Polecane posty

bop23    84
31 minut temu, vodz napisał:

No i co z tego?.  Jakieś konsekwencję, cokolwiek? 

Sierpc za luty 1.54 brutto, ilość 20600 białko 3.31 tluszcz 4.28

  to chyba ryczltowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
58 minut temu, vodz napisał:

No i co z tego?.  Jakieś konsekwencję, cokolwiek? 

Sierpc za luty 1.54 brutto, ilość 20600 białko 3.31 tluszcz 4.28

No to mi wyszło 1.64 brutto z udziałem tłuszcz 4.60 białko 3.74 ilość 12000 l .

Za marzec -5 gr ale nie będzie tak źle bo parametry trochę w górę .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Sm Chorzele mazowsze obniżka od 1 kwietnia w moim przypadku 12 groszy przedział 20000-25000 tyś  cena przed obniżką 1.44 ryczałt

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
57 minut temu, areek9869 napisał:

Sierpc 1,69 zł brutto . Białko- 3,40 tłuszcz- 4,60.

A mi za marzec wyszło  1,51 brutto z udziałem  1,48 brutto na konto    23100L bi 3,49 tł 4,60    VAt 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane na konkurencyjnym portalu:  W Unii Europejskiej przez miesiąc cena hurtowa mleka odtłuszczonego w proszku spadła aż 15,4 proc., mleko pełne w proszku potaniało o 6,9 proc., natomiast cena masła obniżyła się o 6,2 proc.

Edytowano przez DarekRajgród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
Dnia 11.04.2020 o 23:15, leszek1000 napisał:

O kurde ja mam 25szt i buduję na 40szt i zastanawiamy się czy nie wstrzymać się z budową. Bo obniżki cen swoją drogą ale susza to będzie problem. 

A kupowanie paszy to zero zysku. Oczywiście zasieje więcej kuku. Ale pytanie czy 20ha kukurydzy na 25szt daje jakieś przychody. Bo jak kukurydza urośnie na 1m to tyle trzeba skosić żeby wykarmić, plus trawy które też kiepską wyglądają .

W przypadku suszy nikt nie będzie rentowy. Oczywiście niektóry mają zapasy, ale u mnie w okolicy 2 lata jest susza. Także już zapasy się kończą. 

Jaki szacunkowy koszt budowy na 40 sztuk? Skoro chcecie sie wstrzymać z budową to znaczy że budujecie bez kredytu za gotówke co w dzisiejszych czasach jest nieczęstym zjawiskiem więc nie jest źle a nawet dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Gdzie, jest kredyt suszowy z niskim procentem, udało dzięki jednej pani w banku.Chyba 95tyś tego kredytu odroczony na kolejny rok,ale w 3 lata trzeba spłacić. No i jak się skończy to trzeba będzie zwykły ale na 10lat. No poniżej 300tyś. Trochę kamieni się wrzuciło w fundamenty. Jest murarz który wie na czym zaoszczędzić. Bez rusztów, bo szambo będzie pod krowami, zrobi się kilka kratek a resztę się zepchnie, płyta jest obok. Tylko nie wiemy jaki dach, eurofala jest tańsza tylko czy nie będzie kapać,ale może uda się płytę obornicką z rozbiórki kupić. Słupy energetycznie kiedyś kupili za grosze i też będą wykorzystane. Kuzyn ma firmę z koparkami to tylko ropę lałem. 

A z kieszeni to tylko 20tyś. A jak chcesz kredyt inwestycyjny na 400tyś to 320tyś dostaniesz, 80tyś wkładu własnego i do tego 100tyś odsetek. Dobrze że mama dostała ten kredy suszowy prawie 100tyś. To jeszcze 150-200tyś i obora będzie stała . Na pewno ściany będą, bo główna siana  będzie tylko do 1,6m a reszta to siatka ochronna. 

Obora będzie przylegała do starej obory to jedna ściana odchodzi. Może brat zrobi zdjęcie to prześle. Może uda się jeszcze do końca miesiąca chudziaka wylać. Dwie betoniarki i do przodu, a główny beton do grucha. Wymiary to 31m 15,5m 

Kupiłem telefon z allegro i miał wadę fabryczką, ekran się odkleił i pojechał na gwarancję. Tak to już zdjęcia bym porobił. Głównie chodzi o susze bo bez kiszonek nie będzie mleka. A kryzys będzie prędzej czy później.Po drugie nowa obora to bardzo duże oszczędności. Zwolni się pracownika który taczką woli tmr i inne. Pracownik to 3tyś miesięcznie, To tego turem tmr trzeba do obory wrzucać a to trwa 10-15 minut. Może będzie mniej zapaleń, Ruję będą bardziej widoczne. Możliwe że załapiemy się na te dopłaty. I z tym oszczędności powinno na kredyty starczyć. W czerwcu ostatni kredyt kwartalny na ciągnik za rok kolejny odejdzie 3tyś. Także najważniejsze to baza paszowa 

Sam pracownik to 36tyś rocznie. To 10lat to 360tyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

Dokladnie u wielu baza paszowa robi problem. U nas w tamtym roku 70ha poszlo kuku na ziarno 30 na kiszonke wiec w tym roku nie poaiem bo chcialbym skosic kolo 50 albo 60 na kiszonke zeby bylo na 2 lata. Trawy posialem ale widac ze jest lipa. Mialem dosiac lucerny ale wole to zrobic na jesien. Teraz jest 10ha lucki to co rok pasza jest. 4 ha w tym roku bedzie zlikwidowane to na jesien moze da sie rade dosiac nawet jakies 10ha i trawy zostawie tylko torfowe jakies 10ha i moze da sie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Unibep ma umowę na rozbudowę zakładu Mlekovita w Wysokiem Maz. za 26,35 mln zł Unibep zawarł umowę o roboty budowlane na realizację w systemie generalnego wykonawstwa rozbudowy zakładu mleczarskiego w Wysokiem Mazowieckiem o wartości 26 350 000 mln zł netto, podała spółka. "Zamawiającym jest Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z siedzibą w Wysokiem Mazowieckiem. Przedmiotem umowy jest budowa budynku mroźni oraz dwóch budynków magazynowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Wynagrodzenie emitenta z tytułu realizacji inwestycji wynosi 26 350 000 mln zł netto" - czytamy w komunikacie. Roboty budowlane składające się na etap II, rozpoczną się w terminie 14 dni od dnia przekazania spółce prawomocnego pozwolenia na budowę i zakończą w ciągu kolejnych 11 miesięcy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zależy ile żyta się skosi, na pewno 17ha. Przy takiej suszy to nic nie urośnie. 

Rok temu było 15ha i na pewno nie starczy. A tylko krowy i cielaki do roku dostawały 

Swojego 72ha

Z dzierżawami prawie 100 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    75

Kurwde ja mam 30ha piachu i 65ogonow Fakt trochę paszy. Brakuje ale do przeżycia kukurydza 12 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No niestety susza zniszczyła plon. Ale nie wszystko idzie na bydło. Są buraki,pszenica,rzepak, jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

To co Ty masz chłopie VIz wszędzie ?. U mnie na 35 szt wszystkiego sieje się 4 z hakiem i wystarcza na styk , a wszystkiego mam 17 ha...

 

To po co Ty się bawisz w hodowlę ? , nie lepiej sobie na jakieś wakacje jechać czy coś niż siedzieć w tym gnoju przy takim areale ?...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nawet kukurydza po życie nie pobrała wszystkich nawozów 

 I już nie ma co pisać bo wszędzie w okolicy kukurydza nie miała 2m. Także można cudować ale nic nie zrobisz. Najważniejsze opady to maj,czerwiec,lipiec jak w tym czasie nie popada to lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
1 godzinę temu, Optimus napisał:

No ja też ryzykuje kuku po życie w tym roku może coś urośnie jak popada 😀

Ostatnie 2 lata kuku po życie jest o połowe mniejsza i mniej wartościowa od kuku sianej w plonie głównym. Lata temu też sialiśmy żyto ale daliśmy spokój. Siejemy 50 h kuku jak jest dobry rok to kosimy 25-30 reszta na ziarno. W ubiegłym roku całe 50 h zmieściło sie w silosy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik15    1

a padają deszcze czy nie??

+1pkt za post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Od 7marca do niedzieli nic a wczoraj lekka mrzawka pokropila.

+1pkt za post nie na temat

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj