DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

A co to za inwestycje? Ziemi rozumiem nie posiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ja i moj sasiad tez inwestujemy z pieniedzy zarobionych na bykach i nie widze w tym nic nadzwyczajnego wiec nie rozumiem o co chodzi staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Cybulek17 napisał:

Przeważnie zakup ziemi i sprzętu 

Jak z byka zostaje 700 -1000 zł to po ile ziemia u Was że za byki ziemi nakupiliście w okolicy dużo trzyma byki 30-60 sztuk ale pieniędzy u nich nie widać

Przy tych cenach to ledwo na życie zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

 30-60 szt to dobre jako hobby a nie jako zarobek u mnie hektar 30-50 tys i kupiłem w ciagu ostatnich 3 lat 8ha z byków wiec cos tam zostaje

staszek131415 jak ci się nie opłaca to skończ z hodowla po co sie męczyć niech trzymają ci co im się opłaca przymusu niema

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, staszek131415 napisał:

Jak z byka zostaje 700 -1000 zł to po ile ziemia u Was że za byki ziemi nakupiliście w okolicy dużo trzyma byki 30-60 sztuk ale pieniędzy u nich nie widać

Przy tych cenach to ledwo na życie zostaje

Przy  obecnych  cenach  nie  widać  bo niema  z czego  ich  być    przy tych  kosztach  to  HF  powinien  minimum  po 8zł  być netto.   A że  niektórzy  ostro  inwestują  to  inna  sprawa  bo  bank  daje  do puki  wartość  majątku  nie  przewyższy  kwoty  kredytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Elvis1090 napisał:

 30-60 szt to dobre jako hobby a nie jako zarobek u mnie hektar 30-50 tys i kupiłem w ciagu ostatnich 3 lat 8ha z byków wiec cos tam zostaje

staszek131415 jak ci się nie opłaca to skończ z hodowla po co sie męczyć niech trzymają ci co im się opłaca przymusu niema

 

Ta z byków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

przeciez pod kosciołem nie stałem z czapką i nie prosilem o pomoc... kredytu nie mam a pieniadze z nieba nie leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak ktoś ma własną pasze to nie liczy kosztów produkcji. To jest taka inwestycja długo terminowa. Jak się sprzeda kilka szt to już ładny pieniądz na koncie jest ale trzeba czekać 2 lata. Jak się sprzedaje codziennie np ziemniaki to ciężko odłożyć bo się pieniądze rozchodzą. Jak ktoś miał kupić paszę itd to mało co zostanie lub się dołoży

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, staszek131415 napisał:

Ta z byków....

Jak do roboty  na etat   chodzi   razem  z żoną  to  z  byków  coś  tam  zrobi   ale. utrzymać   z byków  Rodzinę  +  inwestycje   to  tylko  w przypadku  łąk  ptaszkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
28 minut temu, Elvis1090 napisał:

przeciez pod kosciołem nie stałem z czapką i nie prosilem o pomoc... kredytu nie mam a pieniadze z nieba nie leca

Elvis ale napisz ze pracujesz i ze kasa z byków nie idzie na utrzymanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1306

Też  dzisiaj zainwestowałem z byków w byki  6tyś za śr rzepakową 🤷🐂🐂🐂🐂🐂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, Elvis1090 napisał:

 30-60 szt to dobre jako hobby a nie jako zarobek u mnie hektar 30-50 tys i kupiłem w ciagu ostatnich 3 lat 8ha z byków wiec cos tam zostaje

staszek131415 jak ci się nie opłaca to skończ z hodowla po co sie męczyć niech trzymają ci co im się opłaca przymusu niema

 

Panie Elvis to ile hodujesz tego dziadostwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ponad 100 juz jest z paszy nie dokupuje nic tylko koncentrat ale to koszt 90zł na 1.5 tony przyrosty sa zadowalajace wiec nie szukam zadnych ulepszen

jak ktos dorzuca rogaczowi soje rzepak premiks i bóg wie co jeszcze to sie nie dziwcie ze nie wiele zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729

Akurat rzepak wychodzi taniej jak twój koncentrat

W cennikach coś ruszyło?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Goowno zostaje - dosłownie i w przenośni

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
9 minut temu, jedrus2020 napisał:

No to to ja wiem. Jakby kupował siano zboze slome i cielaka to by coś zostało?

Zostalo, dwa lata roboty do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Nie no pytam serio . Bo ceny cenami A cielaka i tak nie ma gdzie tanio kupić. chyba każdy myśli że cena wróci. Albo tak z przyzwyczajenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Jak kupujesz pasze i slome to bez szans na zysk. Zostanie jak go puscisz na lake ktora dzierzawisz za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Jak z byka zostaje 700 -1000 zł to po ile ziemia u Was że za byki ziemi nakupiliście w okolicy dużo trzyma byki 30-60 sztuk ale pieniędzy u nich nie widać

Przy tych cenach to ledwo na życie zostaje

W dobrych czasach to na hf'ie zostawał 1.5 tyś,  teraz połowa.  Aktualnie przy pełnym stanie niecałe 200 sztuk i tyle samo ha.  Kiedyś jak się sprzedało dwa razy w roku partię z 15 sztuk to starczyło na np duży traktor albo ratę na kilkanaście ha i  jeszcze cielaki .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek80z    16
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

To ile wam zostaje z byka przy obecnych cenach?

Mi że sprzedaży w ciągu ostatniego 1,5 roku zostało z kilku szt po 600-1000 zł. Z kilkunastu sztuk nie zostało nic. Do kilku sztuk dołożyłem. Wszystko zależy indywidualnie od gosp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jędruś kupą gnoju moc  satysfakcji dobra kondycja no i na nerwosol z 500 zl.co na swoim polu urośnie to się skarmi a dzierzawom stanowcze i zdecydowane NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Kurde to ja nie rozumiem tego bumu na bydło chyba te dopłaty zadziałały jak płachta na byka . 600 zl w ciągu chowu się dostaje to akurat na cielaka A pasza "za darmo " Więc jakby nie patrzeć czysty zysk☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj