Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
12 godzin temu, Dawid727 napisał:

8 zł netto koszt weterynarii. Zużycie 2.7 przyrost 1.15. Upadki 2%

Tebajki to możesz dzieciom opowiadać

Opublikowano
staszek131415 napisał:

12 godzin temu, Dawid727 napisał:

8 zł netto koszt weterynarii. Zużycie 2.7 przyrost 1.15. Upadki 2%

Tebajki to możesz dzieciom opowiadać

Czemu bajki? Dla Duna taki wynik to normalny, no może prawie bo nie każdy ma warunki w chlewni żeby takie wyniki kręcić, chodzi mi o dobra wentylację, ilość sztuk na m2, ruszta. Ale jak taka jest to jak najbardziej wynik realny, kolega na głębokiej ściółce kręci się cały czas wokół 1,1 kg przyrostu. Miałem kiedyś duny, teraz od kolegi biorę polskie, to musialem jednego osobno dać bo zaczly go gryźć, 50 kg miał wtedy, wazylem go co 10 dni, to średnio 11 a pod koniec tuczu wskoczyło 13 kg przyrostu w 10 dni

Opublikowano

Nie chodzi o wyniki bo tyle to i polski warchlak rośnie a o kasę nikt nie płaci 70 zł za tucznika w nakładczym to tylko kwestia czasu jak przejmą gospodarstwa firmy nakładcze a młode wilki dają się na to nabrać

Opublikowano

Tyle wychodzi za naszą pracę i tyle dostajemy za tucz nakładczy. Możecie w to nie wierzyć mam to gdzieś. Mnie ten tucz wyciągnął z bagna w które wszedłem kupując warchlaki na własną rękę i niestety często były to polskie warchlaki z niby bardzo dobra opinią,, a po prostu nie rosły. Nie miałem wpływu na cenę. Teraz wiem za co robię. Widzę pieniądze na koncie i nie mam stresu czy tucznik w dziwnych okolicznościach nie spadnie w tydzień o złotówkę za kilogram. Gdy firma która mi wstawia świnie płaciła za duna 550 zł, tucznika sprzedawali gdy cena była poniżej 5 zł za wagę żywą, ja im wystawiałem fakturę za 9.8netto w klasie E. Musieli odemnie kupić tucznika w takiej cenie by jakoś wyszedł ten mój zysk prawie 70 zł netto za sztukę. Ja mam swinki na głębokiej ściółce. Kolega któremu teraz tak super wyszło ma pół chlewni głęboka ściółka i pół ruszta. Warunki są jakie są. Ale świnie rosną pięknie. 

Opublikowano

Ten tucz pociągnął w USA   gospodarstwa rodzinne na dno podobnie będzie i u nas kwestia czasu nałapiąchętnych do tuczu znikną małe ubojnie potem gospodarstwa rodzinne  jedyny sens puki co to cykl zamknięty inna produkcja nie ma racji bytu

Opublikowano
Dnia 28.08.2020 o 12:51, 6465 napisał:

@turtojs i na leczenie DK wystarczyło 8zl/sztuka  na przyrost 1,1kg dziennie.?

Świnie raczej na Atomie tuczone że taki przyrost 1 ,1 kg dziennie 77 dni i ma 115 kg jak był warchlak kupiony w wadze 30 kg .

Opublikowano
staszek131415 napisał:

No przy tej cenie to obornik zostaje.....

No ale nic kompletnie ? Pan jest z tych którym nic się nie opłaca ? czy naprawdę przy zakupie prosiaka, swoim zbożu nic się nie zostaje ?

Opublikowano

300 złotych pasza + cena prosiaka+oczywiście dochodzi to tego jakiś odpis na bieżace naprawy, wet, bioasekuracja]do 20 zł na szt=teoretyczny zysk[jak coś strzeli w kalendarz np tucznik o wadze 60 kg  z 20szt obsady to w praktyce zostaje faktycznie tylko obornik, na kupnym prosiaku do obecnie jest bardzo śliski biznes

  • Like 1
Opublikowano
34 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

No ale nic kompletnie ? Pan jest z tych którym nic się nie opłaca ? czy naprawdę przy zakupie prosiaka, swoim zbożu nic się nie zostaje ?

aktualnie w tuczu jest delikatnie mówiąc chu... na przykład u mnie   za jakieś dwa tygodnie będę sprzedawał tuczniki za warchlaka płaciłem 300 zł a teraz je sprzedam podejrzewam że jak da mi 4.6 to wszystko myślę że 120 kg średnio będą miały 120x4.6=552 - 300(warchlak)=252 zł na wyżywienie leki i inne koszty  myślisz że to pokryje koszty?

Opublikowano

Teraz to jedynie przerabiać te świnie na kiełbasy, to wtedy coś z tego zostaje. A tak - jak koledzy piszą - zostaje obornik i u mnie ten obornik zastępuje częściowo nawozy wieloskładnikowe

  • Like 2
Opublikowano
38 minut temu, szczypka napisał:

aktualnie w tuczu jest delikatnie mówiąc chu... na przykład u mnie   za jakieś dwa tygodnie będę sprzedawał tuczniki za warchlaka płaciłem 300 zł a teraz je sprzedam podejrzewam że jak da mi 4.6 to wszystko myślę że 120 kg średnio będą miały 120x4.6=552 - 300(warchlak)=252 zł na wyżywienie leki i inne koszty  myślisz że to pokryje koszty?

Nie licząc swojej roboty to moim zdaniem trzeba do każdego parę złoty dołożyć. 

  • Like 1
  • Haha 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v