Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

king12    233
Napisano (edytowany)

Miałem to z tydzień temu na jednym polu łaziłem szukałem nic nie znalazłem. Teraz to minęło a ja dalej nie wiem co to 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

To mnie zjadał tylko liścienie , na szczęście liście właściwe mu nie smakowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

U mnie były podobne podgryzienia. Okazało się ,że ślimakom posmakowało to one podjadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Czy można zastosować Goltix 700sc wraz z lontrelem 300sl? Nigdzie nie mogę doczytać czy jest możliwe mieszanie tych dwóch substancji (metamitron oraz chlopyralid). Może ktoś jest w stanie doradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Wszystkie substancje na chwasty dwuliścienne można ze sobą mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
17 godzin temu, Piotr1711 napisał:

king12 pryskałeś czymś?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959

Buraki w tym roku pięknie się prezentują prawie 100% wschody nic nie zjedzone przez robali wodę mają to i plon będzie aż szkoda że ja nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

u mnie na lubelszczyźnie jeszcze wczoraj przesiewali , na typowych zalewajach beton się zrobił i ciężko miał się przebić , sam się jeszcze wacham nad przesianiem hektara , bo na 20 arach kiepska obsada . Na reszcie gdzie poszło płytko burak okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja bym juz zostawil. Nakopiesz powiedzmy z tego hektata srednio 50 ton. A po przesianiu teraz tez 50 ton tylko narobisz sobie kosztow dla mnie bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

w okolicy Torunia podobnie, zależy od rodzaju gleby, czym i jak uprawiane. ten co lubi zapi...lać po polu to przesiewał zrobił pył a później beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472

u mnie na cięższej ziemi wschody 100%, na lekkiej 80%. cieszę się że wynajalem porządny siewnik w tym roku a nie sialem swoją gamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Dobrą gamą możesz zasiać lepiej niż drogim siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj