Polecane posty

leszek1000    1816

Ja za pośrednika do koła oddaje. Też milion bakterii było. Przyjechał pośrednik zawiózł do innego lab 60tyś. Dzień później kierowca dzwoni 40tyś. 

Zawieś mleko do innego labolatorium i będziesz miał kwitek. 

Inaczej nic nie zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Pytanie z innej beczki. Czeka ktoś może na zaległe suszowe? Ktoś może dostał ostatnio? Wysyłają może jakieś decyzje ? Trąbią ostatnio że mają wypłacić, a na koncie cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

Ja za pośrednika do koła oddaje. Też milion bakterii było. Przyjechał pośrednik zawiózł do innego lab 60tyś. Dzień później kierowca dzwoni 40tyś. 

Zawieś mleko do innego labolatorium i będziesz miał kwitek. 

Inaczej nic nie zrobisz. 

Zawsze się wymówka tym, że nikt nie widział kto bierze próbę, czy z chłodni itp. .. tym bardziej, że najbliższy odbiór przypada na niedzielę

Ma ktoś namiary na jakieś labolatorium w powiecie kolskim lub w jego okolicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

Pytanie z innej beczki. Czeka ktoś może na zaległe suszowe? Ktoś może dostał ostatnio? Wysyłają może jakieś decyzje ? Trąbią ostatnio że mają wypłacić, a na koncie cisza...

Ja dzisiaj dostałem przelew i decyzję  powiat Socjaczew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tych co ginie wam mleko: patrzcie jak kierowcy mają podpięty wąż od poboru mleka!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
2 godziny temu, Adamqq3 napisał:

Do tych co ginie wam mleko: patrzcie jak kierowcy mają podpięty wąż od poboru mleka!!! 

można jaśniej? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnie pismo dostałem w lutym że przesunięte do końca marca i na tym się skończyło ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
Dnia 12.05.2020 o 20:28, JarekPr napisał:

Ja w 2018 roku odszedłem z Końskich, zapłaciłem karę.

Ja w 2018 roku odszedłem z Końskich, zapłaciłem karę.

Ja w 2018 roku odszedłem z Końskich, zapłaciłem karę.

Kolego jak oni tą kare naliczają ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12

Pewnie masz suszowe z pomocy de minimis tak jak ja a limit juz wyczerpany i KE musi się zgodzić na dodatkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytam trochę ten temat i muszę przyznać że ręce opadaja. Znajomy ma 60 krów halę taka że nic nie trzeba dźwigać i na tych krowach przez ostatnie 5 lat wydał 1 mln gotówki na ziemię ciagnik prasy i tp. A teraz jeszcze złożył na prow. U mnie w rodzinie jeden kupił prasę  ciagnik i mieszkanie dla dzieci na studia. To ja się pytam skad tyle kasy niby. My mamy 15 ha i świnie i jedyne co kupiliśmy to ursusa 7 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Może i jest bardzo dobry dochód, ale ważne są ilość i koszty produkcji. Mi osobiście jest ciężko rozwinąć, co prawda ziemia do dzierżawy się pojawiła, ale miejsca w starej oborze już nie ma więcej, z tego co zarabiam nie zarobię na nową, kredyt w obecnej sytuacji to szaleństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 23.06.2020 o 19:14, alfa napisał:

Doje ale ile wyrzeczeń to kosztuje. Ale ja już powoli będę zwijał dojne i dopiero wtedy poczuje życie.  Uświadamia sobie człowiek w pewnym momencie że życie krótkie a tu się dymalo pół życia w takim gownie gdy inni żyli pełnia życia. I nie mówię ci o etacie u mnie żeby ludzie mieli twoje ha na własność to połowa już by nie doiła.  Zrozumiesz kiedyś w życiu ale to w swoim czasie jak już kredytów nabierzesz i zobowiązań z agencji że nie możesz dziś zrezygnować a jeszcze ze 3 czy 4 lata i kółko się kręci. W końcu patrzysz dzieci poszły po 18 mają ty 50 na karku zostajesz sam syn się na ciebie wypina jak masz go bo on w gownie siedzieć nie będzie. Siadasz wieczorem i przy piwie uświadamiasz sobie ze zostało ci daj Boże 20 lat 5 albo i 10 trzeba to jeszcze ciągnąć myślisz że dzieci dorosły tak naprawdę nigdzie ich nie zabrałeś nigdy nie miałeś dla nich czasu żona ci się zestarzała sam garbu dostajesz łzy ci się w oku kręcą bo dopiero wtedy wiesz ze krowy zniszczyły ci życie i przez nie utraciłeś radość życia radość z młodzieńczych lat radość z dzieci radość z żony i całego życia. Nie jest też miłym uczuciem jak ci przyjdzie 15 latka i powie tata ta ta i tamta były z rodzicami za granicą a ja nie mogę i się śmieją. I mówią twojej córce że na krowach to wszystko śmierdzi łącznie z tobą razem.  Taka to radość z krów wszyscy się o tym przekonają ale mówię wam za późno 

i co syn robi poszedł na studia czy do roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekPr    0
2 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Kolego jak oni tą kare naliczają ?

 

napisałem na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak miał byś zacząć od 0Dokupić gruntu sprzety budynki ciągle coś nie mówię już o genetyce  której się wcale nie ma a to podstawa .... Ale i tak lepiej jak u kogoś na garnuszku i dorabiać kogoś innego. Jest taki kawał szef zajeżdża nowym ferrari  do roboty Kowalski pracownik mówi szefie piękne auto . A szef podoba ci się? To pracuje Kowalski jeszcze więcej i szybciej to za miesiąc kupię sobie drugie . Taka o to prawda

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Każde gospodarstwo to inne realia, nie można porównać tego do tego, każdy jest inaczej zabyty, inne zobowiązania dlatego są bogatsi i są biedniejsi. Pytanie do zastanowienia się jest takie panie alfa- Gdzie bym dziś był gdyby nie krowy. W sensie jakby wyglądało moje gospo bez krów. A syna trzeba było wychować jak ojciec Ciebie a nie na jakiegos jutubera. Z córki się śmieją? Tak hartuje się stal. Poza tym nie wina krów ze społeczeństwo poje*ane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
1 godzinę temu, vodz napisał:

Każde gospodarstwo to inne realia, nie można porównać tego do tego, każdy jest inaczej zabyty, inne zobowiązania dlatego są bogatsi i są biedniejsi. Pytanie do zastanowienia się jest takie panie alfa- Gdzie bym dziś był gdyby nie krowy. W sensie jakby wyglądało moje gospo bez krów. A syna trzeba było wychować jak ojciec Ciebie a nie na jakiegos jutubera. Z córki się śmieją? Tak hartuje się stal. Poza tym nie wina krów ze społeczeństwo poje*ane.

Pewnie syna wychowal jak najlepiej umiał a to że nie chce krów-któż dzisiaj z tych młodych chce przy tym,, robić,, po prostu widzi jak ojciec wychodzi z obory uje.. ny po sama szyję i chce trochę inaczej żyć... takie czasy... czasy pięknych ludzi z internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ogolnie mlodzi widza jak ojce za***rdalaja i nie chca tak robic. Ojce dadza im na studia, kupia mieszkanie to po co za***rdalac. Pojda do biora na 8 godzin poniedzialek piatek i na spokojne zycie im starczy. A jak ojce siada to gospodarki sprzedadza i po ojcowiznie i zapierdolu  przez cale zycie nie zostanie nic. 

Ogolnie sie dziwie niektorym rolnikom nie majacych nastepcow po co wciaz tyraja jak woly. Jak tylko podupadna na zdrowi to sepy z miasta wszystko rozprzedadza.

Mam kuzyna ktory przy 70 na karku doi krowy, zajmuje sie calym gospodarstwem . A synalek 40 lat w miescie informatyk przyjezdza na weekend na ryby i pszczoly zobaczyc no i z pytaniem do ojca co taka mala wyplata w tym miesiacu.

 

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
1 minutę temu, Bugii napisał:

Ogolnie mlodzi widza jak ojce za***rdalaja i nie chca tak robic. Ojce dadza im na studia, kupia mieszkanie to po co za***rdalac. Pojda do biora na 8 godzin poniedzialek piatek i na spokojne zycie im starczy. A jak ojce siada to gospodarki sprzedadza i po ojcowiznie i zapierdolu  przez cale zycie nie zostanie nic. 

 

Mój kolega mówi że dzięki Uni to krowy ogólnie gospodarstwo się opłaca jak nigdy wcześniej to ja się go pytam to dlaczego nikt z młodych nie chce tego a on do mnie.... bo im się nie chce robić szukają łatwego życia... z tą opłacalnością to bym polemizował ale.... może coś w tym jest

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
8 godzin temu, vodz napisał:

Każde gospodarstwo to inne realia, nie można porównać tego do tego, każdy jest inaczej zabyty, inne zobowiązania dlatego są bogatsi i są biedniejsi. Pytanie do zastanowienia się jest takie panie alfa- Gdzie bym dziś był gdyby nie krowy. W sensie jakby wyglądało moje gospo bez krów. A syna trzeba było wychować jak ojciec Ciebie a nie na jakiegos jutubera. Z córki się śmieją? Tak hartuje się stal. Poza tym nie wina krów ze społeczeństwo poje*ane.

Ty nie wiesz ile taki youtuber zarabia 😁.Postawi przed kamerką dononka z czasu się napije i zarobi wiecej jak od 50 krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj