przemek704

Uprawa ostroplesu

Polecane posty

Agrest    25619

W jakiej cenie kontarktowany w tym roku? Wyszła 1 t z ha?  Jaki termin odbioru i płatnośći?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekc79    0

Witam,

mam pytanie w jakiej formie wysiewamy nasiona; obłuszczone? Ktoś może z was ma nasiona, potrzebuję około 50kg.

Dnia 25.01.2016 o 20:21, hgerhg napisał:

Witam nowicjusza napisałeś " proponuje firma kontraktująca to 3,40 zł netto za kilogram, wiem, że tu nie ma szału ale i tak chyba to lepsze niż zboża w tym momencie. W dodatku jest pewny odbiór w dniu zbioru bez konieczności dosuszania." a jak jest z czyszczeniem nasion czy wymagaja ??? a jeżeli chodzi o antywylegacze to istnieją na ostropest plamisty. Chętnie Ci opowiem z jakich rejonów Polski jesteś ??

Witam,

CCC może być? w jakiej fazie stosować? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rod    0

Mam na sprzedaż. Zainteresowanych zapraszam na priw.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innowator    0
Dnia 8.12.2017 o 14:21, steffler1 napisał:

Witam. jak wam plonował ostropest?? zastanawiam sie nad posianiem tego??? kto to skupuje w wlkp oprócz herbapolu??

Jest coraz więcej producentów. Sam zastanawiam się nad zasianiem.

Badania nad nawożeniem ostropestu plamistego.pdf

Edytowano przez Innowator

Propagator upraw ziół

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innowator    0

 

Ludzie piszą że tak. Ale czasami mają problem z pozbyciem się go w przyszłości.

Edytowano przez Innowator

Propagator upraw ziół

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekc79    0

Witam, zasiałem ostropest i jestem po zbiorze. Mam do sprzedania około 3 tony. Wilgotność 8,5%, MTN powyżej 22g, Czystość 98%.

Edytowano przez jacekc79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Ja sieje na 5 i 6 klasie na najgorszych polach. Sieje juz 3 lata. Plony od 1400 do 1800 kilo z hektara zależy od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

NADZIO

nie wiem co stosujesz ale te plony nie do uwierzenia, przy cenie średnio w kontrakcie 3700 zl za tone netto to z ha daje około plus minus 5500 dochodu rewelacja. Na Lubelszczyznie jest coraz bardziej lubianą uprawą. W zeszlym roku dalo średnio 500-600 kg z ha. Jeżeli by go zbierać tyle co mowisz to mozna było by asfalt wyorywać i go uprawiać dochody rewelacja . Jest Tani w uprawie nasiona 13zl za kg firma odbierajaca surowiec zaleca od 11 do 13 kg na ha ja sieje 15 co daje około 200 brutto za nasiona, Npk 8 20 30 - 200 kg/ha = około 320 zł. Saletrzak 120 kg 150 zl, trzy opryski doglebowka 130 zł pogłównie jedno liscienne 100 zl, desykacja 70 zł wszystko okolo 900 zł na ha plus paliwo usługa zbioru i suszenia jak ktoś musi wlasnego sprzętu plus minus 1500 Maks koszty Z HA. REWELACJA dochody z takich gleb. Sieje go co roku ponad 30 ha i rewelacji nie ma, jezeli w tym roku nie wyda wiecej niz 700 kg to ostatni rok go sieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.04.2019 o 08:14, xxxMarcin3 napisał:

NADZIO

nie wiem co stosujesz ale te plony nie do uwierzenia, przy cenie średnio w kontrakcie 3700 zl za tone netto to z ha daje około plus minus 5500 dochodu rewelacja. Na Lubelszczyznie jest coraz bardziej lubianą uprawą. W zeszlym roku dalo średnio 500-600 kg z ha. Jeżeli by go zbierać tyle co mowisz to mozna było by asfalt wyorywać i go uprawiać dochody rewelacja . Jest Tani w uprawie nasiona 13zl za kg firma odbierajaca surowiec zaleca od 11 do 13 kg na ha ja sieje 15 co daje około 200 brutto za nasiona, Npk 8 20 30 - 200 kg/ha = około 320 zł. Saletrzak 120 kg 150 zl, trzy opryski doglebowka 130 zł pogłównie jedno liscienne 100 zl, desykacja 70 zł wszystko okolo 900 zł na ha plus paliwo usługa zbioru i suszenia jak ktoś musi wlasnego sprzętu plus minus 1500 Maks koszty Z HA. REWELACJA dochody z takich gleb. Sieje go co roku ponad 30 ha i rewelacji nie ma, jezeli w tym roku nie wyda wiecej niz 700 kg to ostatni rok go sieje. 

marcin kolego napisałeś że zajmujesz się uprawą ostropestu od lat, myslę od dawna nad tym że by to zasiać głównie dla płodozmianu. powiedz mi ile lat po posianiu na danej działce ostropest jeszcze później wyłazi chodzi oto że w pszenicy czy innym zbożu mozna go opryskać ale np w grochu polnym czy fasoli, soczewicy jak posieje na tym polu w 3 lub 4 roku po ostropeście i on powschodzi to będzie duży problem. czy ostropest tak jak np rzepak wschodzi na polu póżniej jeszcze 10-15 lat?  boję się żeby nie zanieczyścić tym pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klocek1231    0

Witam panowie wiem że pytanie już było. 

Jaka była cena w skupie w Wielkopolsce w 2019r? Jak plonowal oraz gdzie w Wielkopolsce można sprzedać? Rejon konin września Słupca? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mastpol    0

Witam serdecznie chętnie dowiem się trochę więcej o uprawie ostroplesu kiedy siew kiedy zbiór czy trzeba czymś nawozić  przyznam szczerze że dopiero zaczynam przygodę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelMilosz    0

@Mastpol za Andrzejewską i Pusulewską..: "Optymalny termin siewu to pierwsze dwie dekady kwietnia. Przy dobrym uwilgotnieniu gleby siew wykonany około 20 kwietnia powoduje że wschody roślin są szybsze i bardziej wyrównane, a zawartość silimaryny o ok 0,5% wyższa niż przy siewach na początku kwietnia. Na glebach lżejszych problem jest jednak szybka utrata wody i w takich warunkach bezpieczniejszy jest wcześniejszy termnin siewu. 

Norma wysiewu 15-18kg / ha. Rozstawa 20-45 cm, Na głębokość 2-3 cm. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.01.2020 o 19:55, Mastpol napisał:

Witam serdecznie chętnie dowiem się trochę więcej o uprawie ostroplesu kiedy siew kiedy zbiór czy trzeba czymś nawozić  przyznam szczerze że dopiero zaczynam przygodę 

Ostroplesu?  O.o kurteczka, nie znam człowieka. Chcesz coś uprawiać a nie znasz nazwy?  tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 ktoś dostał ostropląsu .... o to chodziło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak teraz z opłacalnością tego? dosuszacie czymś jak nie ma reglone? po ile sie ten ostropest sprzedaje. Szukam czegos nowego dla siebie i swoich pszczółek


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZBROZŁO    0

Jaki oprysk działa na komosę w ostropescie??Proszę o pomoc .

Edytowano przez ZBROZŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Czy ostropest sprzedawany na allegro do celów konsumpcyjnych nadaje się do siewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj