pdndryja

Talerzówka tradycyjna czy kompaktowa?

Polecane posty

pdndryja    0
Witam. Szukam talerzówki. główne zastosowanie to ściernisko, niszczenie poplonów oraz rekultywacja użytków zielonych. Chciałbym poznać waszą opinię która waszym zdaniem będzie lepsza. Tradycyjna talerzówka czy kompaktowa tak zwana brona talerzowa. Jeśli chodzi o tradycyjne na oku mam Akpila V4 (2.7m)do wyboru są talerze 510 i 560 z kompaktowych nie mam narazie faworyta. Dodam że w tradycyjnych podoba mi się możliwość regulacji kąta natarcia talerzy w kompaktowych już tego nie ma a jak jest to trzeba sporo dopłacić. Proszę o waszą opinię w tej sprawie oraz może ktoś polecić jakąś talerzówkę. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Po kompaktowej masz rowniotkie pole i lepiej się prowadzi.. miałem V jak kupiłem z agromaszu to na chwalić się nie moglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdndryja    0
darekspire90 napisał:

Po kompaktowej masz rowniotkie pole i lepiej się prowadzi.. miałem V jak kupiłem z agromaszu to na chwalić się nie moglem

a jakiej średnicy masz talerze w tym agromasz-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

tylko kompaktowa.

tradycyjna jest zdecydowanie gorsza.

cała ta regulacja kąta talerzy niewiele daje, bo jak jest sucho, to i tak w glebe nie wejdzie.

A jak juz wejdzie, bo beda akurat dobre warunki, to bedziesz miał na polu niezłe muldy.

 

Po kompktowej natomaist pole jest zdecydowanie równiejsze, lepiej sie zagłebia (bo talerze sa ustawione pod zupełnie innymi kątami, tak, ze chetnie sie wgryzają) no i łatwiej ustawic parametry pracy.

 

Owszem, kompaktowa bedzie droższa, ale nikt CI przeciez nie kaze kupowac droższych firm.

Sa też tańsze a dobre (nie wszystkie oczywiście)

Tolmet- średniaczek cenowy i jeszcze na niego złych opinii nie słyszałem

Armasz- tani, ale nie badziewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
53 minuty temu, pdndryja napisał:

a jakiej średnicy masz talerze w tym agromasz-u?

Bodajże 560 jak chcesz kupić nową to doplac i wes na hydraulicznej regulacji głębokości... Ja tak mam i bajka😄

Edytowano przez darekspire90
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdndryja    0
nunu85 napisał:

tylko kompaktowa.

tradycyjna jest zdecydowanie gorsza.

cała ta regulacja kąta talerzy niewiele daje, bo jak jest sucho, to i tak w glebe nie wejdzie.

A jak juz wejdzie, bo beda akurat dobre warunki, to bedziesz miał na polu niezłe muldy.

 

Po kompktowej natomaist pole jest zdecydowanie równiejsze, lepiej sie zagłebia (bo talerze sa ustawione pod zupełnie innymi kątami, tak, ze chetnie sie wgryzają) no i łatwiej ustawic parametry pracy.

 

Owszem, kompaktowa bedzie droższa, ale nikt CI przeciez nie kaze kupowac droższych firm.

Sa też tańsze a dobre (nie wszystkie oczywiście)

Tolmet- średniaczek cenowy i jeszcze na niego złych opinii nie słyszałem

Armasz- tani, ale nie badziewny.

Dzisiaj patrzyłem na ofertę euro masz. i powiem że zaciekawiła mnie. tylko zastanawia mnie jedno mają w swojej ofercie bronę na talerzach 510 i dwa metry szerokości roboczej zapotrzebowanie na moc to 70km w opcji można kupić na talerzach 610,cm. teraz pytanie czy przy z zamianie na większe talerze nie trzeba wziąć mocy pod uwagę czy to nie robi różnicy. bo mój ciągnik akurat ma 72km(4x4) teraz pytanie czy by sobie poradził. bo wydaje mi się że jak jest możliwość to czemu by nie dopłacić myślę że im większe talerze tym lepszą robotę robią. co o tym sądzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdndryja    0
przemekuliski napisał:

większe talerze na ściernisko lepsze ale jeśli chcesz uprawiać przed siewem to mniejsze lepiej mieszaja

no to mi teraz namieszałeś 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    209

Miałem staltecha 3m w wersji przedłużanej ścierniskowej z talerzami 560, po 5 latach talerze zaczęły odpadać jeden za drugim, wymiana łożysk to mordęga, trzeba było sciągać całe mocowania(piasta nie była przykręcana do słupicy), śruby wszystkie do obcięcia bo zardzewiały, ponowny montaż także ciężki, niezręczny z powodu gumowych elestomerów…. Na ściernisku bez słomy było ok., ze ściętą słomą się zapychała(talerze podwijały słome i rzucały na góre między talerz a słupice co skutkowało stawaniem talerzy), po kukurydzy było to samo. Po pszenicy jak było sucho to było drapanie... Mam teraz ciąganą suszy się nie boi, kukurydzy, masy słomy i drzew też... Fakt ustawienie głębokości pracy i równość pola to wyższa technika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdndryja    0
JD1052 napisał:

Miałem staltecha 3m w wersji przedłużanej ścierniskowej z talerzami 560, po 5 latach talerze zaczęły odpadać jeden za drugim, wymiana łożysk to mordęga, trzeba było sciągać całe mocowania(piasta nie była przykręcana do słupicy), śruby wszystkie do obcięcia bo zardzewiały, ponowny montaż także ciężki, niezręczny z powodu gumowych elestomerów…. Na ściernisku bez słomy było ok., ze ściętą słomą się zapychała(talerze podwijały słome i rzucały na góre między talerz a słupice co skutkowało stawaniem talerzy), po kukurydzy było to samo. Po pszenicy jak było sucho to było drapanie... Mam teraz ciąganą suszy się nie boi, kukurydzy, masy słomy i drzew też... Fakt ustawienie głębokości pracy i równość pola to wyższa technika...

czyli rozumiem że przy tej ciąganej masz większe talerze i jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

weź 560i nie kombinuj z większymi. tym bardziej, że chcesz maszynę mała nawet nie 3m. szukaj tylko, żeby była jak najcięższa. cięższa, tym lepiej się zagłębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    209

Czym większy talerz tym większa prędkość robocza musi być aby osiągnąć ten sam efekt to raz a czym większy talerz tym głębiej musi pracować, praktycznie nie da się pracować talerzem powyżej 600mm do głębokości 5cm a takim 460mm bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pdndryja    0
JD1052 napisał:

Czym większy talerz tym większa prędkość robocza musi być aby osiągnąć ten sam efekt to raz a czym większy talerz tym głębiej musi pracować, praktycznie nie da się pracować talerzem powyżej 600mm do głębokości 5cm a takim 460mm bez problemu.

I w końcu konkretna odpowiedź😁 dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kierasek16
      Witam stoje przed zakupem talerzówki marki Rolex taurus 2,7m i mam pytanie jakiej jakosci jest ten sprzet 
    • Przez michalnh
      Wiecej informacji w linku poniżej lub pod numerem telefonu 669 554 908. Cena do negocjacji.
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html
    • Przez kellyq
      Hej, noszę się z zamiarem kupienia zwykłej talerzówki 3,15 w układzie X i dołożeniu do tego podwójnego wału strunowego. Jak myślicie nadaje się to do uprawy przedsiewnej rzepaku, zbóż, warzyw? Mam do uprawy jeszcze kultywator 2.10m z podwójnymi wałkami ale to muszę się mordować z c330. A tak to bym zapiął większy ciągnik i heja. Talerzówki na ściernie nie mam więc to by był niejako podwójne wykorzystanie tej talerzówki. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę się doszukać info jak wygląda pole po takiej uprawie.
      Pomożecie? 
    • Przez Mateusz320
      Witam jestem na kupnie nowej brony talerzowej do 20tys 
      Brona ma współpracować z ciągnikiem T5 85 HD utility (stara T4) waga ok 4t 
      Chodzi mi o uprawę ziemi dość ciężkiej po orce lub nawet sama brona na łąkę i siew trawy 
    • Przez Mycek5120
      Witam szukam uzytkownika talerzówki producent BURY 3m który powie coś na temat tej maszyny czy warto wady zalety?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj