RedFox

Massey Ferguson 5445-Ogl臋dziny podczas zakupu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RedFox    0

Witam wszystkich forumowicz贸w聽馃榾

Mam zamiar kupi膰 ci膮gnik MF 5445, dzisiaj ogl膮da艂em jednego spodoba艂 mi si臋 i mam kilka pyta艅:

podczas jazdy gdy wci艣nie si臋 sprz臋g艂o ci膮gnik hamuje (szarpie), teperatura ok. 3stC, skrzynia 4 biegi g艂owne mech. a p贸艂bieg i zakres elektrohydr. (nie wiem jak膮 nazwe ma ta skrzynia) i czy jest to normalne zachowanie czy awaria

ci膮gnik na zmiane kierunku jazdy reaguje "艂agodnie" (nie mam do艣wiadczenia z rakimi ci膮gnikami ale wydaje mi si臋, 偶e kierunek zmienia za wolno)i znowu czy jest to wina zimnego oleju czy kolejny problem skrzyni

chcia艂bym jeszcze wiedzie膰 czy wykonuje si臋 kalibracje takich skrzy艅 oraz jakie spalanie ma ten ci膮gnik

prosi艂bym o szybkie odpowiedzi bo w sobot臋 jad臋 do w艂a艣ciciela uzgadnia膰 zakup

dodam jeszcze, 偶e ci膮gnik ma ok 5500mtgh jest z 2004r聽i ma mocno zu偶yte聽opony聽 (podobno oryginalne)

z g贸ty dzi臋kuje za wszystkie odpowiedzi馃榾

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
olkosio    124

co do opon to mam ci膮gnik z 2003r i kiedy艣 to naprawd臋 pracowa艂 du偶o ( nawet od艣nie偶a艂 na us艂ugach troch臋) i mam 50% przy stanie licznika 6005mtg.聽

Co do ci膮gnika masz rewers przy kierownicy? Mo偶e zwalnia膰 na luzie ale nie 偶eby szarpa艂 i stawa艂. obejrzyj jeszcze jakie艣 ci膮gniki nowego typu dla por贸wnania bo ci臋偶ko to wyt艂umaczy膰 jak powinny chodzi膰. nawet mocno dro偶sze 偶eby tylko si臋 przejecha膰 i mie膰 obraz jak taki ci膮gnik chodzi. albo poje藕dzij u znajomego.聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
6465    12380

Skrzyni臋 masz dynashift.聽 Mam mf6465. Z tego samego roku.聽 Kierunek jazdy powinien zmienia膰 艂agodnie niepokoi mnie to szarpanie.聽 Jak by艣 chcia艂 co艣 wi臋cej to na priv

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Uziu92    7975

na zimnym oleju ma prawo dzia艂a膰 wszystko troch臋 agresywniej, ale jak si臋 wci艣nie sprz臋g艂o nie powinien stawac i szarpa膰, nawet jak jest mr贸z, sprz臋g艂o da si臋 skalibrowa膰 bez kompa, do skrzyni a raczej do prze艂膮czania zakres贸w pod obci膮偶eniem trzeba komputer.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
RedFox    0

Pogrzeba艂em troche w internecie i ci膮gnik ma prawdopodobnie uszkodzone tarczki rewersu. Na forum znalaz艂em podobny problem.聽Opony jak ju偶 pisa艂em s膮 prawie 艂yse, ci膮gnik jest z turem i widoczbie nie by艂 oszc臋dzany馃榾. Zapomnia艂em jeszce dopisa膰,聽 偶e podczas jazdy rewers si臋 zablokowa艂 i zacz臋艂y miga膰 obie kontrolki rewersu z pocz膮tku my艣la艂em, 偶e co艣 ja 藕le zrobi艂em, bo jak m贸wie nie mam do艣wiadczenia z takimi ci膮gnikami聽馃榾聽ale prawdopidobnie rewers jest uszkodzony. Chyba podzi臋kuje za ten ci膮gnik聽鈽猴笍

Soro za艂o偶y艂em ju偶 ten temat chcia艂bym prosi膰 o pomoc w wyborze ci膮gnika do ok. 100ty艣 ,ok 100km. Ci膮gnik musi mie膰 rewers i wom elektro-hydrauliczny oraz ehr, dobrze 偶eby nie by艂 starszy ni偶 z 2005r馃榾. Podobaj膮 mi sie MF聽5445, 5455 ale pod uwage biore te偶聽JD 6230, Valtra N92, Claas Axos 330. Dodam jeszcze, 偶e ci膮gnik b臋dzie "do wszystkiego" czyli i do tura i do orki馃榾聽na gopodarstwie 30ha.

My艣le 偶e MF by艂by najlepszym wyborem i mam jeszce jedno pytanie na temat skrzy艅 Dyna 4 w MF 5455 czy po tylu latach skrzynie mog膮 by膰 awaryjne czy warto je wybra膰.

Triche si臋 rozpisuje wiem 馃榾 ale chcia艂bym wybra膰 dobrze przeszukuje internet w poszukiwaniu opini i specjalnie za艂o偶y艂em konto na tym forum dlatego jeszce raz dzi臋kuje wszystkim za pomoc 馃槉.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Uziu92    7975

te偶 szukam podobnie jak Ty ci膮gnika i co Ci napisz臋 to do 100 z JD to jedynie seria xx10 i ewentualnie xx20. MF w tych pieni膮dzach znajdziesz, troch臋 ich jest po og艂oszeniach w tej sumie, co do claasa axosa to nastepca celtisa a one jako艣 udanie nie by艂y, co do valtry to si臋 nie wypowiem bo ich za du偶o nie ma, sam tylko jedn膮 ogl膮da艂em.

Dyna 4 to udane skrzynie, jako艣 o problemach z nimi nie s艂ycha膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez 6465
      Witam. Mam problem z masseyem 6465,a mianowicie podczas wy艂膮czenia przedniego nap臋du szarpie ko艂ami. Podczas w艂膮czania dzia艂a p艂ynnie prawie nieodczuwalnie a jak wy艂膮czam to szarpnie,聽 dodam 偶e sta艂o si臋 to nagle.聽
    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu za艂膮cza si臋 unicontrol i zaczyna piszcze膰. 艢wieca si臋 wtedy 2 b艂臋dy w g贸rnym rz臋dzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach ga艣nie. Czyta艂em co艣 w tym temacie i niby 偶e to kontrolka od ci艣nienia oleju hydraulicznego. W kt贸rym miejscu znajd臋 czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a my艣l臋 偶e musi by膰 jaki艣 drugi? Ewentualnie czy posiada kto艣 instrukcje obs艂ugi w pdf ? My艣l臋 ze tam te偶 m贸g艂bym co艣 znale藕膰 . Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztacza艂 kto艣 kiedy艣 kule od ci臋g艂a i czy si臋 da to zrobi膰, albo czy wiecie czy s膮 mo偶e kule kt贸re maj膮聽 w 艣rodku 52mm od kat.4 a na聽zewn膮trz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem poniewa偶 m贸j MF 255 ci膮gle si臋 zakleszcza gdy poci膮gn臋 za lewarek do g贸ry kupi艂em ju偶 spr臋偶yn臋 do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany musz臋 odkr臋ci膰 ca艂膮 pokryw臋 czy tylko sam lewarek聽
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowo艣ci z 2010 roku. Problem zacz膮艂 si臋 na wiosn臋 2020, podczas siew贸w kukurydzy. Ci膮gnik聽podczas zimnych porank贸w nie chc臋 je藕dzi膰/zmienia膰 kierunku jazdy/w trakcie jazdy roz艂膮cza si臋 uk艂ad jezdny. Wyst臋powa艂o to tylko rankami po czym przestawa艂o i ci膮gnik ca艂e dnie pracowa艂 bezawaryjnie. W lato problem w og贸le nie wyst臋powa艂 z racji wysokich temperatur w ci膮gu ca艂ego dnia. Przysz艂a jesie艅, zimne noce i poranki - problem powr贸ci艂. Traktor potrafi ruszy膰 po czym po chwili przestaje jecha膰 i trzeba czeka膰... Czasami moment, czasem聽5-10 minut i tak w k贸艂ko. Jest to bardzo uci膮偶liwe, poniewa偶 ci膮gnik pracuje z turem... Wy艣wietlaj膮 si臋 komunikaty na skrzyni bieg贸w ( migaj膮ca 1 i 4). Mo偶e kto艣 mia艂 podobny problem i wie jak go rozwi膮za膰 ?聽
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj