyli za jakim koniem i w jakich warunkach (mokro/sucho/pochyłości itp) będzie pracować- a potem szukał sensownego produktu

Wojtek026    37

no dobra koń 4x4 80km ale i myslałem żeby to czasem podpiąć do 3512 teren płaski, raczej suchy, chociaż mam taką działkę co bobry zalewają ogólnie jeśli chodzi o łąki to wychodzę z hodowli i gorsze działki gdzie dziki i trzcina sitnik chciałbym tym chlasnąć, ale i mam kilka ha lasu krzaków które też chciałbym przetłuc gałęzie po zrębie posiekać, łozy na granicach i na rowach poniszczyć no i słomę po kombajnie posiekać czasami od tyle, szerokość nie musi być duża tylko przemiał duży

Wiadomość z agroFakt.pl

elux    2

hmn...powiem tak, u mnie 85KM o wadze 3,5t i polska kosiarka na pantografie 1,6m szerkości roboczej- raz że trochę to waży (+/- 900kg) więc niewidze 3512 za takim sprżętem, dwa że jak wjadę w gęste zarośla (trawy na podmokłych łąkach) to ciągnik w pi*de dostaje- więc sam wnioski wyciąg

Wojtek026    37

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

Artis    30
Napisano (edytowany)

Pany, prawdopodobnie będę miał na sprzedaż kosiarkę bijakową samasz piko 1,3m gdyby ktoś chciał to wiadomość taką kosiarką c330 ciągnie na luzie jak by co ;)

Edytowano przez Artis

elux    2
Napisano (edytowany)
19 godzin temu, Wojtek026 napisał:

na pantografie>? co to? o jaką szerokość do 80km 1,8 czy 1,6? bomet talex czy te chińczyki takiej samej średnicy mają bęben w sensie te kelfrii itp?

googluj... pronar BBKT, u mnie szer. 160 z młotkami, uwierz mi że jak w "dżungle" wjeżdzam to dostaje koń po d*pie

Edytowano przez elux

Wojtek026    37
Napisano (edytowany)

oj to czapkę pieniędzy pewnie kosztuje ten pronar

elux    2

nie wiem ile teraz, ale 2 lata temu był lekko tańszy jak SAMASZ- ale i tak zamiast niego można było mieć 2 chińczyki :)

Wojtek026    37
Napisano (edytowany)

no spoko spoko chodzi mi o to czy to warte tych pieniędzy, czy bęben roboczy jest większy czy obudowa z grubszej blachy?

elux    2

moim zdaniem tak, u mnie po około 200 h godz pracy to tylko smar idzie, łożyska, paski póki co zużycia nie wykazują

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikpolny
      Witam,
      Mam pytanie dotyczące prędkości wałka przy kosiarce, A także przy innych maszynach 
      Czy jeśli maszyna ma wymaganą  prędkość wałka 1000 obr/min można pracować nią na 540 obr/min A większą prędkością silnika?
      Problem w tym że planowaliśmy kupić kosiarke 3.50m kuhn a ciągnik class Ares 697 (140km)ma uszkodzony wałek wom czego dowiedzieliśmy się przy próbie podpalenia kosiarki, na prędkości 1000 obr/min ciągnik ma ciężko ruszyć wałek A po ruszeniu odrazu wyłącza się. Przy prędkości 540 obr/min działa. Wina leży po stronie ciągnika bo próbowaliśmy drugim (150km) I wszystko działa 

• Przez Domek96
      Witam nie dawno zakupiłem kosiarkę rotacyjną 1.85 i potrzebuję do tego wałek wom ma pracować z ciągnikiem Renault 75.14 jaki wałek wybrać najlepiej i jak długość wałka kupić bo nie wiem a jak tak to jak to zmierzyć by była długość ok.
    • Przez LysyWaz
      Witam. Kupiłem niedawno kosiarkę bębnową Deutz fahr KM 3.21 i mam odnosnie niej pytanie. Jaki wałek WOM jest do niej pogrzebny. Trochę poszukałem i znalazłem że ze sprzęgłem jednokierunkowym (Walterscheid W2400 jest polecany). Ale czy może być że słabszym sprzęgłem ? W sensie mniejszym niż 1100 Nm i jeśli można to z jakim minimalnie ? Dodam że kosiarka będzie kosić na ok. 8 ha łąk i doczepiana do Zetora 7245. 
    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez thesykacz
      Witam. W mojej polskiej kosiarce rotacyjnej wyrobił się ten przegub co na nim jest ta mała szajba od pasków. i moje pytanie jak to rozpołowc żeby tam wymienić te tulejki czy coś napawać.?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj