pawelrolnik19

Egzamin zawodowy - technik rolnik

Polecane posty

pedro2    7223

witam no nie byl taki trudny prawde mowiac ale zobaczymy w sierpniu :P

a ile wam wychodzilo sztuk tucznikow w ostatnim punkcie?? bo u nas wszystkim 290 szt wychodzilo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heh ja otwierajac arkusz calkiem go rozerwalem i zrobil sie szum :lol: :lol: :lol: egzamin przerwany. na jakas godzine :D ale ogólnie rzecz biorąc bylo łatwe. i tucznikow napewno miało byc 290. a powiedzcie mi jak ulozyliscie ten harmonogram uprawek?? bo z kim bym nie gadal kazdy ma inaczej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJDJ    2

@a8185 rzeczywiście, mocne są te naklejki :lol: i tak jak piszesz każdy ma inaczej.. A tam do obliczenia azotu to jakie trzeba było z tabeli wziąc stanowisko (dobre czy słabe) ? I co pisaliście w ostatnim zadaniu o tych czynnościach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

odp do testu: http://www.cke.edu.pl/images/stories/0000000_klucze_zawodowe_2012_00000/t_rolnik_122_k.pdf

a arkusz jak ktos chce to rowniez wrzcuilem na tego chomika :) mi rowniez 290 tucznikow. wybralem dobre stanowisko bo "

Korzyści wynikające z uprawy łubinów

  • Poprawiają strukturę gleby zniszczoną monokulturą zbożową, uprawą kukurydzy, brakiem obornika. Gleba staje się mniej podatna na zagęszczenie gdyż tworzą się pożądane gruzełki.
  • Melioruje glebę (wpływ palowego korzenia) co ułatwia: jej napowietrzanie, podsiąkanie wody, rozwój korzeni roślin następczych.
  • Dają najlepsze stanowisko pod wszystkie uprawy, podnosząc zawartość materii organicznej w glebie.
  • Nie wymagają drogiego i zakwaszającego glebę nawożenia azotowego, wnosząc dodatkowo do gleby ilość azotu równoważną 130 - 210 kg saletry amonowej.
  • Pobierają z gleby fosfor niedostępny dla roślin zbożowych.
  • Przerwany zostaje rozwój szkodliwych dla zbóż patogenów grzybowych i nicieni.
  • Plon zbóż zasianych po łubinie, bez żadnych dodatkowych nakładów wzrasta nawet o 25%.
  • W żywieniu zwierząt mogą w dużym stopniu zastąpić śrutę sojową. Na jej import polskie rolnictwo wydaje rocznie ponad 300 mln dolarów. Uprawa łubinu umożliwia pozostanie tych pieniędzy w rękach polskiego rolnika "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tak trzeba było wybrac dore stanowisko bo łubiny w resztkach pozniwnych zostawiaja duzo NPK poprawiają strukture itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100% 100% z pisemnego i 99% z praktycznego :lol: gdzieś musiałem sie pierdo.nąć :D :D :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Witam was. pomoże ktoś znaleźć odpowiedzi do egzaminu zawodowego technik rolnik r16 z dnia 14.01.2016 ?? na cke.edu nie mogę wejść ma ktoś może jakieś inne żródło ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Dziękuje kolego :) prawodopodobie 37pkt, a widziałeś może gdzieś prawidłowe rozwiązanie zadania praktycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Panowie a jeżeli mam dyplom ukończenia technika rolnika a nie mam zdanego egzaminu zawodowego to nie cofną mi premii MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj