Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawlus224    2624

Pytam bo w Trawnikach podobno wlasnie po 640netto paszówka .

 

U mnie na wsi ludzie zaczynają wywozic i pewnie w wielu regionach kraju rowniez , ciekawe czy cena zacznie spadac czy mamy jeszcze szanse na podwyzki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No i u mnie ruch się zrobił w okolicy . Jakaś panika chyba . Czy ludzie już zaczynają wyprzedawać bo kasy trzeba , nie wiem . Ale cena chyba bez zmian. Lubelskie.

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w styczniu zawsze jest większy ruch


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco wyceniam po podaniu lokalizacji i ilości,

 

Teraz spadł kurs wymiany euro/PLN z grudniowego 4,3 na 4,22 na luty prognoza na 4,15

190  euro w grudniu to 817 zł

190 euro w styczniu to 801 zł

190 euro w lutym to 788 zł

 

190 podałem dla przykładu, nie mówię że takie ceny są :D

Chodzi mi o to tym postem, że mimo wzrostu na giełdzie cena i tak na zł/t idzie do dołu

Edytowano przez DamianRolnikSkup
  • Haha 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Sąsiadka dziś podpisała papier na sprzedaż suchej kuku 100t , 700netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, DamianRolnikSkup napisał:

Na bieżąco wyceniam po podaniu lokalizacji i ilości,

 

Teraz spadł kurs wymiany euro/PLN z grudniowego 4,3 na 4,22 na luty prognoza na 4,15

190  euro w grudniu to 817 zł

190 euro w styczniu to 801 zł

190 euro w lutym to 788 zł

 

190 podałem dla przykładu, nie mówię że takie ceny są :D

Chodzi mi o to tym postem, że mimo wzrostu na giełdzie cena i tak na zł/t idzie do dołu

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i się zastanów co piszesz! 

Podałeś trzy razy 190euro w swoich obliczeniach A później piszesz ,, mimo wzrostu na giełdzie cena i tak na zł/t idzie do dołu "  

Damianku nie uprawiaj tu swojej propagandy.

Prognoza na luty 4,15 zł /euro - byłeś u wróżki?  Bo wzrastająca inflacja w Polsce  raczej spowoduje osłabienie złotówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem podpisując kontakty w grudniu, myślałem że inflacja dobije kurs wymiany euro/PLN na 4.4 i export by huczal, a poszło to wszystko w drugą stronę 

 

Jak byś używał trochę tej swojej makówi to byś zauważył, że cena w grudniu 4.3 przy 190 euro, a cena w styczniu 193 przy kursie 4.22 to i tak jest mniejsza niż w grudniu to byś Rozumiał mój post 

Nie wymieniam 50 euro, tylko troszkę więcej więc wydaje mi się ze mam większą styczność z tym niż Ty 

PROPAGANDA, Prosze o głosowanie żeby mi dodać taki tytuł pod sygnatura jeżeli jest to prawda 

Edit:

190 podałem po to, żeby łatwiej było zobrazować siłę nabywcza pieniądza, nie tylko cena giełdowa się liczy na rynku międzynarodowym, jeżeli chcesz na tym się skupiać 

Edytowano przez DamianRolnikSkup

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

 

Nie wymieniam 50 euro, tylko troszkę więcej więc wydaje mi się ze mam większą styczność z tym niż Ty 

Użyłeś dobrych słów  ,,wydaje mi się " !!!   Tyle w temacie, a czas pokaże jaki będzie kurs euro i jaka cena pszenicy za miesiąc dwa.  

Wlkp.  Bez problemu idzie dostać 750zł netto pszenica /konsumpcja odbiór z gospodarstwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wrócimy do twoich prognoz za miesiąc  Ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każę Ci na tym się wzorować to raz, a słuchać mnie to dwa :P:) Na tym świat się nie kończy, każdy powinien mieć jakiś punkt odniesienia i wiedzieć, że gospodarka to nie jest 1 czy 10 elementów, a od ch.. i ciut ciut :)

 

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
31 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie każę Ci na tym się wzorować to raz, a słuchać mnie to dwa :P:) Na tym świat się nie kończy, każdy powinien mieć jakiś punkt odniesienia i wiedzieć, że gospodarka to nie jest 1 czy 10 elementów, a od ch.. i ciut ciut :)

 

Powiem  tyle nasza gospodarka może  tyle ile pozwolą nam Helmuty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
53 minuty temu, piotreku1 napisał:

Użyłeś dobrych słów  ,,wydaje mi się " !!!   Tyle w temacie, a czas pokaże jaki będzie kurs euro i jaka cena pszenicy za miesiąc dwa.  

Wlkp.  Bez problemu idzie dostać 750zł netto pszenica /konsumpcja odbiór z gospodarstwa .

Konkretnie jakie firmy bo mam 24t 14,5 białka i nikt nie chce dać 750 netto z firm które nie mają problemow z terminową zapłatą, owszem dają tą cenę firmy które delikatnie to ujmując termin zapłaty może być nawet po następnych żniwach

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
2 godziny temu, ws71 napisał:

Sąsiadka dziś podpisała papier na sprzedaż suchej kuku 100t , 700netto

Gdzie po tyle? to bym puścił że 200 ton!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
1 godzinę temu, piotreku1 napisał:

Użyłeś dobrych słów  ,,wydaje mi się " !!!   Tyle w temacie, a czas pokaże jaki będzie kurs euro i jaka cena pszenicy za miesiąc dwa.  

Wlkp.  Bez problemu idzie dostać 750zł netto pszenica /konsumpcja odbiór z gospodarstwa .

Kto i gdzie w Wielkopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

 "Bo wzrastająca inflacja w Polsce  raczej spowoduje osłabienie złotówki. "

jeżeli podniosą stopy procentowe to raczej nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 minuty temu, pawelek98 napisał:

 "Bo wzrastająca inflacja w Polsce  raczej spowoduje osłabienie złotówki. "

jeżeli podniosą stopy procentowe to raczej nie

Przecie jak inflacja wzrośnie stopy procentowe spadną a to będzie pierwszy krok do wycofania lokat na to liczą by było więcej kasy w obiegu .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
26 minut temu, Zdzinio napisał:

Gdzie po tyle? to bym puścił że 200 ton!!!

Pół-zach kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc gdzie po tyle płacą raczej myślał, żebys podał kto tyle płaci. Też jestem ciekaw skąd ta cena 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Nie wnikałem w temat bo sam kupuję od niej ,bylem dziś regulować  rachunki i po tyle mi sprzeda jeżeli bym kupował do końca miesiąca, wiem tylko tyle że w poprzednim sezonie pchała na fermy zarodowe indyków i ta kuku musiała być idealna pod względem mytotoksyn, być może ten sam odbiorca,płacił dobrze,szybko ale bardzo duże wymagania

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ws71 napisał:

Konkretnie jakie firmy bo mam 24t 14,5 białka i nikt nie chce dać 750 netto z firm które nie mają problemow z terminową zapłatą, owszem dają tą cenę firmy które delikatnie to ujmując termin zapłaty może być nawet po następnych żniwach

Np. Ampol-melor   ale zaraz pewnie tu napiszesz ze oni nie placą oszukują itp. 😄  i ty pewnie wolisz oddac taniej ale za to znanej duzej firmie Damianrolnikskup 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj