Gość

Co najbardziej się opłaca

Polecane posty

Gość   
Gość

Witajcie parę miesięcy temu przejąłem gospodarstwo rolne 20 hektarów klasa 3 wiele lat pracowałem za granicą, a że byłem jedynym spadkobiercą w końcu chciałem wrócić. Mogę ogólnie dosyć sporo zainwestować, ale tak żeby był zysk tylko nie wiem na co ? owoce, warzywa jakieś rośliny pod dopłaty ? czy jakieś zwierzęta nawet alpaki itd. Ogólnie coś pewnego, ciągnik jest praktycznie nowy także z tym też nie będzie problemu myślę że z moją wiedzą jakbym się rzucił na coś nie będzie tak źle mam w porządku sąsiadów którzy różne rzeczy mieli a wy co możecie mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Obsij kukurydzą bierz dopłaty sprzedasz ziarno,  i idź na dobry etat. 

Bo w Polsce to tylko jest pewna śmierć i podatki. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, młodyniewiadomy napisał:

Witajcie parę miesięcy temu przejąłem gospodarstwo rolne 20 hektarów klasa 3 wiele lat pracowałem za granicą, a że byłem jedynym spadkobiercą w końcu chciałem wrócić. Mogę ogólnie dosyć sporo zainwestować, ale tak żeby był zysk tylko nie wiem na co ? owoce, warzywa jakieś rośliny pod dopłaty ? czy jakieś zwierzęta nawet alpaki itd. Ogólnie coś pewnego, ciągnik jest praktycznie nowy także z tym też nie będzie problemu myślę że z moją wiedzą jakbym się rzucił na coś nie będzie tak źle mam w porządku sąsiadów którzy różne rzeczy mieli a wy co możecie mi doradzić?

Sprzedaj za dobrą kasę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeśli chciałbym z tego żyć co byście poradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jeśli chcesz z tego żyć to musisz brać pod uwagę dwie trzy uprawy. Najlepiej jeden owoc i że dwa warzywa. A zboża tylko na płodozmian bo zysku z tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zboża byś musiał dobrać kilkanaście ha żeby z tego wyżyć, najlepiej jakieś ważywa, owoce i na tylu hektarach można bardzo dobrze żyć, jedynie trzeba postawić lub przerobić jakiś budynek na magazynowanie tego, sposobów sprzedaży jest wiele zależnie od tego jaki sposób wybierzesz zależy też ile zarobisz czy sprzedaż detaliczna czy też w hurcie Możesz też zacząć hodowle ale to bardzo kosztowne żeby zacząć i niestety później duże uwiązanie. jest też opcja rozpoczęcia agroturystyki która jest coraz bardziej popularna, ale to już zależy w jakich okolicach mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jaki owoc czy warzywa i znajdę czy ludzi bo moi koledzy w okolice mają z tym duże problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Zależy w jakim regionie mieszkasz. Są regiony co specjalizują się w pomidorze inne w papryce. Jeszcze inne w uprawie malin. Blisko takich regionów są skupy. To ułatwi ci zbyt. Dobrze abys miał też blisko giełdę rolno spożywcza. Nie da się konkretnie powiedzieć jakie warzywo będzie opłacalne. Przykładem są ziemniaki. Już drugi rok z rzędu jest cena. Przybędzie skoczków co przedstawia się z uprawy innych warzyw czy zboża na ziemniak do tego urodzajny rok . Wtedy worek będzie kosztował 3  zł a nie jak teraz 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zależy co oni uprawiają za warzywa, najłatwiej jest chyba z ziemniakami, buraczki czerwone, jak masz w okolicy lokalne rynki to tam możesz spróbować sił z tym pakujesz się w samochód i sprzedajesz, możesz także w restauracjach, ogłoszenia na internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Warzywa czy owoce to oprócz hektarów potrzebują także wody, lata coraz suchsze. Na dodatek w tym roku dostaliśmy prezent w postaci wycofania kilku kluczowych  substancji aktywnych w środkach ochrony roślin tutaj kolejny minus a robak nie śpi. Utopić kasę to nie problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Dokładnie jest tak jak mówisz, wchodzą w taką dziedzinę jak warzywa lepiej nie rzucać się odrazu na 20 ha warzyw bo nie wiadomo jak wyjdzie, najlepiej najpierw przeznaczyć pewną część na to i badać rynek jak to wyjdzie i czy to w ogóle się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaraz warzywa, owoce .....

ja powiem kukurydza grysowa :ph34r: jest na tym forum użytkownik, niejaki RU68, który zarabia na czysto 4 tys z 1 ha takiej uprawy :ph34r: 20 ha x 4 = 80 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrykxd    37

Dobrze było by zainwestować w borówkę amerykańską, spory zysk, na początek tak z 1 ha, a reszta kukurydza na ziarno i zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 a jakieś inne owoce czy coś lub warzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Uparłeś się utopić te zarobione pieniążki? Trzeba się najpierw określić czy te warzywa maja być na świeży rynek, czy na przetwórstwo. Rozejrzyj się za np. za przetwórniami i popytaj czy są z tego jakieś pieniądze, jak z płatnościami i jakie koszty uprawy. Borówkę sobie odpuść, za chwilę nasi uduszą się własną produkcją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Jest jeszcze dobra alternatywa uprawiać rośliny niszowe które nie wymagają tyle nakładów co owoce i warzywa i jest przy tym dużo mniej pracy. Myślę np. o uprawie nostrzyka białego rocznego , którego warto uprawiać bo:

-dodatkowe dopłaty

- doskonały płodozmian (wiąże bardzo dużo azotu oraz głęboko korzeni co powoduje, że udaje się  praktycznie na każdej glebie)

-  łatwy w uprawie 

- możliwość zbytu hurtowego.

Rośliny na których można zarobić dość dobrze dbając o uprawę to facelia, rzodkiew oleista, koniczyna, trawy nasienne, ogórecznik, żmijowiec itp. Do uprawy tych gatunków potrzebujesz podstawowy  sprzęt do uprawy  opryskiwacz, rozsiewacz nawozów i kombajn zbożowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Około trzy lata temu mogłem sprzedawać hurtem w granicach 9-10 za kilo jednorocznego ale byli i tacy co oferowali 3zl jednak wolę sprzedawać wysyłkowo po dużo lepszej cenie, tym bardziej ,że mam jeszcze kilka innych gatunków. Jeśli ma formę dwuletnią nostrzyka to jest już znacznie gorzej że sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a coś jeszcze możecie polecić mieszkam w okolicach Konina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Coś więcej napisz, jaki areał masz, klase i kulture ziemi, czy zamierzasz coś inwestować jaki masz sprzęt co do tej pory było uprawiane? Będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież napisałem 20 hektarów i klasę 3 proxime 80 cl nową do tej pory były zboża ktoś zmarł i dostałem, budynki są jak nowe, obora 30x15 metrów, w środku paśniki i poidła dla świń chodź już ich nie ma, przez wiele lat było tam tylko zboże żadnych oleistych roślin itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj