Polecane posty

Rolnik1973    15396

Dzwoniłem teraz na skup w okolicy 10 km od domu

Pszenżyto 600 netto

Owies nie kupują bo zasypani.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

Macie jakiegoś kupca na 3 auta paszowki w Wlkp powiaty pkr, ppl, pja, pos? FD  Borowski 750 płaci, trochę mało jak na to co tu piszecie

Zadzwoń do AGRITO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396

Chyba wywiozę rorzutnik z nadstawkami po 640 wyjdzie bo stoi załadowany od żniw, a w rozliczeniu wezmą salmag po 850, to dobre proporcje.

Ile teraz vatu dla ryczałtowca do zboża jest na skupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Facet nawet nie dzwonil po skupach. Tylko przy wycenie sprawdzil ogloszenia na olx. A tam po 60 zl wszystko

Mówiłem.... Ludzie nie myślą a potem narzekają że nic się nie opłaca... Ja sprzedałem po 800netto w ubiegłym tygodniu, mnie taka cena satysfakcjonuje a nie wiadomo co będzie, trzeba kasę z konta wybrać i zakopać pod jabłonką bo jak wprowadzą jakiś stan nadzwyczajny to ogolą nas w imię pandemii 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Mówiłem.... Ludzie nie myślą a potem narzekają że nic się nie opłaca... Ja sprzedałem po 800netto w ubiegłym tygodniu, mnie taka cena satysfakcjonuje a nie wiadomo co będzie, trzeba kasę z konta wybrać i zakopać pod jabłonką bo jak wprowadzą jakiś stan nadzwyczajny to ogolą nas w imię pandemii 

Dlatego wolę trzymać zboże w magazynie, nawet kosztem niższej ceny i szukam ziemi do kupna żeby nie trzymać kasy w banku. Prawie 4 ha ugadałem.

1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Chyba wywiozę rorzutnik z nadstawkami po 640 wyjdzie bo stoi załadowany od żniw, a w rozliczeniu wezmą salmag po 850, to dobre proporcje.

Ile teraz vatu dla ryczałtowca do zboża jest na skupie?

Tylko womu nie załącz bo gołębie przepukliny dostaną jak zaczną po drodze ziarno zbierać ;)

Edytowano przez Agrest
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Może i mniej jak skremują.

Możesz dokupić do doniczek jak cię to uszczęśliwi albo zgarnąć to co za paznokciem skrywasz.

Mam chęci i możliwości to kupuję. A czas kiedyś na każdego przyjdzie. Nie pomagasz mi przy pracy, nie będziesz pomagał w zakupach. Jeśliś grabarz to przy pochówku może i pomożesz.

Można się położyć i czekać na meteoryt, piorun, czy covida. A można robić coś co sprawia satysfakcję.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

pomysłowość i zaradność nawet podczas epidemii wskazana ale czy to powód żeby się tym chwalić na obecną chwile ????????

jeden wy***ał chłopka na pszenżycie 1 000 z groszami , chwali się  i pęka ze śmiechu

 a być może chłopina był na kwarantannie , chory albo ktoś z rodziny chorował i była kasa potrzebna na już  ,a  wiadomo że opuszczać gospodarstwa się nie da 

jest tu gdzieś powód żeby się tym chwalić , chyba nie  , a może przyjdzie  za termometrem się rozglądnąć za kilka dni ciekawe czy się pochwalisz ? 

jeden już zarobił 30 srebrników i wiadomo jak skończył 

 

drugi się pomysłowością chwali że ziarna nie sprzeda , bo lokata dobra a za oszczedności kupi ziemi 

pomysł dobry , ale znowu to nie czas żeby się tym chwalić , dobrze że jeszcze nie napisze że dziadka postraszył że jest w grupie największego  ryzyka umieralności  i ze sprzedażą gruntów trzeba się spieszyć 

 

troche pokory chłopki i pamiętać że za cowida to wieś najbardziej beknie !!!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Co Ty za farmazony ciśniesz?

Facet zapłacił za pszenżyto po tyle, ile chciał sprzedający, z pistoletem raczej nad nim nie stał. Więc kto tu kogokolwiek wyruchał?

I niby dlaczego Agrest nie może się chwalić uczciwą inwestycją? Bo Tobie to przeszkadza? To proponuję wyłączyć internet, jeśli błoga nieświadomość jest dla Ciebie lekiem na całe zło tego świata

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396

Wtedy była taka cena, sam ceniłem w żniwa 600 ale nikt nie kupił

Teraz po 640 sprzedam.

Nikt nikogo nie okradł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zdzinio napisał:

Polskie Młyny Teresin 840 konsumpcja netto!

Ciekawe czy drgnie jeszcze cos wyżej... narazie tydzień temu zawiozłem ponad 30t w tej właśnie cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
24 minuty temu, stach12 napisał:

pomysłowość i zaradność nawet podczas epidemii wskazana ale czy to powód żeby się tym chwalić na obecną chwile ????????

jeden wy***ał chłopka na pszenżycie 1 000 z groszami , chwali się  i pęka ze śmiechu

 a być może chłopina był na kwarantannie , chory albo ktoś z rodziny chorował i była kasa potrzebna na już  ,a  wiadomo że opuszczać gospodarstwa się nie da 

jest tu gdzieś powód żeby się tym chwalić , chyba nie  , a może przyjdzie  za termometrem się rozglądnąć za kilka dni ciekawe czy się pochwalisz ? 

jeden już zarobił 30 srebrników i wiadomo jak skończył 

 

drugi się pomysłowością chwali że ziarna nie sprzeda , bo lokata dobra a za oszczedności kupi ziemi 

pomysł dobry , ale znowu to nie czas żeby się tym chwalić , dobrze że jeszcze nie napisze że dziadka postraszył że jest w grupie największego  ryzyka umieralności  i ze sprzedażą gruntów trzeba się spieszyć 

 

troche pokory chłopki i pamiętać że za cowida to wieś najbardziej beknie !!!!!

O co Cię d*pa boli?  Jakieś konfabulacje tu urządzasz. Gdzie chwalenie w stwierdzeniu że dziś towar ma większą wartość niż pieniądz? Każdy robi jak uważa.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
26 minut temu, stach12 napisał:

pomysłowość i zaradność nawet podczas epidemii wskazana ale czy to powód żeby się tym chwalić na obecną chwile ????????

jeden wy***ał chłopka na pszenżycie 1 000 z groszami , chwali się  i pęka ze śmiechu

 a być może chłopina był na kwarantannie , chory albo ktoś z rodziny chorował i była kasa potrzebna na już  ,a  wiadomo że opuszczać gospodarstwa się nie da 

jest tu gdzieś powód żeby się tym chwalić , chyba nie  , a może przyjdzie  za termometrem się rozglądnąć za kilka dni ciekawe czy się pochwalisz ? 

jeden już zarobił 30 srebrników i wiadomo jak skończył 

 

drugi się pomysłowością chwali że ziarna nie sprzeda , bo lokata dobra a za oszczedności kupi ziemi 

pomysł dobry , ale znowu to nie czas żeby się tym chwalić , dobrze że jeszcze nie napisze że dziadka postraszył że jest w grupie największego  ryzyka umieralności  i ze sprzedażą gruntów trzeba się spieszyć 

 

troche pokory chłopki i pamiętać że za cowida to wieś najbardziej beknie !!!!!

To były tylko informacje tylko co kto zrobił. A Ty chwalisz się że wszystko rozumiesz .😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, stach12 napisał:

pomysłowość i zaradność nawet podczas epidemii wskazana ale czy to powód żeby się tym chwalić na obecną chwile ????????

jeden wy***ał chłopka na pszenżycie 1 000 z groszami , chwali się  i pęka ze śmiechu

 a być może chłopina był na kwarantannie , chory albo ktoś z rodziny chorował i była kasa potrzebna na już  ,a  wiadomo że opuszczać gospodarstwa się nie da 

jest tu gdzieś powód żeby się tym chwalić , chyba nie  , a może przyjdzie  za termometrem się rozglądnąć za kilka dni ciekawe czy się pochwalisz ? 

jeden już zarobił 30 srebrników i wiadomo jak skończył 

 

drugi się pomysłowością chwali że ziarna nie sprzeda , bo lokata dobra a za oszczedności kupi ziemi 

pomysł dobry , ale znowu to nie czas żeby się tym chwalić , dobrze że jeszcze nie napisze że dziadka postraszył że jest w grupie największego  ryzyka umieralności  i ze sprzedażą gruntów trzeba się spieszyć 

 

troche pokory chłopki i pamiętać że za cowida to wieś najbardziej beknie !!!!!

O co cie cztery litery  bola? 

Dzis bylo dokonczenie wątku z piatku o cenach zboza z olx i sprzedazy  w woreczkach ze sa duzo mniejsze niz na skupie.  

I 150 zl na 11 t to nie 1000zl. Naucz sie liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę trojszyka i jeszcze jakieś mianiaturowe dziadostwo, ale nie wiem co to. Miesiąc temu woziłem próbki do badań i nic nie było jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

To miniaturowe to pewnie rozkruszek.

9 minut temu, tomek904 napisał:

quicphos czy jakoś tak tylko nikt ci tego nie sprzeda

W każdym sklepie pod ladą leży. Na olx też często się pojawia. około 150 zł za bytelkę z pastylkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj