Polecane posty

Rolnik1973    15420

Pytanie do mądrych

Wymienić jutro trochę pszenżyta po 642 brutto na salmag 850 brutto 

Czy czekać na podwyżki zbóż i obniżki nawozu.

CO ROBIĆ🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609

Rysiek , nawozy teraz raczej pójdą w górę bo dopłaty spływają na wieś i trza chłopu piniądze zayebać...

  • Like 1
  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
1 godzinę temu, lassie napisał:

Kapka Jarosław 800 netto ,ciekawe czy wyrówna do Zamościa 

sąsiad dostał sms Kapka 840 netto Jarosław i mówi że szkoda że nic do sprzedania niema :-)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    205
11 godzin temu, mds212 napisał:

To co z Ciebie za gospodarz ze zyjesz z miesiaca na meisiac jak na etacie? Nie mow ze bez dopłat nie masz kasy nawet na nawóz?

To do mnie było?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638
4 godziny temu, Jasio88 napisał:

Przewijam 3 strony brak ceny za to same wywody i spekulacje. Jaka cena woj. lubelskie pasza?

To nic a nic się nie wiesz jakie są ceny koło ciebie niema skupów ? . 

U na najtańszy skup jak był przed laty to teraz płaci 780 zł brutto ale i pozostałe tak trzymają wiec jest dobrze jak na ten rok .

Ale stale tak nie będzie trzeba liczyć się z tym że na drugi rok może być już taniej ale nie musi ale trzeba brać to pod uwagę . Ja swoje nakłady na 1 ha pszenicy ustawiam na cenę pszenicy po 650 zł .Będzie drożej będę wygrany .

Bo świnie byli po 7 zeta a są już po 3,80 netto i do groma jest świń w Niemczech co do Polski przyjadą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
19 godzin temu, galan99 napisał:

To nic a nic się nie wiesz jakie są ceny koło ciebie niema skupów ? . 

U na najtańszy skup jak był przed laty to teraz płaci 780 zł brutto ale i pozostałe tak trzymają wiec jest dobrze jak na ten rok .

Ale stale tak nie będzie trzeba liczyć się z tym że na drugi rok może być już taniej ale nie musi ale trzeba brać to pod uwagę . Ja swoje nakłady na 1 ha pszenicy ustawiam na cenę pszenicy po 650 zł .Będzie drożej będę wygrany .

Bo świnie byli po 7 zeta a są już po 3,80 netto i do groma jest świń w Niemczech co do Polski przyjadą .

A jak chcesz kupić to 8-9 zł za kg chcą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    971

Widzę że tu ostatnio  pisze się więcej   o cenach nawozów niż zboża  ja jak zapytałem w tamtym roku o cenę saletry to od razu dostałem ostrzeżenie od administratora  i nadano mi 1 punkt karny a teraz  widzę że  już nie przeszkadza .

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

Widzę że tu ostatnio  pisze się więcej   o cenach nawozów niż zboża  ja jak zapytałem w tamtym roku o cenę saletry to od razu dostałem ostrzeżenie od administratora  i nadano mi 1 punkt karny a teraz  widzę że  już nie przeszkadza .

Gówno tematy krążą po różnych tematach, teraz wpadł nam tutaj, znudzą się to zaczną gadać w innym temacie a tu wrócą ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Cena pszenicy 780 zł bez zmian .

Bo masz kota w Awatarze nie lubią Prezesa i kota jego wiec pewnie ten kot zadziałał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1221

Pewnie tak, ale ten kot jest w awatarze zanim pewien prezes z kotem zdobyli władzę :P Poza tym jak ktoś się dobrze przyjrzy to zobaczy, że ten kot jest wyjątkowy. Nie ma prawego ucha i ogona (co akurat na zdjęciu nie widać). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7638

Aby było 76 i nie było  przytulii i lepczycy bo ręka z rękawica wykryje .

Już sprzedałem bo nasz kochany Premier nie wiadomo co zapasuje Narodowi .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

odważ 1 kg, oddziel pszenicę od owsa i zważ je oddzielnie, i jak wyjdzie 700g pszenicy i 300g owsa to w tonie masz 700kg pszenicy po np 800zł i 300kg owsa po 550zł czyli mieszanka warta jest 560zł + 165zł = 725zł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wszystko jest możliwe, a mieszanki kwalifikowane to niby ile owsa mają? 33% wagowo , może jęczmień wymiękł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

owsa jest może 5% bo rok wcześniej kombajn miał awarie i sporo się wynasienilo a niestety zima nie wymrozila i tak zostało, o dziwo bardzo ładny owies w tej pszenicy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez lucekxxx
      This could be your lucky break, enter now!
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj