DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Ważyłem byka 3miesiace temu ważył 620kg po 90dniach waży 730jak Myślice w miarę to zwykły hf z treściwej dostaje 250gram koncentratu i jakieś 1.5kg śrutu z mieszanki i żyta i kukurydza do woli i najgorsze sianokiszonki . Czy jednak hujnia taki przyrost? Sam nie wiem czy walić im treściwą ale te ceny w ogóle nie zachęcają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja myślę że przyrost dobry albo nawet bardzo dobry ,chyba że wtedy miał620 głodny a teraz 730 napasiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
3 godziny temu, zkordalski napisał:

Ważyłem byka 3miesiace temu ważył 620kg po 90dniach waży 730jak Myślice w miarę to zwykły hf z treściwej dostaje 250gram koncentratu i jakieś 1.5kg śrutu z mieszanki i żyta i kukurydza do woli i najgorsze sianokiszonki . Czy jednak hujnia taki przyrost? Sam nie wiem czy walić im treściwą ale te ceny w ogóle nie zachęcają

Jak na zwykłego hf to przyrost bardzo dobry. Tylko czy te 250g koncentratu dziennie zwróci sie przy sprzedazy😂

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 godzin temu, zkordalski napisał:

Ważyłem byka 3miesiace temu ważył 620kg po 90dniach waży 730jak Myślice w miarę to zwykły hf z treściwej dostaje 250gram koncentratu i jakieś 1.5kg śrutu z mieszanki i żyta i kukurydza do woli i najgorsze sianokiszonki . Czy jednak hujnia taki przyrost? Sam nie wiem czy walić im treściwą ale te ceny w ogóle nie zachęcają

U mnie od 2 lat jada na samych objetosciowkach. Qq i kiszonka z owsa, wyki, peluszki, trawy. Przyrosty bardzo sie nie zmienily. A tresciwa i koncentraty w kieszeni zostaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Jak na zwykłego hf to przyrost bardzo dobry. Tylko czy te 250g koncentratu dziennie zwróci sie przy sprzedazy😂


 

No właśnie w sumie płacę za to 4 tysie na dwa mc bo daje też Cielakom i sie zastanawiam czy to ma sens ... Nie na czczo z rana ważony był .  Teraz udaje mi się upaśc byki hf do 700kg tak w 21 mc od urodzenia z swojego cielaka ale te koszta rosną a cena sprzedaży jednak nie za ciekawa .

No właśnie czy nie było by tego na samych objetościowych do oporu tylko człowiek taki ma zamysł a posypać trzeba żeby jadły a był moment że nie miałem śruty ani koncentaru i najebałem i samej kukurydzy i kiszonki i ładnie szły 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Panowie problem,  w tym spisie 

Powierzchnia użytków rolnych ogółem wynosiła xx;
-uzytkow rolnych w dobrej kulturze rolnej 
-uzytkow rolnych pozostalych (nieutrzymywane w dobrej kulturze)
 
 
Jak wybiore 1  to są łaki itp ale nie ma ziemi ornej  tylko bardziej (warzywnictwo sadownictwo )
a jak wybiore to 2 to o nic nie pyta 
 o co tu chodzi

Panowie problem,  w tym spisie 

Powierzchnia użytków rolnych ogółem wynosiła xx;
-uzytkow rolnych w dobrej kulturze rolnej 
-uzytkow rolnych pozostalych (nieutrzymywane w dobrej kulturze)
 
 
Jak wybiore 1  to są łaki itp ale nie ma ziemi ornej  tylko bardziej (warzywnictwo sadownictwo )
a jak wybiore to 2 to o nic nie pyta 
 o co tu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten spis to trzeba olać głupiś że sam tam piszesz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ja też się nie spisuję  pewnie przyjadą i mnie zamkną  (aby nie z kołodziejczakiem )

a co to za koncentrat ,jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

https://m.facebook.com/TelewizjaObywatelska12/ wchodzić w transmisji e patrzcie jak kobity mają jaja i jaki protest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z provimi 36%bialka bez mocznika plus witaminki i buforza 1740teraz luzem w silos a na początku jak brałem to za 1640mi sypali  dlatego mówię koszta poszły w górę nie czy to ma sens ... 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Jak na zwykłego hf to przyrost bardzo dobry. Tylko czy te 250g koncentratu dziennie zwróci sie przy sprzedazy😂

A co to jest 250 g i 1,5 kg mieszanki to jakieś 2 zł dziennie a 5 i tak zostaje to się opłaci, masz 20 byków i 100 zł dziennie tak jak byś robił 😏tylko ilość trzyma przy życiu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi666    11
6 godzin temu, Ursus932 napisał:

A gdzie objętościowa 🤔 

Qq i siana i tak nikt nie liczy, i swojej roboty, bo jak by liczyli to by nie chowali 

 

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
8 godzin temu, Robi666 napisał:

A co to jest 250 g i 1,5 kg mieszanki to jakieś 2 zł dziennie a 5 i tak zostaje to się opłaci, masz 20 byków i 100 zł dziennie tak jak byś robił 😏tylko ilość trzyma przy życiu.... 

2 zl x 21x30 dni to 1260 zl. Przy cenie hf 7 zl to 180 kg byka.

Myslisz ze bez tych koncentratow i tresciwej zamiast wazyc 700kg wazylby 520kg????

 

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to idąc tym tokiem myślenia to rozdupczylem system. 2 miesiące bez sruty czyli kosztów utrzymania  0😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
10 godzin temu, zkordalski napisał:


 

No właśnie w sumie płacę za to 4 tysie na dwa mc bo daje też Cielakom i sie zastanawiam czy to ma sens ... Nie na czczo z rana ważony był .  Teraz udaje mi się upaśc byki hf do 700kg tak w 21 mc od urodzenia z swojego cielaka ale te koszta rosną a cena sprzedaży jednak nie za ciekawa .

No właśnie czy nie było by tego na samych objetościowych do oporu tylko człowiek taki ma zamysł a posypać trzeba żeby jadły a był moment że nie miałem śruty ani koncentaru i najebałem i samej kukurydzy i kiszonki i ładnie szły 

Ostatnio sprzedane hf na pelnym juz zywieniu bez tresciwej mialy 700-750 kg 22-23 miechy. 

Tylko nie mozna tego tak porownywac. Bo cielak cielakowi nie rowny. I pasze objetosciowe tez. W tych kiszonkach z wyki i peluszki moze byc wiecej bialka niz u ciebie ze slabej sianokiszonki i tresciwych z koncentratami.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
2 godziny temu, Robi666 napisał:

Qq i siana i tak nikt nie liczy

To jeszcze lepiej niż ten z kanału Gra o Plon

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedałem dziś byki 9 hf w różnych wagach od 560do 770w wieku od 17mc do 22 po 7.3brutto na bród 8% odbierał Manelski

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

przed koronowirusem uciekasz z bydłem ?   dziś rozmawiałem z gosciem to prawdopodobnie ostatnie transporty dziś  załadowli i narazie przerwa na zakładzie , nie wiem gdzie wywożą .        

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie zostało mi jeszcze takich 10bykow na drugim rzędzie ważą tak po 500-550to chodź by jebło na granicy albo korona na ubojni to przetrzymam do wiosny aż znajdzie się jakieś okno. A na krowę popyt jest cały czas bo krowa zostaje w Polsce w McDonald 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj