yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja pierwszy rok dam. Mam zamiar dwa razy dać, razem z T1 a potem razem z T2. Wyszedłem z założenia, że jak nie pomoże to i nie zaszkodzi na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

ja na medax mam sprawdzony sposób. Wiadro 20l zalewam do połowy woda i wsypuje medax mieszajac wkretarka i mieszadlem do farb i tynkow na pewno każdy w domu ma takie coś a jak nie to 10zl w sklepie budowlanym i po klopocie, ewentualnie dolewam wody albo dzielę na dwa wiaderka porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonatansad    7

na chwasty w pszenicy chce zastosować pume +sekator , jaka najlepiej powinna być temperatura żeby dobrze zadziałały te srodki , bo w następnym tygodniu przez trzy dni ma być powyżej 10 stopni i w nocy ma nie być przymrozków ,czy wtedy będzie dobrze zastosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

Witam wszystkich czy już można opryskać pszenice na krzewienie jaka powinna być temperatura  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack2006    1
32 minuty temu, dzikiWschód napisał:

ja na medax mam sprawdzony sposób. Wiadro 20l zalewam do połowy woda i wsypuje medax mieszajac wkretarka i mieszadlem do farb i tynkow na pewno każdy w domu ma takie coś a jak nie to 10zl w sklepie budowlanym i po klopocie, ewentualnie dolewam wody albo dzielę na dwa wiaderka porcje

Dokładnie tak samo robię, ja jeszcze mieszam w letniej wodzie, pełne rozpuszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
58 minut temu, Junak19 napisał:

Plonovit zboza z Intermagu, stosowal ktoś? Warto? 

Warto 

pol tony z ha więcej po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

masa 24 

a jak robiłeś kontrolkę że tak precyzyjne dane masz i ile zabiegów dawałeś i jaki koszt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
1 godzinę temu, Junak19 napisał:

Plonovit zboza z Intermagu, stosowal ktoś? Warto? 

Też się rozglądam właśnie za jakimiś mikroelementami, wydaje mi się że lepiej wychodzi kupić yara vita zboże.  Nie płacisz za azot który możesz dodać mocznikiem, oraz siarkę (siarczan magnezu) . Pozostałych składników za to procentowo jest dużo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Yara zostawia dużo syfu w opryskiwaczu i na filterkach. Skład fajny, ale już się z niego wyleczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
19 minut temu, matek89121 napisał:

masa 24 

a jak robiłeś kontrolkę że tak precyzyjne dane masz i ile zabiegów dawałeś i jaki koszt 

To była ironia 

 poczytaj artykuły jakie dawki cynku miedzi manganu powinno dawac się w pszenicy i porównaj jakie ilości są w plonvicie. Podpowiadam ze śladowe w porównaniu do potrzeb. Jak ktoś chce się w mikro bawić to kupować czysty skladnik

w tamtym roku bez żadnych mikro i inny nawozów dolistnych npk ani bez dolistnefo azotu miałem najlepsza srednia. W tym roku jak będzie lepiej a tak się zapowiada nigdy więcej nie dam żadnego mikro oprócz boru w rzepaku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak sobie przeglądam co by tu zastosować na T1 i T2 z pszenicy i jęczmieniu ozimym rok temu leciałem pakietem Univo, w tym roku miałem ten sam zamiar ale zobaczyłem że można kupić boogie odzielnie i delaro odzielnie i cenowo wychodzi tak jak za cały pakiet univo. Co lepsze delaro solo wychodzi taniej niż fandango a ma mniej s.cz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
5 minut temu, daro189 napisał:

Yara zostawia dużo syfu w opryskiwaczu i na filterkach. Skład fajny, ale już się z niego wyleczyłem.

Oo, dobrze wiedzieć. Tak patrzę i myślę,  to w tym roku chyba żadnego micro nie będę dawał. Nakłady na pszenicę i tak duże a cena żadna. Dam tylko siarczan magnezu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Też jestem raczej daleki od stosowania nie wiadomo jakich odżywek, oprócz boru w rzepaku i burakach. Ale mam nowe pola i niespecjalnie wygląda moja pszenica metronom. Zamówiłem w chemirolu cropvit premium, i mam pytanie, czy ktoś może stosował? Po orce oczywiście poszło wapno magnezowe 2t/ha, i przed siewem 100 kg wapna tlenkowego, Ph 4,7. 25 lutego dostała 200kg/ha Salmagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
1 godzinę temu, Junak19 napisał:

Plonovit zboza z Intermagu, stosowal ktoś? Warto? 

Porównaj z Yarą Vita a więcej tego pytania nie zadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wszystko zależy w jaki plon celujecie i jakie parametry chcecie uzyskać. Ja tam daje rok w rok mikro i  odpowiednio ze 100 kg pulan na kłosa. Parametry praktycznie zawsze mi trzyma. Ja akurat biorę mikroelementy z cukrowni bo tanio wychodzi nawet i dodaje od 5 do 10 kg mocznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kamilc017 napisał:

Tak sobie przeglądam co by tu zastosować na T1 i T2 z pszenicy i jęczmieniu ozimym rok temu leciałem pakietem Univo, w tym roku miałem ten sam zamiar ale zobaczyłem że można kupić boogie odzielnie i delaro odzielnie i cenowo wychodzi tak jak za cały pakiet univo. Co lepsze delaro solo wychodzi taniej niż fandango a ma mniej s.cz.

Przecież Delaro ma 175 g/l protiokonazolu i 150 strobiluryny, podczas gdy Fandango tylko po 100 g/l s.cz. 5l Delaro kosztuje ok. 800 pln. a Fandango poniżej 900 trudno znaleźć. W Polsce ceny są ustalane według widzimisię handlowca, a nie faktycznie według zawartości s.cz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Właśnie o to się rozchodzi. Według tego to można z delaro by zejśc nawet do jakiejś dawki rzędu 0.7l, chyba że fandango jest słabe i lepiej dawać go w dawce 1.5l tylko chora cena się robi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
38 minut temu, matek89121 napisał:

masa24 

Ty coś wiesz tylko nam nie  chcesz powiedzieć ☺️

No to wiem ze jakieś plonvity to strata kasy. Staram się skupiać na podstawach a reszte olewam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jak piszesz, odnośnie Fandango. 100 g. protio i 100 strobi w T2, to przeważnie stanowczo za mało, a przy wyższych dawkach cena jest nie do zaakceptowania. Doliczając jeszcze ewentualne T3, to już wogóle koszt kosmiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
30 minut temu, Andzej23 napisał:

Też jestem raczej daleki od stosowania nie wiadomo jakich odżywek, oprócz boru w rzepaku i burakach. Ale mam nowe pola i niespecjalnie wygląda moja pszenica metronom. Zamówiłem w chemirolu cropvit premium, i mam pytanie, czy ktoś może stosował? Po orce oczywiście poszło wapno magnezowe 2t/ha, i przed siewem 100 kg wapna tlenkowego, Ph 4,7. 25 lutego dostała 200kg/ha Salmagu.

Niespecjalnie tzn jak? Metronom fajna odmiana. Zamoast cudowax trzeba było dac 250 kg saletry albo i 300 w zależności jak wyglądała.

na słabym pH nie ma co się bać azotu bo jest inne wykorzystanie niż na dobrym odczynie. Ja zwiększyłem dawki a mam kiepskie pH i widzę duza różnice na plus 

Ciekawe rzeczy piszecie. Myślałem o fandango na t2 bądź t2/t3 a delaro chyba nie gorsze a tańsze rozwiazanie

czesto widziałem ze ktoś dawał fandango na t2 natomiast delaro znacznie mniej popularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj