yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

losktos    356
21 godzin temu, SuperRolnik1 napisał:

@losktos, mógłbyś podpowiedzieć, czy jechać jutro w chwasty Axial komplett pak i czy wystarczą 3 ciepłe dni przed przymrozkami żeby to zadziałało jak powinno? 

Nie wiem jak wygląda Twoja pszenica ale sugerując się sytuacją jaka jest u mnie to ja bym poczekał. Przynajmniej do końca tygodnia. Największe przymrozki zapowiadają na weekend. Później po 2-3 dniach można jechać. Chociaż pewności nie ma nigdy czy nie będzie kolejnych. Tutaj bardziej sprawa tyczy się chwastów dwuliściennych. Sam pinoksaden średnio boi się niskich temperatur. Dodam jeszcze że florasulam nadaje się do niszczenia nieco starszych chwastów także pośpiech nie jest aż tak konieczny

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

można dać, dawniej to wgl pszenice się pryskało jak były dużo wyższe i nigdy nic nie paliło, teraz taka moda nastała że wszystko musi być idealnie w terminie, ważniejsza jest pogoda a nie faza  

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

W zeszłym roku pryskalem kawałek pszenicy jak rumian zakwitl i łan był zwarty już nie wspomnę o miotle a mimo to pola czyste do żniw, nie ma co panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja  tu widzę Pszenicę która woła wody jeszcze raz wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

i co zrobisz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Beczkowóz i do roboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9240

U mnie miejscami też biała glina pobielała już z wierzchu, ale ogólnie jeszcze wilgoć jest. Dziś jakieś drobne opady nadają, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemin    1

Ktoś tu pytał, czy można stosować wapno granulowane, gdy wcześniej rozsiało się saletre. Czy jest sens interwencyjnie teraz działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle ile azotu zostało w niej dostarczone 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

10 marca zasialem jara. Czy mogę teraz polecieć z rsmem pewnie zaczyna kiełkować. Nie przypali jej? Dawka to 100-150l 32 rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czy granstar i chlorotoluron będą skuteczne jeśli jutro będzie jeszcze w miarę ciepło ale za dwa dni w nocy poniżej zera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Mial ktos przypaloną pszenice po zastosowaniu saletrosanu podczas gdy na roslinach byla rosa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Jak prochloraz pójdzie w fazie pierwszego kolanka może nawet później to stanie się coś roślinie bo wszędzie pisze od początku fazy strzelania w źdźbło do fazy pierwszego kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Do pierwszego kolanka aby złapać choroby podstawy, nic się nie stanie jest stosowany nawet w T3 na kłos

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
19 godzin temu, Frontier napisał:

Jakie dawki Priaxor i tebukonazol na T2 byś polecał?  Na T1 idzie Capalo 1,6L

T3 będzię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Dzięki!

Na taką tabelkę się ostatnio nadziałem, może komuś się przyda.

https://www.agrofoto.pl/media/uploads/skuteczność_fungicydów_top_agrar_polska.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj