Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mnie nawet na studiach uczyli ze dla krów to najlepsze jest gniecione ziarno. Dużo lepiej się przyswaja niż mielone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6797

Ja jeśli chodzi o mokre kiszone ziarno mając wybór kupowania mielonego a gniecionego wybieram to drugie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
9 minut temu, radekz200 napisał:

Ja jeśli chodzi o mokre kiszone ziarno mając wybór kupowania mielonego a gniecionego wybieram to drugie 😛

2015 jak była susza kupowalismy kiszone ziarno kukurydzy ale drobne właśnie jak by zmielone.  Po wycieleniu pięknie się rozdajaly.  Jeszcze mleko w mleczarni na antybiotyk nie zbadane A już w bańka mleka od jednej sztuki na raz. Tylko że wtedy kupiliśmy bele lucerny i proporcje białka i energii się zgadzaly . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 minut temu, ramzes10 napisał:

Mnie nawet na studiach uczyli ze dla krów to najlepsze jest gniecione ziarno. Dużo lepiej się przyswaja niż mielone 

To czego oni uczą to pozostawię bez komentarza. 

A @dabrowskit ma wyniki w hodowli lepsze niż 98% użytkowników tutaj także dla mnie jego słowo wygrywa z całą resztą 🙋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

gnieciona się nie nadaje dla krow

To po co gniotą 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940

Mi mielona w BB pleśnieje , gnieciona bez odpadu więc gniotę. Z ziarnem w kiszonce z qq też krzyczą , żeby nie było w kale. Pokosili wcześnie , żeby ziarno było miekkie , teraz w kale nie ma , bo rurą wyleciało w postaci płynnej :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ale panowie nie mieszajcie suchej z mokrą. Wszystko co suche musi być w pył. Sita kałowe nie kłamią. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą kukurydza to ile ludzi tyle opini.Sucha wiadomo fajna sprawa tylko że cena już nie jest tak atrakcyjna. W tamtym roku kukurydze mieliśmy robiona gniotownikiem a w tym roku usługodawca zakupił srutownik do robienia w rękaw i na pierwszy rzut oka to po gniotowniku wydawało się całkiem w porządku i fajnie się wybierało ale właśnie w kale sporo go zostawało. A po srutowniku gdzie kukurydza była 31 procent wilgotności to trzeba to najpierw szpadlem dziubac żeby nabrać łopata. Sam usługodawca twierdzi że srutownik jest do suchszej kukurydzy tak do 34 procent a gniotownik do mokrej. 

A propo tej kukurydzy próbował ktoś taka zielona kukurydze z rękawu dawać do mieszalni mobilnej? Jak to się potem przechowywało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poleży miesiąc w silosie na pasze wymieszana z innymi komponentami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21

W Mlekovicie parametry w dół tł i białko będzie - 4 gr tańsze na litrze grudzień bez podwyżki i 4 gr na parametrach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    940
8 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Poleży miesiąc w silosie na pasze wymieszana z innymi komponentami? 

Ja po gnieceniu qq ( 27% ) śrutowałem zboże i trochę mi na spód bb poleciało qq to spód spleśniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Kupiłem teraz kiszoną gnieconą z Corn Energy no to zero pleśni, ale cena powala, w tamtym roku od chłopa trochę musiałem wyrzucić, może 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy takich cenach mleka jak tu piszecie, to sobie można cuda na kiju krowie kupować 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

Przy takich cenach mleka jak tu piszecie, to sobie można cuda na kiju krowie kupować 

I przy takiej cenie da się nie spiąć budżetu, znam takie przypadki, że gość oddający do Grajewa mleko miał debet u weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Są różne przypadki, zwłaszcza jak się leci na kredytach 🤷‍♂️

@niesamowity90 po ile taka kuku? 

Panowie u zmnie dostają dwa razy dnia sianokiszonka i dwa odpasy treściwej , dają średnio od 25 - 35 l na dobę, co można dać żeby zwiększyć ilość  i przy 1,10 za mleko coś mi jeszcze zostało??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    500
10 minut temu, Ursus932 napisał:

 Są różne przypadki, zwłaszcza jak się leci na kredytach 🤷‍♂️

@niesamowity90 po ile taka kuku? 

Panowie u zmnie dostają dwa razy dnia sianokiszonka i dwa odpasy treściwej , dają średnio od 25 - 35 l na dobę, co można dać żeby zwiększyć ilość  i przy 1,10 za mleko coś mi jeszcze zostało??? 

Średnio 30 l z takiego żywienia. Chłopie co ty z kasą robisz ? 😂

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, greg1985 napisał:

Średnio 30 l z takiego żywienia. Chłopie co ty z kasą robisz ? 😂

Po 1,10 to kasa po huju 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@dejmian90 treściwa składa się z owsa, pszenicy, jęczmienia, pszenżyta, sruty rzepakowej, camisan z sano, kreda i drożdże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Przy takiej cenie i takim składzie treściwej jak bym nic nie dodawał, lub ewentualnie trochę protamilku z sano. Soja jest zbyt droga przy takiej cenie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez riderZ056
      Luck is knocking on your door, enter this giveaway now!
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez MfKrystian
      Make dating stress-free and enjoyable with the best casual dating experience.
      Looking for fun companions for night adventures?
      Verified Damsels
      Prime casual Dating
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj