Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bugii    689

Zgadza sie. A teraz ceny wszystkiego poszybowaly kilka  razy do gory a mleko w  takiej samej cenie lub tansze. 

I nie jestes dla  mnie baltazar zadna konkurencja. Nawet nie wiem gdzie ten garwolin jest. Pisze jak jest ze juz nie te czasy na rozpoczynanie zabawy z krowami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Najśmieszniejsze i najtragiczniejsze jest to, że baltazar gąbka to czyta i myśli sobie, że wszyscy go zniechęcamy bo się boimy żeby się nie wzbogacił czasem tak jak my 😆.

Niech robi jak uważa, ale prędzej czy później przeklnie dzień kiedy zdecydował postawić na mleczko. Myślę, że prędzej niż później. Gdybym ja mógł cofnąć czas o 15 lat...

A tak poza, to jestem ciekaw czy zakłady zdają sobie sprawę że produkcja mleka jest coraz mniej rentowna? Jadą na nas jak na starej wychudłej chabecie i myślą, że jak padnie przy pługu to sobie znajdą inne zajęcie, jakiegoś podepną jelenia z lasu czy jak? Też liczą na "byle do emerytury"?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
18 minut temu, Unexpected napisał:

Jaki kierunek byś wybrał gdybyś się cofnął 15 lat?

Na pewno na żaden związany z rolnictwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mi dojenie trochę pasuje bo nie muszę jeździć na imprezy rodzinne. 

A nie z jednej strony ciotka z drugiej ciotka. No, Lesiu kiedy sobie dziewczynę poszukasz, a może my ci poszukamy. 

Taki żarcik 😮

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    936

Ciekawe czy ma kogoś do pomocy, u mnie póki rodzice będą chcieli robić to będę im pomagał ale sam bawić się w to nie zamierzam. W sumie jakbym miał 50 ha to pewnie i już by tego nie było no ale cóż przy 17 ha to można sobie poszaleć. Co do mleka , hmmm liczy się zysk niż to ile nadoi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828

Nie rozumiem. Macie, dajmy na to 40 krów i 30 tys l miesięcznie od nich. 50 groszy zysku z litra daje 20 000 zysku miesięcznie. Nie możecie dać pracownikowi 5000 miesięcznie żeby doi za was chociaż połowę udojow a wy w tym czasie moglibyście dumać młodą żonę? Czy wolicie tą kasę przepieprzyc na kolejny kredyt na nowy traktor?

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937
20 minut temu, Mateusz1q napisał:

Nie rozumiem. Macie, dajmy na to 40 krów i 30 tys l miesięcznie od nich. 50 groszy zysku z litra daje 20 000 zysku miesięcznie. Nie możecie dać pracownikowi 5000 miesięcznie żeby doi za was chociaż połowę udojow a wy w tym czasie moglibyście dumać młodą żonę? Czy wolicie tą kasę przepieprzyc na kolejny kredyt na nowy traktor?

Kurna nie wierzę w to co czytam a i jeszcze 30tys×50gr=20000 no minister finansów jprdl

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
40 minut temu, ThePerkins napisał:

Ciekawe czy ma kogoś do pomocy, u mnie póki rodzice będą chcieli robić to będę im pomagał ale sam bawić się w to nie zamierzam. W sumie jakbym miał 50 ha to pewnie i już by tego nie było no ale cóż przy 17 ha to można sobie poszaleć. Co do mleka , hmmm liczy się zysk niż to ile nadoi.

U mnie identyczna sytuacja tylko trochę więcej ha i mleka dobijamy do 30000 litrów miesiecznie

Ja tylko nie rozumiem jak mozna doić simentale to tak samo jak ciągnikiem jeździć do kościoła zamiast na pole.na 33 dojne mam 1 simentala to wolę wydoić 3 hf-y

Edytowano przez SerafinKot
Bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Chyba kolego za wiele nie rozumiesz. Akurat tu ma rację Baltazar gąbka. Siementale czy montebeliarde są tańsze w utrzymaniu, nie skończą w piecu jak gorzej są karmione. Dadzą mniej mleka. Ale to już trzeba sobie samemu policzyć czy lepiej nadoic 20 litrów bez kukurydzy i dodatków,czy 50 z nadskakiwaniem i wyciskaniem ile popadnie. Mogę się tylko wypowiedzieć o MO bo większość mojego stada teraz to krzyżówki ho-mo, że to jest możliwe, osiąganie 20 litrów na samej dobrej jakości trawie. Ja mam sztuki które doją po 45-50 litrów, ale nie z trawy. Cudów nie ma, jak ma być mleko to musi skądś się wziąć. W dalszym ciągu ludzie nie rozumieją, że miarą zysku i sukcesu w produkcji mleka nie jest ilość nadojonego mleka tylko zysk netto na koncie.

Edytowano przez komizmo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828

Doskonale wie ile o co chodzi a się czepiacie czeskiego błędu. Widać w tym waszą zachłanność. Niech i będzie 15 tys. Wybór jest wasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A myslisz ze znajdziesz kogos kto za 5 tys wydoi krowy jak sie należy. Nie bedzie zapalen, odpowiednua higiena doju itp. I bedzie 2 razy dziennie 365 dni w roku.

Znam takich co maja 100 krow i 2 pracownikow do dojenia ,ale ich mleko nie idzie do sierpca bo tam 3 miesiace byli. Za wyniki ich wywalili. Odaja do polmleka raciaz obecnie za jakies grosze.

Procownika znajdziesz ale na traktor a a nie do dojenia krow

Edytowano przez Bugii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    936

Też mamy krzyżówki z mo i powiem , że do nich wet nie zagląda, w odróżnieniu do HF. Niestety HF nie wybacza błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Mi dojenie trochę pasuje bo nie muszę jeździć na imprezy rodzinne. 

A nie z jednej strony ciotka z drugiej ciotka. No, Lesiu kiedy sobie dziewczynę poszukasz, a może my ci poszukamy. 

Taki żarcik 😮

To zrób jak Jasiu. Ciotki do Jasia na każdym weselu klepały go po ramieniu i mówiły będziesz następny , Jasia to wkurzało,ale wpadł na pomysł i ciotkom to samo mówił na pogrzebach .

  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Nie rozumiem. Macie, dajmy na to 40 krów i 30 tys l miesięcznie od nich. 50 groszy zysku z litra daje 20 000 zysku miesięcznie. Nie możecie dać pracownikowi 5000 miesięcznie żeby doi za was chociaż połowę udojow a wy w tym czasie moglibyście dumać młodą żonę? Czy wolicie tą kasę przepieprzyc na kolejny kredyt na nowy traktor?

Kolego to ktoś kto ma 30000 litrów według ciebie odlozy 250000 w rok a ktoś kto 60000 0.5 mln? Jak by nie liczyć 10 lat dojenia masz 5 baniek i po dojeniu bo po co mając 5 mln 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Z krowami to wygoda loprzatnie się i wydoi i po robocie😉 Tak mówi moja ciotka nie mająca krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937
19 minut temu, Mateusz1q napisał:

Doskonale wie ile o co chodzi a się czepiacie czeskiego błędu. Widać w tym waszą zachłanność. Niech i będzie 15 tys. Wybór jest wasz

O jakiej zachlannosci ty człowieku mówisz ale po tym co napisałeś to naprawdę masz o chodowli krow niewielkie pojecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828
16 minut temu, alfa napisał:

Kolego to ktoś kto ma 30000 litrów według ciebie odlozy 250000 w rok a ktoś kto 60000 0.5 mln? Jak by nie liczyć 10 lat dojenia masz 5 baniek i po dojeniu bo po co mając 5 mln 

Nie odłożą ludzie bo mają chorobe "ciongle mao" i zwiększają procukcje, koszty sprawiając że towaru jest za dużo obniżają tym samym cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
28 minut temu, alfa napisał:

Kolego to ktoś kto ma 30000 litrów według ciebie odlozy 250000 w rok a ktoś kto 60000 0.5 mln? Jak by nie liczyć 10 lat dojenia masz 5 baniek i po dojeniu bo po co mając 5 mln 

Chyba że kupuje się mieszkania w wielkim mieście po każdej cenie z myślą o wynajmie i wielkich pieniądzach z tego. Wtedy nie masz gotówki i zwrot z inwestycji nie tęgi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

to temat o cenach mleka🤔 bo mi to powoli podchoszi pod ,,szajans fikszyn'' 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No co ty. Za ten zapierdol to 2 zeta powinno byc i aby biale bylo.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
leszek1000 napisał:

Za maj 1,20 brutto. Zadowolony :) 

nie rób jaj bo jeszcze niektórzy pomyślą że nam tak dobrze 1.5 to minimum za te harówke

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj