Wojtek026

Kosiarka bijakowa ale jaka!

Polecane posty

Prodar    0
Dnia 13.02.2021 o 06:28, Wojtek026 napisał:

te kosiarki to porażka w dużej czy wilgotnej trawie tylko paski się palą, te młotki są duże jest ich mało zalepiają się wymiana na noże bijakowe to już w ogóle porażka, te noże gięte w L zalepiają siętrawą całkowicie, gdyby nie ta uchylna klapa to by ta kosiarka zalepiała się całkowicie w małej trawie, tłuc tym maliny czy krzewy drobne OK, ale do łąk to się nie nadaje, lepiej dołożyć i kupić talex

 

Dlaczego porażka co dobrego jest w talex tak dla porównania jakie obroty rotoru przy 540 i czy małe młotki są lepsze? A klapa jest po to żeby kosić gęste trawy bo bez klapy wszystko musi przerobić w komorze cięcia także trzeba więcej mocy. Może trzeba dopasować szerokość maszyny wyposazenie moc ciągnika do warunków pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabianek123    13

Widze ze chyba tylko sama konkurencja wypowiada sie na temat kosiarek ,ta sie zapycha a ta nie ta taka a ta sraka niech ktos ptrzedstawi fakty dlaczego ta lepsza a ta gorsza .Przeglądam oferty na ruznych stronach to nimiec nie sprzeda taniej niż 2500 euro 7-10 letniej jesli nie jest wyj...na, zastanawianm sie skad biora sie u nas za 11000zł w dobrym stanie dotyczy to tez włoskich.Podjade do prodara obejże na zywo moze i kupie.

 PS.a co sądzicie o takiej kosiarce AGROMECHANIKA FPM 618 059 na you tube.  Jak narazie wymiata wszystkie tylko nie moge jej zmaleść . 

Edytowano przez fabianek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
Dnia 27.02.2021 o 08:02, fabianek123 napisał:

=Podjade do prodara obejże na zywo moze i kupie.

 PS.a co sądzicie o takiej kosiarce AGROMECHANIKA FPM 618 059 na you tube.  Jak narazie wymiata wszystkie tylko nie moge jej zmaleść . 

Jak masz możliwość to podjedz i zobacz pro-dar, ja takiej możliwości nie miałem, zaryzykowałem i  nie żałuje zakupu.

FPM 618 059 wygląda masywnie, wszystko kwestia do czego ma być kosiarka oraz cena i dostępność. Bo na używane trzeba uważać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

Także szukam kosiarki bijakowej do ferdka. Wstępnie myślałem o Samasz Piko 150 tylko zastanawia mnie dlaczego ma aż 40 noży/bijaków gdzie podobne mają ich o połowe mniej. Ponadto waży zaledwie 250 kg. Ma ktoś doświadczenia z tym sprzętem? Pronar znowuż jak dla mnie za drogi. Ten Pro-Dar o którym wcześniej pisaliście zaczął mnie także zastanawiać. Maszyna zbyt wiele nie będzie u mnie pracować, ale chcę żeby była już na lata a więc jakość materiałów jest nie bez znaczenia. Nie szukam chińczyka. Maszyna musi być nowa bo biorę na RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

@fabianek123 Czekam z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8
Napisano (edytowany)

@pitermajJak po sezonie oceniasz wykonanie? Farba, korozja, grubość materiału? Czy jest to wg Ciebie maszyna na lata? Masz w swojej maszynie posuw mechaniczny czy hydrauliczny? Jeżeli mechaniczny to jak to mniej więcej wygląda?

Edytowano przez M-R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3

170cm szeroka, Blacha 4mm x2, malowana pistoletem, korozji nie ma, ale ja ją garażuje, ciężka solidna duży rotor. Przesuw mechaniczny i  trzeba przesuwać  na ziemi bo jest ciężka, są otwory (podziałka) i odkręcasz śrubę i przesuwasz, ale mam przygotowane na hydrauliczny i będę chyba montował siłownik, bo ręcznie to zabawa i samemu może być ciężko, młotki 1200g. Uchylana tylna klapa i to na plus przy ciężkiej dużej trawie, PIKOK to zabawka w porównaniu do tej prawie 500kg ,a patrzyłem jeszcze Pronar Talex Pomarol Bomet MCS Warka i inne i tez miałem dylemat ,ale wybrałem tą.

Zobaczymy jak w tym sezonie będzie się spisywać, podstawa to dobre smarowanie i czyszczenie po koszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M-R    8

@fabianek123 Kolego, jak się maszyna sprawuje? Dodam, że także ją zamówiłem ze względu na ten szalony wzrost cen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shado    0

W jaki sposób jest realizowane w tej kosiarce smarowanie łożyska górnych kół pasowych i czy są jakieś ograniczenia co do nachylenia terenu w jakim może ta kosiarka pracować? W mojej dotychczasowej kosiarce (EFGHC) smarowanie górnego łożyska jest realizowane przez kąpiel olejową wspólną z reduktorem, ale to powoduje brak smarowania, gdy kosiarka pracuje na stoku i łożysko się przegrzewa, a wtedy paski się palą.

Edytowano przez Shado
Kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shado    0
Dnia 12.02.2021 o 20:15, pitermaj napisał:

 

W stosunku jakości do ceny wygrał pro-dar ( gdyż za taką u konkurencji cena x2) i jestem zadowolony z wyboru, bo w większości musiałbym trochę kombinować żeby 47PS dało radę, tu wszystko chodzi bdb ponieważ wielkość rotoru, bijaków oraz przełożenie  a co za tym idzie obroty, jest tak dopasowane ze MF daje sobie radę nawet przy dużej gęstej trawie, 3,4 bieg terenowy a nawet 1 szosowa 1500-1700obr/min., i jeszcze jedno, mogłem z producentem dokonać pewnych ustaleń i modyfikacji co do konstrukcji, co przy konkurencji jest nie możliwe. 

O jakie konkretnie modyfikacje poprosileś producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
16 godzin temu, Shado napisał:

O jakie konkretnie modyfikacje poprosileś producenta?

Modyfikacje to otwierana klapa, przeciw noże, mocowanie pod  siłownik do przesuwu.

18 godzin temu, Shado napisał:

W jaki sposób jest realizowane w tej kosiarce smarowanie łożyska górnych kół pasowych i czy są jakieś ograniczenia co do nachylenia terenu w jakim może ta kosiarka pracować? W mojej dotychczasowej kosiarce (EFGHC) smarowanie górnego łożyska jest realizowane przez kąpiel olejową wspólną z reduktorem, ale to powoduje brak smarowania, gdy kosiarka pracuje na stoku i łożysko się przegrzewa, a wtedy paski się palą.

Łożyska górne są zamknięte i nie są dodatkowo smarowane, tam nie m dużych obrotów   w porównaniu z rotorem, ale szczegółowo to trzeba  zapytać pana Darka producenta. Co do nachylenie to u mnie na łące jest jedno strome nachylenie i bez problemu koszę ale tu też odeśle do producenta.

Edytowano przez pitermaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shado    0

Ok, dzięki za odpowiedź. Co ciekawe w mojej obecnej kosiarce przegrzewa się głównie górne łożysko, ale wynika to z tego, że na pochyłościach terenu nie jest smarowane olejem. Zaryzykuję i mam nadzieję, że nie pożałuję, szczególnie, że cena galopuje do góry i taka konfiguracja kosztuje już prawie 13k

Edytowano przez Shado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shado    0

To co mnie jeszcze zaczęło zastanawiać to, że te kosiarki mają stosunkowo mało młotków w porównaniu do konkurencji. Moja dotychczasowa kosiarka 165 ma 28 młotków, a te 170 od Pro-Dar mają tylko 18 młotków. Nie odbija się to na dokładności koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermaj    3
17 godzin temu, Shado napisał:

To co mnie jeszcze zaczęło zastanawiać to, że te kosiarki mają stosunkowo mało młotków w porównaniu do konkurencji. Moja dotychczasowa kosiarka 165 ma 28 młotków, a te 170 od Pro-Dar mają tylko 18 młotków. Nie odbija się to na dokładności koszenia?

Ponieważ te młotki mają 1,2kg  są ciężkie i  szerokie, te co Ty masz to pewnie ok 700g oraz średnica rotora jest dużo większa, młotek zachodzi na młotek wiec na jakości nic się nie traci.

DSC_0283.JPG.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Czy ostrzycie młotki w swoich kosiarkach bijakowych. Bo zastanawiam się nad takim zabiegiem tylko nie wiem czy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj