yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

Mecha    110

W nocy ma być min 7 stopni. W czwartek 3, a w pt 2 i potem już tylko cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Czy adiuwant z Atlantisa , Biopower można używać z jakimiś innymi herbicydami ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Siejesz buraki cukrowe? Jakie dawki gleanu w pszenicy wtedy stosujesz? Widać jakieś skutki uboczne później w tych burakach właśnie?

6,7,8 gram na hektar. Teoretycznie 1gram gleanu powinien się ulotnić w ciągu jednego miesiąca także od oprysku masz ok. 17 miesięcy do siewu buraków. Ja żadnych skutków ubocznych jak dotąd nie zaobserwowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, Zetix napisał:

@nobeq Nie powinno się nic złego stać.

U mnie po expercie + legato niestety gdzieniegdzie wyszedł wyczyniec. Pszenica przed liściem flagowym. Poprawka Axialem tam gdzie wyskoczyło i mam nadzieje, że się nie pokaże więcej

@Mecha zależy jak to u Ciebie wygląda, pogoda i tak chyba lepsza nie będzie... możesz ewentualnie poczekać tak żeby nie spadało poniżej 5 i wtedy możesz gonić ;)

bo te środki wyczyńca nie biorą niestety, dlatego CTU jest podstawą jesiennego zabiegu. Jednym z kilku powodów, przez które zrezygnowałem z uprawy Hondii był wyczyniec.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Napisano (edytowany)

@ravoj I teraz rodzi się pytanie czy złapać się za portfel i zrobić poprawkę na całości czy sztukować po trochę... Rok temu problemu z wyczyńcem nie miałem i nie wiem co zrobić... Axial z moimi rabatami to i tak 168zł hektar . Jaka jest opłacalność?

@ravoj a przypadkiem wyczyniec nie jest wrażliwy na diflufenikan i flufenacet ?? Coś mi się wydaje, żę tak

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cene masz kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a na t2?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
Napisano (edytowany)

Na t1 prochloraz +tebu 

T2 nie robione 

Na szczęście to jest tylko na małym kawałku ok 0.4h

Co polecacie na mączniaka?

Edytowano przez korasss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, robercikj100 napisał:

Czy adiuwant z Atlantisa , Biopower można używać z jakimiś innymi herbicydami ?

ja tak zrobiłem wydaje mi się mocno hamuje główną uprawę. na dodatek to jest surfaktant mocno się pieni działa jak ludwik od naczyń. 

to może daj 0.5 na ha

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29
Cytat

revoj

Ale zrobienie dobrego i efektywnego zabiegu jest trudne, to absolutny fakt. Tu nie ma złotego środka  i trzeba dysponować inteligencją na poziomie przynajmniej orangutana,  zdobyć trochę wiedzy, umieć czytać ze zrozumieniem, wyciągać logiczne wnioski i obserwować pogodę. 

+1 :)

i trza to jeszcze umiec  powiązac do kupy bo inaczej mamy piękny przerost wiedzy nad inteligencją, czyli brakiem sensownego reagowania na zmieniające sie otoczenie.

vide pryskanie bratka jak kwitnie do skutku czyli zero efektu.

 

Po 6 latach masz juz całkiem sensowne wypowiedzi.Gratuluje progresu :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
4 godziny temu, Zetix napisał:

@ravoj I teraz rodzi się pytanie czy złapać się za portfel i zrobić poprawkę na całości czy sztukować po trochę... Rok temu problemu z wyczyńcem nie miałem i nie wiem co zrobić... Axial z moimi rabatami to i tak 168zł hektar . Jaka jest opłacalność?

@ravoj a przypadkiem wyczyniec nie jest wrażliwy na diflufenikan i flufenacet ?? Coś mi się wydaje, żę tak

Nie jest, może na wyższe dawki. 

Wątpię żeby był środek, który go teraz zwalczy a nie wyhamuje pszenicy. Niedługo wyrzuci wiechę, a niektóre pewnie już mają, więc będzie trudno i szkoda kasy na axial. W miejscu gdzie jest teraz po żniwach będzie zielono, więc zacznij od niszczenia siewek. Potem lekka talerzówka i poprawka. Wiosną jeszcze trochę wyjdzie ale można się z nim uporać agrotechniką i trochę chemią. Trzeba tylko o nim pamiętać. Rok wcześniej musiał być u sąsiada. U mnie nasiał się z placu pod słupem między działkami. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
Napisano (edytowany)

Wiadomo, że saletra

@ravoj Niestety taki problem, że obok mam "życzliwego somsiada" który z wyczyńcem żyje jak swój ze swoim i nie widzi w tym żadnego problemu...

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29
3 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

MAm pytanie do znawców . Co szybciej zadziała rsm czy saletra ?

50% rsm-u będzie działało tak samo szybko jak saletra, a pozostała forma amidowa zawarta w rsmie będzie wolniejsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Te 50% to jeszcze szybciej niż saletra. Bo rsm jest o krok do przodu w działaniu, nie wspominając o dokładności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Co do dokładnośći zależy jaki rozsiewacz ,a w zasadzie jaki użytkownik ,RSM bardziej kłopotliwy i szkoda nowego opryskiwacza za set tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

co najbardziej cierpi w opryskiwaczu przy rsm ? trzeba go przed zatankowaniem rozmieszac w mauzerze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przy wszystkim, portfel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, damin1 napisał:

W tamtym roku nie dostałem expert to zrobiłem boxer z legato i glean i wszędzie czysto oprócz buraczyska gdzie robiłem samym chlorotoluronem i tam było z myślą że wiosna będzie robione od dwuliściennych. Poszedł mustang i czysto jak narazie. Kolega robił expertem i jemu poprzepuszczal także to ma wiele zmiennych, w jakich warunkach robione było itp. itd. Najbezpieczniej i najekonomiczniej jest chyba polecieć czymś od miotły na jesień a dwuliścienne zrobić wiosna. 2 razy jeździsz ale masz pewność że nie będzie dodatkowych kosztów czyli poprawki dwuliściennego wiosną. 

 

Zgadzam się. Robię tak od 2 lat i jest elegancko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj