DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Rublow    15

Niektórzy piszą  by kupować polskie produktu. Ok ciekawi mnie, ilu z was za pieniądze z restrukturyzacji kupiło np polskiego ursusa 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

Chyba jest jakiś parcie handlarze drugi dzień dzwonią i cykają po 10 gr do góry trzymać nie sprzedawać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Rublow napisał:

Niektórzy piszą  by kupować polskie produktu. Ok ciekawi mnie, ilu z was za pieniądze z restrukturyzacji kupiło np polskiego ursusa 

A ty kupiłeś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Macie jakis sposob zeby wyrejestrowac takiego rocZniaka? Chce go zjesc i nie pier**lic sie z zglaszaniem uboju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
14 godzin temu, HF86 napisał:

.jak tylko ue zrozumie że asf to bzdet i uwolni czerwoną strefę to jak myślisz w co opasowka się przezuci?

Ja dzis świnki przewoziłem i widze że jakiś odwrót od asf bo pojazd nie plombowany na ubojni w kanale dezenfekującym trocheę jakiejś brudnej wody (zawsze był klarowny płyn) W sklepie przy ubojni w ladach chlodniczych zero mięska wszystko prosto z hali trafia do klienta 

a cena bydła to tak jak już mówiłem ,mają pretekst aby nas skubnąć ,to z niego korzystają pełną gębą

Ja mam 18 sztuk do sprzedania ale poniżej 12,4 za O nie sprzedaje Niech rosną do tony albo padną ze starości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, koniec świata 😁😀 Dziś dwa telefony o byki. Ceny jednak odbiły, hf powyżej 6 + vat, kujawsko-pomorskie. Jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, tomaszmab napisał:

To czas kiedy struktura i polityka gospodarcza mogłaby upaść. Chciałbym aby wróciły normalne warunki hodowli świń itp. To co się dzieje w związku z wirusem powinno umocnić rolnictwo w Polsce. I nie dajcie się oszukiwać. Nie sprzedawajcie żywca wołowego poniżej 8 zł. W sklepach zabraknie to będziemy na specjalnych warunkach sprzedawać ubojniom.. Trzymać nie sprzedawać. I nie sprzedawać pośrednikom. Najlepiej by było w tym czasie całkowicie ominąć pośredników. Wykluczyć ich z rynku. Niech każdy trzyma jak najdłużej da radę.. Może wejdą jakieś reformy które zmienia też obraz rynku żywca w Polsce.. Liczę na powrót do normalności czyli nawet na to aby ludzie w miastach mogli trzymać świnie, krowy .. Oczywiście na prywatnych posesjach, nie w bloku. Niech ludzie zobaczą że to co się dzieje na świecie i te wszystkie pseudo ustawy o dobrostanie i warunkach utrzymania zwierząt to zwykła Unijna patologia która powoduje zniewolenie ludności przez system i korporacje marketów i megalopoli.. 

Jeszcze taki APEL DO SPOŁECZNOŚCI 

NIE KUPUJCIE I NIE RÓBCIE ZAKUPÓW W ZAGRANICZNYCH MARKETACH!!! RÓBCIE ZAKUPY W POLSKICH SKLEPACH. JEŻELI NIE BĘDZIEMY KUPOWAĆ W POLSKICH SKLEPACH TO BĘDZIEMY BLOKOWAĆ ROZWÓJ WŁASNEJ GOSPODARKI. WYGONMY ZACHOD NA ZACHOD A POLSKIE NIECH ZOSTANIE W POLSCE. KUPUJĄC NP. W SIECI ARHELAN NAPEDASZ POLSKIE ROLNICTWO. NIE KUPUJCIE W SKLEPACH Z KAPITAŁEM ZAGRANICZNYM. WTEDY TE UPADNA I ODDADZĄ MIEJSCE POLSKIM. JAKIE SKLEPY SA POLSKIE TO WYSTARCZY POCZYTAĆ W INTERNECIE!!! RAZEM WYGRAMY!!! 

Ty z choinki się urwałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

a kogo stać na wszystko co Polskie. Dobra zmiana naszła bo nasz rząd z dobroci dla naszych pieniędzy iż za dobrze nam się powodzi to podniósł i stworzył 32 podatki w tym akcyze.

Jak zaczniemy szastać pieniędzmi to znowu coś wymyślą.

a Ceny za byka może faktycznie będą iść do góry, bo i dla turków nieciekawie się dzieje. w poniedziałek zadzwonię do ubojni.

ale dolar to w takim kryzysie to ostro szaleje, albo tak złoty spada z każdym dniem. spacer.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Mistrzu nie oglądaj tyle tvn albo wylicz mi z pięć nowych podatków które wprowadził obecny rząd?

 

Gdyby rządzili poprzednicy w polsce miałbyś 90 % szpitali jedno imiennych (dla członków po ,ich rodzin i kolesi )

Akurat słaby złoty korzystnie wpływa na ceny naszej żywności za granicą !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

@marijusz: Akcyza na e-papierosy, Podatek katastralny od nieruchomości komercyjnych, Opłata emisyjna, Opata recyklingowa, podatek od cukru. Wymieniłem 5 nowych ale jest dużo podwyzek już istniejących podatków. I nie to żebym bronił poprzedniego rządu bo tamci grabili porównywalnie do obecnego. Apropo cen: Mięs-pol stare Kobiałki - byk r klasa 12.0 wbc

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

spacer.png

tvpo-pis nie oglądam jeśli chodzi o wiadomości w telewizjach, staram się sprawdzać informacje z pierwszej ręki, a nie któryś tam mediów. na razie takie podwyżki, część z nich codziennie korzystam, i odczuwalne są w rachunkach.

Ale taka lista już od roku lata,  też od cukru miało wejśc i spirytus.

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
4 godziny temu, Bugii napisał:

Nikt nie bedzie jadl wolowiny w kryzysie. Tylko tanie kurczaki ktorych mamy w brod w polsce. Pisklaki  tez sa krajowe a nie tak jak prosiaki stoja na granicy w kolejce.

Gdzie ty tanie kurczaki widziałeś? W sklepie pierś kosztuje 25 zł za kilogram. Pierś z kurczaka, gdzie skiba płaci 10 zł netto na WBC za HFa.

Śmiech jest z cenami, Skiba płaci 9,5 za krowę, 10 za hfa i 10.40 za Rke.

Rafalex z kolei obiecuje złote góry i po towar nie jeździ, magazyny ma pełne i ciągle auta wyjeżdżają na włochy (a kierowcy co się bali dostali podwyżki a i jeżdżą dalej).

Obecnie kroją na potęgę rolnika.

 

PS, Bartek933, wychodzi na to że jesteś mi winien przeprosiny...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Tak mi byka wyliczyli 750 -7% =411 kg i ta piz*a twierdzi że się wybił 59% śmiech na sali. Byk 3 dni nie jadł i nie pił. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

1B9bVU5PmkVajAXlbLdalHG53RvpZRuUTTwkjT1V8QwirOtS1WtG01e2Mzlhma5A.png

Najbardziej podoba mi sie  19-vat 23% (Pierwsza spełniona obietnica tuska ,mówił ze obniży podatki i obnizył z 22% na 23%)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Dzisiaj pierwsza krowa sprzedana po wcześniejszym zważeniu na własnej wadze. 70 kg różnicy... Bez kłótni handlarz zważył na mojej, wypłacił. Pytanie, czy jeszcze przyjedzie... 

Edytowano przez lusjan
Literówka
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, dzikidaniel napisał:

 

Rafalex z kolei obiecuje złote góry i po towar nie jeździ, magazyny ma pełne i ciągle auta wyjeżdżają na włochy (a kierowcy co się bali dostali podwyżki a i jeżdżą dalej).

 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/dramat-w-cennikach-bydla-i-problemy-z-odbiorem-zwierzat,93004.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Za takie cos koles powinien na palach byc i wpysk dostac ze chcial cie ojebac na 70kg albo jak mowi klasyk kanali lopatą i do gnoju, Ty jakbys chcial ukrasc ze sklepu 70kg towaru to juz bys na dolku siedział a Ty mu wdzieczny ze nie klocil sie. Z takim podejsciem to oni zawsze bd kraść i dymac naiwnych. Dobrze chociaż ze masz wagę

Edytowano przez Kamilek1
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Jestem zadowolony, że się nie kłócił, bo sprzedałem, co chciałem sprzedać, nie muszę zastanawiać się ile następny cygani. Natomiast wdzięczny mu nie jestem, bo brał od nas krowy przez naście lat i każdy twierdził, że ma najlepsze ceny i jeśli kantuje, to najmniej. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I teraz zlicz sobie wszystkie sztuki  jakie do tej pory sprzedałeś  przez te naście lat bez wagi pomnóż przez 70 kg i cenę 6-8 zł  to ci wyjdzie ze sprezentowałeś mu luksusowy samochód.

I teraz pamiętaj ze od teraz  twoje bydło ma słaby wygląd jest zabidzone  i chude i od teraz ceny od 50gr -1 zł mniej bedziesz dostawał, hehehe a i pamiętaj ze z odbiorem będzie gorzej. Jak handlarzyna będzie miał jachać po tłuściutkie zwierzaki do rolnika bez wagi i twoje zdechlaki z wagą to zgadni gdzie pojedzie))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Po co ty mi jakiś artykuł podsyłasz, jak ja wiem od ich weterynarza (i nie tylko) co tam się dzieje? Sam Wons był w skowronkach jak w zeszłym tygodniu wszystkie transporty do Włoch wysłał. Taki to problem mają z dostawą mięsa.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

@kanalia36 Nie ta skala gospodarstwa, nie te ceny jak na brakowane krowy, ale nie zmienia to faktu, że kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy jesteśmy w plecy. Także jeśli ktoś uważa, że na 15 sprzedanych rocznie krów nie warto kupować wagi, to podaję przykład, lepiej uczyć się na cudzych błędach. A na wadze ważę wszystko, cielęta, zboże, baloty, weterynarza... :P 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/zaklady-miesne-olewnik-uruchamiaja-dodatkowe-zmiany-produkcyjne,93020.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj