Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Michciubar    84
1 godzinę temu, miwigos napisał:

I jesteś pewien że cukier wszystkim zaniżyli

jak przyjdzie taki rok że ciebie będa tak okradać że jeszcze bedziesz musiał jechać dopłacić za to że oddałeś buraki cukrowni to wtedy przejrzysz na oczy jakie wałki robi cukrownia na parametrach

1 godzinę temu, miwigos napisał:

I jesteś pewien że cukier wszystkim zaniżyli

jak przyjdzie taki rok że ciebie będa tak okradać że jeszcze bedziesz musiał jechać dopłacić za to że oddałeś buraki cukrowni to wtedy przejrzysz na oczy jakie wałki robi cukrownia na parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Jeszcze raz się Was koledzy zapytuje - po jaką cholerę siejecie te buraki jak was cukrownie ciągle oszukują? Przestańcie to uprawiać bo interes żaden a nerwów i stresów cała masa. Jaki jest sens tak się męczyć?

  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
15 minut temu, Ulman napisał:

Jeszcze raz się Was koledzy zapytuje - po jaką cholerę siejecie te buraki jak was cukrownie ciągle oszukują? Przestańcie to uprawiać bo interes żaden a nerwów i stresów cała masa. Jaki jest sens tak się męczyć?

przyszła "dojna zmiana" i wykańcza ksc do końca a chwilowo żerują na chłopie a w przyszłym roku obudzą sie w rękacw nocniku jak przynaniej połowa plantatorów wyrzeknie sie uprawy buraka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie  ksc dobrzelin, burak oddany we wrześniu 15.1 Pol 7 % zanieczyszczenie ogólnie zero chwoscika i 1 raz w życiu tak niski cukier. Są przewidzane jakieś strajki e dobrzelinie czy coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
21 minut temu, michal_xs napisał:

Panowie  ksc dobrzelin, burak oddany we wrześniu 15.1 Pol 7 % zanieczyszczenie ogólnie zero chwoscika i 1 raz w życiu tak niski cukier. Są przewidzane jakieś strajki e dobrzelinie czy coś? 

Panie trzeba cicho siedzieć bo nie dadzą na drugi rok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

debatujecie o tych burakach to ja wam napisze o co chodzi odkąd sieje buraki około 15 lat były rózne lata lepsze gorsze było sucho było mokro ale zawsze na plus sie wychodziło odkąd ksc wpusciło wszystkich do siania doszło wielu plantatorów którzy posiali po 20, 30 a nawet 50 ha buraka do tego dopłata i sukces ksc murowany buraka full więc co sie przejmować rolnikami po tym roku większość co siali dwa trzy lata burak rezygnuje niski cukier procent duży po czyszczarce troche dziwne i do tego jeszcze buraki na polu bo na pole tylko dronem jak nie zamarznie to nie wykopią ot cały problem z niskim cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

A ja wam gwarantuje ( nie są to groźby)  np werbkowice wogóle nie ruszy jak nie będzie ( anie będzie ) żadnego dodatku od nich. obwiniam zarząd polityczne ambicje itp..racja cukier mógłby być mniejszy ale odkąd sieje buraki 12 lat aż tak bez mydła mnie nie wydymali jak w tym  roku... jestem w plecy średniej klasy auto rodzinne...A cała plantacja buraków to jest na  minus...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Nawet nie wiem czy to polityka tam jest czy po prostu konksztachty w cukrowni. Zrobili sobie takie tam małe eldorado i robią co chcą. Dymają rolnika z każdej strony i coraz to więcej. Dlatego mówię, jakąś osoba z zewnątrz tam by się przydała i zrobiła porządek z tą siatka z tymi układami bo jest z roku na rok coraz gorzej. W werbkowicach zarząd można i porównać do tego rządu pisu. Zachlysneli się ta władza, robili co chcieli bo nie mieli żadnego bata nad sobą i mieli pełnię władzy. Już nie ukrywali się nawet że swoimi machlojkami. Arogancja pełna gębą. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541

U  mnie będą siać jest gorzej niż poprzednie lata ,ale niema tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690

Buraka nie mam, ale nie wierze, ze w  całej Polsce jest cukier ponizej 16%. Ostatnie lata kiedy mialem buraki 2007-2009 plon netto 70-85t a cukier 18-21%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Dwa lata temu miałem tragedie z burakami w sierpniu nie było liści  przez suszę  zwiędły chwościk i susza buraki wykopane psuły sie i były czarne myślę lipa nawet nie protestowałem jak dostałem 12% zanieczyszczeń ale cukier był 17 wydajność ponad 70ton i było na plus , a teraz to do H*ua nie podobne nie mam żalu  do siebie tylko do tego że jak Gabriel Janowski walczył o POLSKI CUKIER to nie przewidział tego że oni sami siebie wykończą robiąć harakire a i tak we wiadomościach będą zbierać oklaski czy agropierdołach .... A DO RZECZY JA ROZUMIEM prezesi sprzątaczki sekretarki z krótkimi mini... drogie auta ALE  na LITOŚĆ BOSKĄ nie tirami kraść a wiadrami wystarczy !!!

 

 

i !!!

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5593

Trzeba by to do prokuratury zgłosic bo takie biadolenie nic nie da.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

W tamtym roku pierwszy samochód łączony z kimś tam moich buraków 20 ton reszta kogoś zanieczyszczenia 5% następne transporty 12% 8% nawet 18% ostatni transport łączony moich ponad 16 ton dopasowali od konglomeratu resztę i zanieczyszczeń wyszło 5% ewidentnie widać jak nas kroją zobaczymy jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

@MarekUA dokładnie, łyżeczka a nie cała chochla 

Jednego roku miałem po 30 zanieczyszczeń na kilku samochodach. Średnia mi wyszła 25 prawie. Nic nie można było zrobić. Były takie placki zamarzniętej ziemi bo kopane po przymrozku ale nie było ich na samochodzie po 10 ton. Bez jaj. 28 na samochodzie i z tego 30 procent ziemi. No śmiech. Tak próbę mi wzięli po prostu, tak trafiło, trzeba było być na placu w czasie dostaw to wysypał y samochód i komisja by się zebrała i by oceniali. A tak poszło. 

Że na procencie oszukują to od dawna każdy wie, ale ze na polaryzacji to nowość. W niezależnych laboratoriach inaczej a w cukrowni inaczej. Jakby różnice było 1-2 procent to jeszcze można by gdybać ze nie z tej samej próbki robione bo nie ma wtórnika i różnica by taka była ale nawet do 4 różnice i to nie u jednego tylko słyszy się że jak leci. A cukrownia powie ze bo oni inaczej próby robią. No ludzie. To tak jakby z pszenica, wieziesz do jednego i trzyma parametry ale nie pasuje Ci cena to jedziesz z  tą samą przyczepa do drugiego i tam nie przejdzie, ty mówisz że u konkurencji przechodzi a on ci powie bo oni inna metada robią.  

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84

jak to na strajku pani dyrektor cukrowni powiedziała ze śmiechem że niska polaryzacja to wina plantatorów a nie cukrowni..dużo ludzi miało cynk że bedzie strajk pod cukrownia a przyjechało może 20 chłopa ,większość ma gdzieś jak cukrownia nas dyma i nawet nie próbuje walczyć o swoje

Edytowano przez Michciubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859
3 godziny temu, Ulman napisał:

Trzeba by to do prokuratury zgłosic bo takie biadolenie nic nie da.

W naszej cukrowni przed odstawą rolnik zbadał cukier w laboratorium w Niemczech ponad 16, po wjeździe na cukrownie 2 samochodów i cukrze w granicach 14 wstrzymał resztę odstawy, kilka telefonów do kierownictwa i chyba miał też zgłaszać to do prokuratury, jak to się skończy to dam znać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
4 minuty temu, poosa21 napisał:

W naszej cukrowni przed odstawą rolnik zbadał cukier w laboratorium w Niemczech ponad 16, po wjeździe na cukrownie 2 samochodów i cukrze w granicach 14 wstrzymał resztę odstawy, kilka telefonów do kierownictwa i chyba miał też zgłaszać to do prokuratury, jak to się skończy to dam znać. 

prokuratura pisowska nawet nie bedzie chciała sie tym zajać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

Trzeba nie siac zrobić zmowę ale jak tu nie siać jak sznurki podpisali umowę z bio gazownia na okres 10 lat ze będą jej sprzedawać wysłodki. To taki uszołom nie zasieje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    859

A najlepsze że ten rolnik to z dojnej zmiany nawet do Sejmu czy senatu startował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

oni wiedzą ze chłop jest pod ścianą bo w Polsce nie dość ze nie wiesz ile wyprodukujesz ( bo ppgoda) to nie wiesz po ile sprzedaż... to jest chore moim zdaniem wykorzystali nasbez mydła śmiać mi się chce jak ze zwiazkow plantatorskich bronią nas oni pilnuja bambrow interesow tylko jak pseudo inspektorzy. ci co mają agencyjne zobowiązania z burakami to są w du.ie bo.dojna zmiana bedzie doic. odczepili sie marketów teraz na nas żerują


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
12 godzin temu, damin1 napisał:

@MarekUA dokładnie, łyżeczka a nie cała chochla 

Jednego roku miałem po 30 zanieczyszczeń na kilku samochodach. Średnia mi wyszła 25 prawie. Nic nie można było zrobić. Były takie placki zamarzniętej ziemi bo kopane po przymrozku ale nie było ich na samochodzie po 10 ton. Bez jaj. 28 na samochodzie i z tego 30 procent ziemi. No śmiech. Tak próbę mi wzięli po prostu, tak trafiło, trzeba było być na placu w czasie dostaw to wysypał y samochód i komisja by się zebrała i by oceniali. A tak poszło. 

Że na procencie oszukują to od dawna każdy wie, ale ze na polaryzacji to nowość. W niezależnych laboratoriach inaczej a w cukrowni inaczej. Jakby różnice było 1-2 procent to jeszcze można by gdybać ze nie z tej samej próbki robione bo nie ma wtórnika i różnica by taka była ale nawet do 4 różnice i to nie u jednego tylko słyszy się że jak leci. A cukrownia powie ze bo oni inaczej próby robią. No ludzie. To tak jakby z pszenica, wieziesz do jednego i trzyma parametry ale nie pasuje Ci cena to jedziesz z  tą samą przyczepa do drugiego i tam nie przejdzie, ty mówisz że u konkurencji przechodzi a on ci powie bo oni inna metada robią.  

A tak z ciekawości: co jest zapisane w umowie w zakresie określania zawartości cukru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Komunikat ze spotkania KSC z Radą ZPBC przy KSC

Komunikat ze spotkania w dniu 06.11.2020 r.
pomiędzy Krajową Spółką Cukrową S.A.
z siedzibą w Toruniu (KRS: 0000084678) [Producent Cukru]
a
Radą Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. w Toruniu
 

1. Producent Cukru i Rada Związków Plantatorów ustalili, że Producent Cukru przeprowadzi badania sprawdzające polaryzację buraków cukrowych dostarczanych przez Plantatorów w roku gospodarczym 2020/21 w niezależnym laboratorium. Badanie sprawdzające polaryzację buraków cukrowych przeprowadzone będzie z udziałem przedstawiciela Związków Plantatorów (20 prób w każdym Oddziale).

2. Producent Cukru przedstawił propozycję premii lojalnościowej dla Plantatorów w wysokości 1 euro netto za tonę fizyczną buraków kontraktowanych dostarczonych w kampanii 2020/2021, w przypadku zawarcia umowy kontraktacji buraków cukrowych na dostawy w kampanii cukrowniczej w roku gospodarczym 2021/2022. Wypłata premii nastąpi w terminie 14 dni od podpisania umowy na dostawy na rok 2021. Rada Związków zaakceptowała propozycję.

3. Związki Plantatorów przedstawiły propozycję ceny buraków kontraktowanych w umowie kontraktacji buraków cukrowych na dostawy w kampanii cukrowniczej w roku gospodarczym 2021/2022 o zawartości cukru 16 % w wysokości nie mniej niż równowartość 28 euro netto za tonę. Zarząd KSC S.A. nie zaakceptował tej propozycji. Negocjacje będą kontynuowane.

4. Producent Cukru i Rada Związków Plantatorów przystąpią do prac dotyczących aktualizacji Instrukcji odbioru buraków cukrowych Producenta Cukru.
 

Zarząd KSC S.A. i Rada ZPBC przy KSC S.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj