Polecane posty

vodz    331
Dnia 9.05.2020 o 10:06, damianzetor9540 napisał:

Jak ktoś z 30 krów nie wyżyje to z 100 też nie da rady. 

Nieważna jest ilość ogonów ważna jest cena. Bo można mieć 100 krów i oddawac do piatnica i 100 i oddawać do np tego Hiszpana z Ciechanowa. I który będzie sobie lepiej radził?

Mój sąsiad jak przechodził 3 lata temu do polmleku raciaz to miał podobno na początku około 1.40 brutto ale to przez rok, później obniżki i  teraz nie wiem czy mu 1 zł wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

z OSM Lowicz to mi sie co miesiac przypominaja ze moge do nich przejsc xm:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barluki    0
15 godzin temu, czaro napisał:

Reny Picot Ciechanów <6 tyś.  litrów, bi:3,35%, tł: 4,56% cena 1,08 zł brutto...

Jakim cudem masz tak niską cenę. Ja też do nich odstawiam i za kwiecień  tł-4,37 bi-3,27 trochę ponad 9tys litrów i wyszło 1,15zł netto za litr. Nie wiem albo Cię oszukali ,albo masz inny cennik ,albo nas kłamiesz. Fakt płacą słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0465    13
1 godzinę temu, vodz napisał:

Nieważna jest ilość ogonów ważna jest cena. Bo można mieć 100 krów i oddawac do piatnica i 100 i oddawać do np tego Hiszpana z Ciechanowa. I który będzie sobie lepiej radził?

Mój sąsiad jak przechodził 3 lata temu do polmleku raciaz to miał podobno na początku około 1.40 brutto ale to przez rok, później obniżki i  teraz nie wiem czy mu 1 zł wychodzi

Co ty za ploty opowiadasz ,ja 3 lata oddaje do polmleku i raz była obnizka 4 gr. w listopadzie +5 gr. to niewiem co ten twój sąsiad 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, strsw33 napisał:

Lowicz  już   prawie 20grosy lepiej  płaci jak Polmlek   ludzie dali sie zlapać   ze na poczatek dali  troche wiecej  grosza.Kwestia czasu ja polmlek bedzie placil po 80groszy    bo za tyle jest juz przerzut  kupia

 

 

Jak nie masz pojecia to sie lepiej nie odzywaj bo komentujesz sytuacje mleczarni o których nie wiele wiesz już  kiedyś o ozo tu pisałeś ze wyjdą na prostą  także twojawiedza  ....no może zostawie to bez komentarza 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0465    13

Tygodnik rolniczy pl.                    Prezes OSM Gizycko ceny w skupie mleka mogą spaść do 80gr/litr 

Dnia 8.05.2020 o 13:20, komizmo napisał:

Nie nie wiedziałem widocznie na jakich warunkach odchodzę bo po moim odejściu rada przegłosowała wypłaty udziałów przez dziesięć lat. Po drugie życzę Łowiczowi jak najlepiej bo tylko w tym upatruje szansę na ich odzyskanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

U nas ludzie  POlmlek  przy  6tys maja   1,10  a Lowicz taka sama ilosc ok1,30  Polmlek  pojechal za kwiecien z cena   i pojedzie    z maj  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0465    13
27 minut temu, strsw33 napisał:

U nas ludzie  POlmlek  przy  6tys maja   1,10  a Lowicz taka sama ilosc ok1,30  Polmlek  pojechal za kwiecien z cena   i pojedzie    z maj  .

A u nas ludzie na udziały z łowicza czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
4 godziny temu, rolnik0465 napisał:

Tygodnik rolniczy pl.                    Prezes OSM Gizycko ceny w skupie mleka mogą spaść do 80gr/litr 

 

No co, tylko się cieszyć, że będzie można wreszcie dłużej pospać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, strsw33 napisał:

U nas ludzie  POlmlek  przy  6tys maja   1,10  a Lowicz taka sama ilosc ok1,30  Polmlek  pojechal za kwiecien z cena   i pojedzie    z maj  .

Widziałeś faktury bo u nas przy ok 15 tyś Łowicz 1,3 z groszami i Polmlek podobnie  to nie wiem gdzie to u was z resztą niech się wypowiedza dostawcy 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
5 godzin temu, rolnik0465 napisał:

Tygodnik rolniczy pl.                    Prezes OSM Gizycko ceny w skupie mleka mogą spaść do 80gr/litr 

 

Był już taki czas parę lat temu że giżycko płaciło coś koło tego. Na moich terenach to głownie giżycko i mlekpol odbiera. Ja(a właściwie rodzice) w mlekpolu w tych czasach miałem 1,25. Jakoś może przetrwamy rezygnując i inwestycji które nie są niezbędne. Poza tym trza więcej nabiału jeść i kupować patriotycznie przetwory ze swojej mleczarni mimo że coś tak taniej można dostać u konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

To najlepiej robić swoje jak sprzedawać tanio mleko i kupować przetworzone...

A tak bardziej serio... przetrwanie przetrwaniem ale takie ceny to totalne dymanie. Wciąż, nadal, ciągle... i chyba jeszcze bardziej. Szok.

  • Thanks 2

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Nie mam problemu ze zbytem sianokiszonki, potwierdzone zamówienia na ponad 2 pokosy z całego areału... to tak krótko do lekkiej niepotrzebnej teorii o tym. Natomiast co do towarów ze sklepu... hmm myślę, że wszędzie po równo... ale nie o to chodzi...

Natomiast co tu robię... a nie wiem jakoś wpadłem chyba po czyimś wpisie, a swoją drogą widziałem dziś post na fb o tej wypowiedzi prezesa OSM Giżycko.

Istotne, że nikt mi nie zarzuca nieprawdy w powyższej wypowiedzi. Zamiast puszczać jakieś idiotyczne teksty do mnie w stylu "spadnie ci sprzedaż" to może jednak warto pomyśleć o sobie i w końcu ruszyć dupska (mówię też o sobie) aby nie zapierdzielać za niemalże darmo... albo mieć chociażby jakąś stabilizację rynku. Miałem wcześniej napisać coś o obecnej (dla jasności poprzednie to samo) władzy i wtedy liczyłbym na hejt ślepych... bo nie wiem czy ktoś coś ostatnio słyszał o jakiejkolwiek rozsądnej pomocy dla rolników? Nawet pseudo debata prezydencka to zupełny brak tematu rolnictwa... Dla jasności ja osobiście jakoś mocno nie narzekam ale kur...ca mnie bierze jak widzę zwłaszcza Was mleczarzy (głównie mniejszych i średnich) zapierdzielających non stop przy totalnie rosnących (zwłaszcza z suszą) kosztach produkcji... a obniżkach cen zbytu, wszelkiej administracji itd. Zobaczcie sobie dzisiejszy post Darka Ciochanowskiego nt Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wszędzie mniejsze czy większe układy, a 1% rolników coś na ten temat mówi.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
Dnia 28.04.2020 o 20:56, leszek1000 napisał:

Obniżki

Jak susza da się we znaki to będziemy kupować po 200 by utrzymać stado

jakiś zonk z tym cytatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Za młody jestem i kto by zrobił bele ludziom xD ;)

  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
10 minut temu, Troker1979 napisał:

Jak susza da się we znaki to będziemy kupować po 200 by utrzymać stado

jakiś zonk z tym cytatem

Zasieje 20ha poplonów i zbiorę ile się da i jakoś to będzie. Na kupowanie mnie nie stać bo oborę buduję. Mogę trochę kupić ale kupowanie dużych ilości jest nieopłacalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Armand nie chciałem uderzyć w ciebie. Bardziej chodziło mi o to że jeśli tak dalej będzie to coraz więcej ludzi będzie rezygnować z tej pracy jaką jest gospodarstwo, a to odbije się też na firmach powiązanych z tym sektorem gospodarki. Osobiście myślę że nic się nie zmieni w traktowaniu rolników dopóki nie przyjdzie zwyczajny głód spowodowany brakiem żywności (tak wiem import, ale czy problem branży rolnej jest tylko w naszym grajdołku?) Ale co ja tam wiem😶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Rozumiem, jasne, bez spiny :)

Na pewno to się odbije szerzej. Tylko... jak jeszcze jakaś firma handlowa jest w stanie sobie poradzić / przebranżowić się zupełnie lub częściowo to rolnik/hodowca, który tyra z pasją do tego co robi... musi to rzucić mimo, że właśnie w innym kraju jest to jakoś minimalnie stabilnie ułożone to kur...ca mnie bierze... Co do głodu - jest w wielu i miejscach na świecie i w sumie to mało kto się tym przejmuje... więc nie wiem jakby to było. Import... chora sytuacja z jednej strony a z drugiej jeśli mają niższe koszty to tak robią i w sumie nie oni są winni...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mleka jeszcze nie zniszczyli . Bogaci biznesmeni uświadomili sobie , że roboty udojowe , to nie to i nie przejmą tej branży.  Tragedia jest w świniach. Każdy ma w lodówce i zamrażarce , a u mnie na gminie 2 Świniarze 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj