DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JarekBazydlo    2505

Dziś powinno być rozliczenie z 3 jałówek. Średnia waga 600kg ważone przed załadunkiem. Jedna powinna iść napewno w U klasie druga U/R trzecia słaba R 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie zapomnij rozliczenia wstawić Jarku. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
10 godzin temu, Robi666 napisał:

A co to jest 250 g i 1,5 kg mieszanki to jakieś 2 zł dziennie a 5 i tak zostaje to się opłaci, masz 20 byków i 100 zł dziennie tak jak byś robił 😏tylko ilość trzyma przy życiu.... 

Odbiorcy powinni miec dwa cenniki dla takich jak ty u których koszta są na poziomie 2 zł i dla takich jak ja gdzie koszt paszdla byka na jeden dzień wynosi nokoło 7 zł

Jarek to ma chody słaba jałówka idzie mu w R😁

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
10 godzin temu, Robi666 napisał:

A co to jest 250 g i 1,5 kg mieszanki to jakieś 2 zł dziennie a 5 i tak zostaje to się opłaci, masz 20 byków i 100 zł dziennie tak jak byś robił 😏tylko ilość trzyma przy życiu.... 

no to jak Tobie zostaje 5 dziennie na byku to nic tylko trzymać 50 szt albo więcej i ameryki nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
17 minut temu, leszek1000 napisał:

Tanie mięso idealne dla polaczków. 

troche i sam siebie obrażasz.pisać na Polaków polaczki to kim Ty jesteś niemiec? ruski?

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16

Podsumowałem sobie wage sruty zbożowej którą rozdałem dla swojego stada przez rok. Wyszło mi że gdybym sprzedał zboże to bym wziął tyle samo co wziąłem za bydło które sprzedałem. Więc gdzie się podziały koszty siana sianokiszonki, kukurydzy, wody, prądu itp. Hotel , kucharz,kelner, sprzatacz, obsługa gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marek nie myl pojęć. Zboże w produkcję wołowiny  objetosciowka w obornik przecież to dwie gałęzie produkcji . 😁musisz to rozgraniczyc prawa ekonomii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
1 godzinę temu, marijusz napisał:

Odbiorcy powinni miec dwa cenniki dla takich jak ty u których koszta są na poziomie 2 zł i dla takich jak ja gdzie koszt paszdla byka na jeden dzień wynosi nokoło 7 zł

Jarek to ma chody słaba jałówka idzie mu w R😁

napisałem słaba że powinna się złapać w R- albo O+  

A Ty już masz biedaku problem.

Nie wiem czy wstawię rozliczenie bo idzie przez pośrednika. 

Sprzedane sztuki to te czarne które kiedyś dodawałem foto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, marek80z napisał:

Podsumowałem sobie wage sruty zbożowej którą rozdałem dla swojego stada przez rok. Wyszło mi że gdybym sprzedał zboże to bym wziął tyle samo co wziąłem za bydło które sprzedałem. Więc gdzie się podziały koszty siana sianokiszonki, kukurydzy, wody, prądu itp. Hotel , kucharz,kelner, sprzatacz, obsługa gratis

Szkoda gadac w ogole o tych cenach i oplacalnosci a juz portale rolnicze ostrzegaja przed kryzysem z powodu wyjscia wb z unii. Jedna trzecia wolowiny z unii tam trafia. Od nowego roku pewnie będą cła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a ile trafia z WB do unni ?  irlandia ,szkocja walia to są doskonałe warunki do hodowli bydła .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16
4 godziny temu, HF86 napisał:

Marek nie myl pojęć. Zboże w produkcję wołowiny  objetosciowka w obornik przecież to dwie gałęzie produkcji . 😁musisz to rozgraniczyc prawa ekonomii. 

Dobrze że nie tracisz humoru w tym wszystkim. Mnie sanepid jeszcze wpieprzył w kwarantanny to sobie  nawet nie porotestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

napisałem słaba że powinna się złapać w R- albo O+  

A Ty już masz biedaku problem.

Napisałeś zupełnie inaczej:

Dziś powinno być rozliczenie z 3 jałówek. Średnia waga 600kg ważone przed załadunkiem. Jedna powinna iść napewno w U klasie druga U/R trzecia słaba R 

ale mniejsza o to  Jak dla mnie to może  w E sie załapać, tylko dla kogos kto sprzedał kilka jałowek w R to smieszą mnie takie teksty bo wiem ze na R to musi być ładna sztuka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
7 godzin temu, zkordalski napisał:

Dokładnie zostało mi jeszcze takich 10bykow na drugim rzędzie ważą tak po 500-550to chodź by jebło na granicy albo korona na ubojni to przetrzymam do wiosny aż znajdzie się jakieś okno. A na krowę popyt jest cały czas bo krowa zostaje w Polsce w McDonald 

Popyt na krowę też już się kończy, ceny lecą w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Kilka wiadomosci z rynku

 

Mcdonalds w polsce (OSI) obcial zamowienia trymingow o okolo 50%

Zamowienia przodow z krowy o okolo 30%

(Normalne, mcdonalds tylko przez drive thru to ogrny spadek sprzedazy)

Holandia za krowe O 320+ 2,50e z dostawa (bylo 2,65 na poczatku pazdziernika)

Zaklady zamykaja rozbior.

Wlosi skasowali zamowienia jalowek na ten tydzien, cena jalowki w sprzedazy spadla w ciagu tygodnia o 0,1e/kg

Jalowka jest towarem restauracyjnym wiec zamkniecie restauracji spowoduje kolejne ciecie w dol w przyszlym tygodniu.

Akurat zamkniexie Polski to jest pikus

Wlosi stop, Hiszpania stop, austria przestala zamawiac byki i przody.

Rostbefy z byka stanialy z okolo 7 euro do 5,50 euro exw 

Poledwica z warkoczem w hurcie 9-10 euro

(Spadek o 3 euro w ciagu ostatnich 2ch tygodni)

Byki LM czyste U 400+

Juz sa tansze o 0,15e , a w tym tygodniu bardzo malo zamowien nie ma gdzie sprzedac

Cena Polskiego byka to dzisiaj 2,75-2,80e /kg za O

Doliczajac transport do wloch (+0,1 +0,15) daje to cene tylko 0,05 nizsza niz wloskie byki

Przody z byka polskie na slowenie, chorwacje 2,40 /2,45 z dostawa (Wloskie 2,40)

Pistolety z byka w 3 tygodnie - 0,4e/kg

Portugalia stan wyjatkowy, Hiszpania /irlandia lockdown, slowenia stan wyjatkowy, belgia holandia zamkniete. 

Liban/algieria przestaly ladowac w hiszpanii i wloszech zywe byki. Tz ze te byki zostaja do.ubicia i skonsumowania w tych krajach

Ceny i wagi to sa WBC w euro

Polska wolowine ratuje tylko bardzo wysokie euro. Jesli w listopadzie rolnicy zaczna sprzedawac duze ilosci, a sezonu swiatecznego nie bedzie w tym roku, i kazdy kraj ma mnostwo wolowiny ktorej nie zjedli w tym roku turysci to byk bedzie kosztowal 2,50euro za O czyli mniej wiecej tyle co w kwietniu przy pierwszym trzesieniu ziemi.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Nie poleci 

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-bydlo/piatka-dla-zwierzat-nie-jedyny-problem-polskich-rolnikow-za-rogiem-czeka-kolejne-zagrozenie/?utm_source=NewsletterTAP&utm_medium=Codzienny

TOPOGRAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
marijusz napisał:

4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

napisałem słaba że powinna się złapać w R- albo O+  

A Ty już masz biedaku problem.

Napisałeś zupełnie inaczej:

Dziś powinno być rozliczenie z 3 jałówek. Średnia waga 600kg ważone przed załadunkiem. Jedna powinna iść napewno w U klasie druga U/R trzecia słaba R 

ale mniejsza o to  Jak dla mnie to może  w E sie załapać, tylko dla kogos kto sprzedał kilka jałowek w R to smieszą mnie takie teksty bo wiem ze na R to musi być ładna sztuka 

Na R musi być ładna to na E lub U to już nie ma szans żeby jakas się złapała 😂 R to średnia sztuka się łapie. Na O klase to już słabsza sztuka a P to już same kości nad padnieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
10 godzin temu, marijusz napisał:

Odbiorcy powinni miec dwa cenniki dla takich jak ty u których koszta są na poziomie 2 zł i dla takich jak ja gdzie koszt paszdla byka na jeden dzień wynosi nokoło 7 zł

Jarek to ma chody słaba jałówka idzie mu w R😁

Mówię na modstawie tego że Kordalski dawał 250 g konceratu i 1,5 kg dziennie paszy to sobie policz jak byk mu urósł 110 kg w 90 dni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Bugii napisał:

W calej ue zamykaja knajpy. To znow cena poleci......

 

cena leci

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj