DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
33 minuty temu, marijusz napisał:

to straszne ,a gdzie ekolodzy i obrońcy wszelkich praw Coś mi sie zdaje że we święta to bedziemy Polską zdrową wolowinę zajadać

A te obniżki to może dla ubojni strzał w kolano,bo mniejsza podaż a popyt jak by nie było wzrósł 

marijusz zapomniałes o jednej zmiennej którą widzi kanalia a nie widzą tzw eksperci i większość tego forum, dlatego jego przewidywania są tak bardzo trafne.

Rynek wołowiny opanowali przestępcy. Wyobrażasz sobie ze Biernacki i inne ubojnie sprzedają wołowine  konsumentą za np. 25 zł ja nie. Dlatego nikt w Polsce nie zje polskiej wołowinny prędzej trawe i mirabeli. Taki Biernacki od rolnika kupi za 3,5zł byka a w sklepie za 50 zł mieso wystawi. Rolnikowi powie że więcej nie da bo niema zbytu, a w sklepie powie ze rolnicy przez koronowirus nie sprzedają bydła.

Ja po handlarzach i ubojniach bydła niczego się dobrego nie spodziewam to mafia dokładnie taka jak narkotykowa. Dilera nie obchodzi ze ktoś zdycha od narkotyków tak Biernackiego nie bedzie obchodzić ze rolnik i konsument zdycha z głodu to sa ludzie bez skrupółów i moralności.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Co ty pier**lisz znowu...jeszcze sam sobie komplementy prawisz...żebro też sobie wyciąłeś ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Adam pochwal się ile za pultusze o klasową na dziś promocja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Tu się nie ma co kłócić. Jak Chiny zamkną granice to nie tylko bydło ale i świnie spadną. Rok temu świnie skoczyly z 4 zl na 6. To jak się Chiny zamkną to mogą spaść na 3 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jedrus2020 i Ty jednej rzeczy nie widzisz. Ceny świń w Polsce były niskie bo ubojnie wlekły syf z Niemiec i Danii kiedy Chiny wysały syf nagle nasze ubojnie zostały bez syfu dla marketów a żywca w Polsce brak. Teraz jak granice między Polską i Niemcami zamknięte( formalnie nie ale tiry wiele godzin stoja to właściwie zamknięte) to nie ma bata do spadków wieprzowiny. Cena za świnie spadnie do 3 zł kiedy koronowirus ustanie a w Niemczech wykryją ASF a Chiny nie zrobią regionalizacji. Na dziś to co najwyżej świnie spadną ale u Hitlerowców  nie w Polsce zwłaszcza ze są problemy z Duńskimi warchlakami za chwile ubojnie bedą bić się o tucznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie kuwa rozumiem po co mają zamknąć .wirusa opanowali .Telefonu czy spodni nie kupisz nowego ale miska musi być pełna i to nie koniecznie mirabelek.a kanalja nie ciesz się opłacalność może być krótka.jak tylko ue zrozumie że asf to bzdet i uwolni czerwoną strefę to jak myślisz w co opasowka się przezuci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się nie ciesze z opłacalności bo wiem ze jutro może jej nie być. Ja  tylko  od roku mówiłełem ze handlarze bydłem i ubojnie bydła to przestępcy  i należy ich zwalczyć jak mafie narkotykową  zamykać w pierdlu za profesje dopiero potem sprawdzać czy winien.  Sam powiedz w jakim normalnym kraju by taki kaban jak Biernacki by  istniał??? w zadnym w Niemczech dawno by w pierdlu kisił ogóra a u nas to numer 1 chory kraj!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
9 minut temu, kanalia36 napisał:

Ja się nie ciesze z opłacalności bo wiem ze jutro może jej nie być. Ja  tylko  od roku mówiłełem ze handlarze bydłem i ubojnie bydła to przestępcy  i należy ich zwalczyć jak mafie narkotykową  zamykać w pierdlu za profesje dopiero potem sprawdzać czy winien.  Sam powiedz w jakim normalnym kraju by taki kaban jak Biernacki by  istniał??? w zadnym w Niemczech dawno by w pierdlu kisił ogóra a u nas to numer 1 chory kraj!!!!!

A my o ASFie na naszym podwórku to już zapomnieliśmy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwnym trafem czy nie chce sprzedać bydła ... Propozycja  6.50 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

kolega - pracownik z ubojni nie ma roboty bo ponoć nie ma co bić - (czytaj) rolnicy nie chcą sprzedawać za parę groszy i tak trzymać aż przejdzie nim kolejny numer ( =wykręt) i z braku towaru podniosą cenę - koronawirus nie oznacza że ludzie przestali jeść.

 

koledzy rolnicy trzymać szyk    !!!!!!!!!!      to wojne wygramy i bedziemy godnie żyć.

  • Like 1
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
8 godzin temu, Robi666 napisał:

Dziś następna duża obniżka bydła, i to nie koniec. 

Nie siej paniki ? Naganiacz jesteś ? 

Pytałem ostatnio od kogo te zaniżone ceny w pomorskim i brak podpowiedzi ???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
kanalia36 napisał:

jedrus2020 i Ty jednej rzeczy nie widzisz. Ceny świń w Polsce były niskie bo ubojnie wlekły syf z Niemiec i Danii kiedy Chiny wysały syf nagle nasze ubojnie zostały bez syfu dla marketów a żywca w Polsce brak. Teraz jak granice między Polską i Niemcami zamknięte( formalnie nie ale tiry wiele godzin stoja to właściwie zamknięte) to nie ma bata do spadków wieprzowiny. Cena za świnie spadnie do 3 zł kiedy koronowirus ustanie a w Niemczech wykryją ASF a Chiny nie zrobią regionalizacji. Na dziś to co najwyżej świnie spadną ale u Hitlerowców  nie w Polsce zwłaszcza ze są problemy z Duńskimi warchlakami za chwile ubojnie bedą bić się o tucznika. Teraz do niemieckich marketow rzeczywiście jest chyba utrudniony transport tego ich syfu bo nagle ceny w górę praktycznie o 150% ale dla rolników nie widać poprawy. Jak będzie zablokowany transport z Niemiec to od nas też nie pójdzie. Niemce nie są takie głupie dzika jak zdechłego znajdą to go prędzej zakopią niż komuś pokażą. I nich nic nie ma ani ast ani ptasiej grypy tylko nasi jak coś znajdą to od razu się chwala ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak macie co jeść to nic nie sprzedawać, za 2 tyg Polska nie będzie miała żywności i mieszczuchy będą sami przyjeżdżać po żarcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czas kiedy struktura i polityka gospodarcza mogłaby upaść. Chciałbym aby wróciły normalne warunki hodowli świń itp. To co się dzieje w związku z wirusem powinno umocnić rolnictwo w Polsce. I nie dajcie się oszukiwać. Nie sprzedawajcie żywca wołowego poniżej 8 zł. W sklepach zabraknie to będziemy na specjalnych warunkach sprzedawać ubojniom.. Trzymać nie sprzedawać. I nie sprzedawać pośrednikom. Najlepiej by było w tym czasie całkowicie ominąć pośredników. Wykluczyć ich z rynku. Niech każdy trzyma jak najdłużej da radę.. Może wejdą jakieś reformy które zmienia też obraz rynku żywca w Polsce.. Liczę na powrót do normalności czyli nawet na to aby ludzie w miastach mogli trzymać świnie, krowy .. Oczywiście na prywatnych posesjach, nie w bloku. Niech ludzie zobaczą że to co się dzieje na świecie i te wszystkie pseudo ustawy o dobrostanie i warunkach utrzymania zwierząt to zwykła Unijna patologia która powoduje zniewolenie ludności przez system i korporacje marketów i megalopoli.. 

Jeszcze taki APEL DO SPOŁECZNOŚCI 

NIE KUPUJCIE I NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W ZAGRANICZNYCH MARKETACH!!! RÓBCIE ZAKUPY W POLSKICH SKLEPACH. JEŻELI NIE BĘDZIEMY KUPOWAĆ W POLSKICH SKLEPACH TO BĘDZIEMY BLOKOWAĆ ROZWÓJ WŁASNEJ GOSPODARKI. WYGONMY ZACHOD NA ZACHOD A POLSKIE NIECH ZOSTANIE W POLSCE. KUPUJĄC NP. W SIECI ARHELAN NAPEDASZ POLSKIE ROLNICTWO. NIE KUPUJCIE W SKLEPACH Z KAPITAŁEM ZAGRANICZNYM. WTEDY TE UPADNA I ODDADZĄ MIEJSCE POLSKIM. JAKIE SKLEPY SA POLSKIE TO WYSTARCZY POCZYTAĆ W INTERNECIE!!! RAZEM WYGRAMY!!! 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

gdzie niżej to już fajnie trawka zieleni się to będzie można utrzymać bydło dłużej, bo nie mam zamiaru płacić za sianokiszonkę 120zł bela 120/120

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Nikt nie bedzie jadl wolowiny w kryzysie. Tylko tanie kurczaki ktorych mamy w brod w polsce. Pisklaki  tez sa krajowe a nie tak jak prosiaki stoja na granicy w kolejce.

Wczoraj poszly:

 3 krowy 720kg 750 kg 5.9zl. 590kg 5.5 zl 

2 jalowki hf nie zacielily sie 590kg i 600kg 6.6 zl

3 tyg temu na szczescie pojechalo 27 rogaczy po przeliczeniu wyszlo srednio 7.9 zl na zywo wczoraj uslyszalem ze moze po 6.5zl by teraz poszly.

Wagi i ceny brutto.

Przez 5 miesiecy nie musze nic sprzedawac. Pomieszcze sie  wiec zobaczymy jak to bedzie. Czy cena wzrosnie czy bedzie trzeba kolczyki ciac i do lasu wyganiac, kradziez zglaszac zeby wyrejestrowac bo za darmo nikt  nie bedzie chcial.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
tomaszmab napisał:

To czas kiedy struktura i polityka gospodarcza mogłaby upaść. Chciałbym aby wróciły normalne warunki hodowli świń itp. To co się dzieje w związku z wirusem powinno umocnić rolnictwo w Polsce. I nie dajcie się oszukiwać. Nie sprzedawajcie żywca wołowego poniżej 8 zł. W sklepach zabraknie to będziemy na specjalnych warunkach sprzedawać ubojniom.. Trzymać nie sprzedawać. I nie sprzedawać pośrednikom. Najlepiej by było w tym czasie całkowicie ominąć pośredników. Wykluczyć ich z rynku. Niech każdy trzyma jak najdłużej da radę.. Może wejdą jakieś reformy które zmienia też obraz rynku żywca w Polsce.. Liczę na powrót do normalności czyli nawet na to aby ludzie w miastach mogli trzymać świnie, krowy .. Oczywiście na prywatnych posesjach, nie w bloku. Niech ludzie zobaczą że to co się dzieje na świecie i te wszystkie pseudo ustawy o dobrostanie i warunkach utrzymania zwierząt to zwykła Unijna patologia która powoduje zniewolenie ludności przez system i korporacje marketów i megalopoli.. 

Jeszcze taki APEL DO SPOŁECZNOŚCI 

NIE KUPUJCIE I NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W ZAGRANICZNYCH MARKETACH!!! RÓBCIE ZAKUPY W POLSKICH SKLEPACH. JEŻELI NIE BĘDZIEMY KUPOWAĆ W POLSKICH SKLEPACH TO BĘDZIEMY BLOKOWAĆ ROZWÓJ WŁASNEJ GOSPODARKI. WYGONMY ZACHOD NA ZACHOD A POLSKIE NIECH ZOSTANIE W POLSCE. KUPUJĄC NP. W SIECI ARHELAN NAPEDASZ POLSKIE ROLNICTWO. NIE KUPUJCIE W SKLEPACH Z KAPITAŁEM ZAGRANICZNYM. WTEDY TE UPADNA I ODDADZĄ MIEJSCE POLSKIM. JAKIE SKLEPY SA POLSKIE TO WYSTARCZY POCZYTAĆ W INTERNECIE!!! RAZEM WYGRAMY!!! 

poniżej 8 zł wbc chyba, bo wszystko na to wskazuje, że tak będzie, obym się mylił. też bym chciał by te życzenia się spełniły ale... Żywności nie zabraknie, mamy nadmiar, który musimy eksportowane - słowa ministra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Boogi co to za rogate było ? I przy jakiej cenie mięsa? wrzuć rozliczenie jak można . ważone oddzielnie czy z ogólnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj