karol

SPO 2007-20013 - wasze informacje

Polecane posty

karol    34

Chciałbym abyście się wypowiadali na temat tego co wiecie o nowych programach i nowym budżecie. Ja szczerze niewiele słyszałem o nowych programach, kryteriach i terminach ale może ktoś z Wasz będzie wiedział więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

byłem na stronie ministerstwa rolnictwa i w biuletynie infornacyjnym znalazłem tam info na temat funduszy na 2007-2013 (to jest do ściągnięcia w formacie pdf) na 8 stronie zaczyna się opis.

Wstępny wybór działań do realizacji w ramach osi 1 obejmuje:

- szkolenia zawodowe, akcje informacyjne

- ułatwienie startu młodym rolnikom

- renty strukturalne

- modernizacja gospodarstw rolnych

- wsparcie dla rolników, którzy biorą udział w programach jakości żywności

- wsparcie dla grup producentów w zakresie działalności informacyjnej i promocyjnej dla produktów

- wspieranie gospodarstw niskotowarowych w fazie restrukturyzacji

- grupy producentów rolnych

i jeszcze kilka innych, ale to tyczy się nas najbardziej. Trzeba sobie będzie dobrze zaplanować następny rok i coś tej kasy wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

idealnie pasuje, ja skoncze studia, ojciec bedzie mial 55 lat :)

bedzie mala szansa na wieksza kaske :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

wszystko to są ogólniki nie ma narazie żadnych konkretnych informacji. Jak będe coś wiedział to zaraz napiszę. Już nie mogę się doczekać tych konkrecików, bo tak można by coś sobie zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

tak to wszystko ogólniki a konkrety to dopiero najwcześniej we wrześniu tak i powiedzieli w ODR, ale też nie wiedzą czy napewno. Warszawa chce aby było łatwiej rolnikowi dostać dofinansowanie, ciekawe czy poprawią czy nam dowalą jakieś nowe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk    0

dowalą (rolnikowi zawsze wiatr w oczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

yo! chciałbym zakupić(niewiem czy w 2006 czy 2007)kilka maszyn (opryskiwacz beczkę asenizacyjną i rozrzutnik obornika) z jakich unijnych programów mogę skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

podobno mają wejść za ok rok nowe programy podobne do sapard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

witam. mam prośbę do was...czy ktoś kto zna sie na tym SPO mógłby udzielić mi kilku informacji na ten temat? byłbym bardzo wdzięczyny. moje gg 7239875 i e-mail sztafek@o2.pl

z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No to wal na forum o co ci chodzi czego nie kapujesz to każdy coś ci odpisze. W zasadzie SPO to już historia.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nie wie ktoś z was jak przeliczali w SAPARD ilość KM ciągnika który chce się kupić do ilości ha? Myśle że SPO będzie miało podobny przelicznik. Pytam poniewarz chcemy kupić ciągnik minimum 120KM (a mamy 75ha swojego +10ha od sąsiadów bez umowy) i nie wiem czy wogóle opłaca mi się składzać wniosek( a niech odpowiedzą po roku że moge kupić ciągnik 75KM:( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

w spo bylo 2 albo 2.5km /ha nie pamietam teraz dokladnie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzięki.

A długo trzeba czekać na decyzję i jakie mają wymagania(płyta szambo, obsada zwierząt na ha... itp)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1
w spo bylo 2 albo 2.5km /ha nie pamietam teraz dokladnie

czy można w to bylo wliczyć dzierżawę? Jeśli tak to na jakich warunkach?

 

Pozdro.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

z tego co pamietam miala miec 5 lat i potwierdzenie notarialne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
w spo bylo 2 albo 2.5km /ha nie pamietam teraz dokladnie

to ja bym mogl sobie kupic co najwyzej c330:lol:wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

znam firmę która obsługuje rolników w programach unijnych SOP pr zalesień itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

do spo wszystkie formalności ty tylko im kase dajesz a czekacz na pieniądze ok 3 mies. ale mówili mi że jednemu rolnikowi w 5 tyg załatwili i miał pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to zależy ile bieżesz coś ok 3 % ale mówili mi że max 5000 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A masz może na nich jakieś namiary? Chyba się skusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

nie tylko ty bo ja też

DHS INVESTMENTS Sp. z O.o.

DORADZTWO PRAWNE,WINDYKACJA FUNDUSZE UNIJNE

85-039 Bydgoszcz

ul.Hetmańska 38 (w budynku NAR)

dhsinvestments@neostrada.pl

tel.052 3221616

tel.0525841071

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Dziś w TV 'agrobiznes" słyszalem że pomoc młodym rolnikom ma być 100 tysięcy z tego połowę trzeba rozliczyć rachunkami , i jak tu z takimi konkurować przecież to jest kupa forsy . U nas i teraz niektórzy porozdzielali gospodarstwa na wszystkie dzieci i każdy dostał premię .


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj