DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

6465    12394
2 godziny temu, malorolny121 napisał:

Ta u trzodziazy to chyba że  na minusie ten milion. Wlasnie kolega chodzi wkur....y bo dołożył po 70zl do szt na duńczyku×1500szt.

To i tak mało dołożył. 

Jak na poprzednich dwóch rzutach zarobił po 150zl.  To MA Z czego dołożyć. Tanio sprzedał to teraz i taniej warchlaka kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, zkordalski napisał:

widzę milionerów mlecznych drobiarzy trzodziaży badylarzy ale ani jednego hodowcę bydła na opas.

Ja też ich widziałem  rok  temu  jak  awantury  robili    bo  wszędzie  po 70%-80% strat powinni  mieć  suszowych   mimo  dobrych  gleb  największe  awantury  kręcą  te ,,milionery bankowe,,  a ten bidny  rolnik  z piachów  przyjdzie podpisze  i  idzie  dalej   . Z  wnioskiem  po Kredyt  suszowy to  samo     ,,milionery,, pierwsze  stoją,   dyrektor  jednego  z  czołowych  banków  w Polsce  mówił  że  już ok 40%  tych  ,,milionerów,,  ma odrzucane  wnioski  o  kredyt.  Znajomy  co  ma hurt  paliw  to   też  same  zaległości  to  od tych  ,,milionerów,,  ma.

HF  na dziś  od 6zł  netto  porażka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12394

Za jałuwke  czysty LM,  w sierpniu kończy 24miesiace około 650kg.  Ile można wołać od lokalnego handlarza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

To sprzedawać czy czekać? Mam samotnika już pewno 900kg przekroczył, 2 msc temu był trochę zbyt kościsty i został. Poprawił się, dzisiaj mają zajechać chłopaki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Za jałuwke  czysty LM,  w sierpniu kończy 24miesiace około 650kg.  Ile można wołać od lokalnego handlarza? 

8maka powinieneś wyrwać jak luks towar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
15 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Case magnum 200 konny. 

Jak widać coś robisz źle a ból chcesz przelać na innych. 

Lepiej ubierz pampersa bo się posikasz jak ci powiem,  że najwięcej z byka zostało na czysto 3 tysiące.  Każdy kto już jakiś czas trzyma opasy wie , że jeszcze parę lat temu 6tyś za ciężkiego hfa to była norma.  Dodając do tego cielaka po 500zł i dużo niższe koszta utrzymania niż dziś sprawiają ,  że 1.5 tysiąca na czysto to nie był żaden wyczyn. 

30 hf starczyło zysku na magnum?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Się dziwisz teraz też starcza.nawet na dwa i to Premium gorzka czekolada z orzechami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
15 godzin temu, Cybulek17 napisał:

 

Jak widać coś robisz źle a ból chcesz przelać na innych. 

Lepiej ubierz pampersa bo się posikasz jak ci powiem,  że najwięcej z byka zostało na czysto 3 tysiące.  Każdy kto już jakiś czas trzyma opasy wie , że jeszcze parę lat temu 6tyś za ciężkiego hfa to była norma.  Dodając do tego cielaka po 500zł i dużo niższe koszta utrzymania niż dziś sprawiają ,  że 1.5 tysiąca na czysto to nie był żaden wyczyn. 

jak widać jedyne co źle robię to z bachurem w głupią gadkę się wdać co sam sobie w swoich wypowiedziach zaprzecza

musiał bym mieć twój charakter żeby w pampersach chodzić bo nie wiadomo kiedy popuścisz z podniecenia bo sobie jakieś z palca wyssane wyliczenia zrobisz.ja też mogę różne liczby powstawiać ale sam siebie nie oszukam.a gdybyś takie cyfry jak piszesz ci zostawały to byś nie kupował starego 200 konnego strupa tylko co 10 lat na nowy byś wymieniał

6 godzin temu, Cybulek17 napisał:

15 lat temu ten stary ciągnik to był  nowy fendt teraz, a ha była 1/3

Żaden problem 

Byczek 50% Ch , dobra genetyka 

Pierwszy etap:

Cielak  1000zł

Profilaktyka 100zł

Mleko od swojej krowy i starter 700zł 

Suma 1800 zł

Drugi etap: 

630 dni opasu × każdy dzień u nas w gospo to 5.5 brutto = 3465 zł 

Suma : 3465 + 1800 = !!!! 5265 zł !!! kosztów 

Byk ważył  1050kg w dwa lata 

1050 - 6% = 987

987 x 8 netto = 8449 zł 

8449 - 5265 = 3184 zł na czysto 

Tadaaam 

received_1895369047376022.jpeg

kurde jak Ty masz wszystko ładnie wyliczone tylko czym Ty ich karmisz że kosztuje sie to 5.5 zł na dzien.przecież 5.5 to jest 10 kg byle jakiego zboża, a gdzie siano, słoma, sianokiszonka, jakieś dodatki,woda, prąd, paliwo jak mieszasz paszowozem 

kolejna sprawa jednego w życiu udało sie uchodować na ponad 1000 kg i teraz całe życie będziesz tym się jarał?pokaż fakturę za niego żeby wszyscy wiedzieli że miałeś takiego byka.idąc dalej Twoim tokiem myślenia chwalisz się największym to teraz powiedz o najgorszym zdechlaku jaki się przytrafił tobie i ile do niego musiałeś dołożyć bo trzeba było leczyć a gówno urósł jak nie zdechł.bo przy ilości bydła o których piszesz są różne przypadki.

więc zrób rzetelne wyliczenie i nie o skrajnym przypadku tylko o przeciętnej sztuce z wagi rzędu 700 - 800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

a tak na marginesie i wracając do tematu tego forum sprzedane 4 sztuki 

krowa 800 kg x 6 zł

byk 21 miesięcy 700 kg krzyżówka z LM  7,80 

byk 22 mies 700 kg ncb 7,10

jałówka 20 mies 600 kg sm x lm 7,50

wagi bez skitki ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i ty w niej jeszcze tkwisz ja już dawno mam pełną edukację ukończoną 🙂 po prostu macie elastyczne kalkulatory i koszta jak Gra O Plon . 😁 Ja się dziwię ludziom co kupują byczka za 1500zł potem go sprzedaje za 5000zl jak lux towar a jemu na czysto zysku wychodzi 3500zl to faktycznie wszystko się zgadza 5-1.5=3.5 czyli jednak wystarczy dobrze liczyć hahaha😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

A Tobie jak sie nie opłaca to po co trzymasz opasy??? 

kończę z tym.powoli wyłażę z tego bagna, ale to co mam już odhoduje bo nie oddam za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Opowiem wam dzisiejszy handel. Było 6 kupców , na sprzedarz jałówki krowy i byki. Ful asortyment wybierać i płacić. Koniec chodowli do  wyboru do koloru. Cena krowy od 4 zł do 5,3. Jałowki od 6,50 do 7,60 byki od 6,90 do 7,70 pojedyńcze szt po 8 zł. I teraz kto mi wytłumaczy że jednemu za krowy opłaca sie dać 5,30 a drugi stęka po 4. Tylko taka uwaga ze jak któryś  dawal dużo  za byki to krowy całkiem kiepsko. Najlepsze ce y bezposrednio ubojnie, handlarze całkiem do d..y. ceny brutto.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

A mi za bb dzisiaj chciał dać 6.80 netto jako ciekawostkę to cielak kosztował 1600

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
36 minut temu, ACoCieTo napisał:

A mi za bb dzisiaj chciał dać 6.80 netto jako ciekawostkę to cielak kosztował 1600

A ile ten cielak ważył jak kupowałaś że tyle kosztował? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroolnik    4
5 godzin temu, 6465 napisał:

Za jałuwke  czysty LM,  w sierpniu kończy 24miesiace około 650kg.  Ile można wołać od lokalnego handlarza? 

Na wbc coś ponad 13 netto napewno , dokładniej nie wiem czy 13 czy 13.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzisiejszy tekst dnia: "przecież 5.5 to jest 10 kg byle jakiego zboża" jebie kogoś w dekiel żeby tyle sypac? nie dziwię się że się wam nie opłaca . aczkolwiek sprzedałem dziś 13 hf po 6,4 netto. i wiem że dolozylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
Mroolnik napisał:

5 godzin temu, 6465 napisał:

Za jałuwke  czysty LM,  w sierpniu kończy 24miesiace około 650kg.  Ile można wołać od lokalnego handlarza? 

Na wbc coś ponad 13 netto napewno , dokładniej nie wiem czy 13 czy 13.20

Ja mam byka LM też ok 650 to z osi dawali 11.20 i 0,20 dopłaty bo młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
malorolny121 napisał:

Za bb kobiałki zapłacili po8,30 w poniedziałek brutto.

Kogo masz na myśli bo nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj