DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

tajwan1986    113
7 minut temu, staszek131415 napisał:

A jak stado dzielili na ojca .matkę i siostre by dopłaty dostać to sprawiedliwe było?

no właśnie ludzie jak kombinują to się cieszą że podzielili stado na parę osób czy inny przekręt aby tylko dopłaty więcej wziąć a jak już im się kasa nie zgadza to zaczynają płakać i narzekać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, staszek131415 napisał:

Do bydła wogóle nie powinni dopłacać

  15 godzin temu, pit17 napisał:

A do czego powinni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do niczego wtedy były by normalne ceny ziemi ,maszyn ,dzierżaw ,cieląt czy zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Do niczego wtedy były by normalne ceny ziemi ,maszyn ,dzierżaw ,cieląt czy zboża

A kurw.... dopłaty pewnie bierzesz to po jaki H... J skladasz?! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Mateusz1q napisał:

To prawda że w związku z upałami cena w dół od jutra?

Tak bo dla handlarza rów się poci i klima nie wyrabia .Też jutro do roboty nie idę po co mam się pocic jak handlarzyna na widok wagi na podwórku. 

Legenda głosi że jak nastanie południowo wschodni  wiatr umiarkowany a temperatura uzyska przyjemne 18 stopni to i sumienie nie pozwala oskubać rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jakimi upałami? deszcze i temp normalna jak na te pore roku. Upały ludzie bede wiecej po restauracjach jadali to i cena powinna isc do gory nie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, artek27 napisał:

A kurw.... dopłaty pewnie bierzesz to po jaki H... J skladasz?! 

No chyba logiczne bierzesz dopłaty to bydło oddajesz po koztach jeszcze nie znam gościa co by ię na opasach dorobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja mialem na 1 marca 16 krow i 3 byki to ile dostane? 6100zl?

Edytowano przez farmer_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zwykle w ministerstwie dali d*py. Wiedziałem, że zrobią ilość sztuk na dany dzień, najgłupsze rozwiązanie z możliwych. Ktoś miał 1 marca byki 13 miesięczne, więc może sprzeda je za rok nawet po 9 netto za żywą. Oczywiście teoretycznie, czego wszystkim życzę. Ale jaką on poniósł stratę??? A czy hodowca jałówek jest gorszy? W tym czasie sprzedałem 10 sztuk, rzeczywiście cena przez koronę spadła. Mają wykaz sprzedanych? Mogli zrobić na podstawie faktur lub rzeczywiście sprzedanych, biorąc dane z ARIMR. Bubel. Robią z nas dziadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
6 godzin temu, Denwer napisał:
 

A do czego powinni

Pewnie do świń 

 

6 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

A jak stado dzielili na ojca .matkę i siostre by dopłaty dostać to sprawiedliwe było?

Jak nie dają na wszystkie sztuki  to ludzie kombinują 

6 godzin temu, Denwer napisał:
 

A do czego powinni

Pewnie do świń 

 

6 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

A jak stado dzielili na ojca .matkę i siostre by dopłaty dostać to sprawiedliwe było?

Jak nie dają na wszystkie sztuki  to ludzie kombinują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
55 minut temu, staszek131415 napisał:

jeszcze nie znam gościa co by ię na opasach dorobił

jest jeden na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Też znam jednego. Dorobił się garba 

Można kubek położyć. 

W naszych warunkach na bykach kokosów nie zrobisz. Trzeba mieć wielkie stada i hektary łąk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Litwa dała radę do sprzedanej sztuki w dobie koronaswirusa rzucić po ok 100 euro i spokojnie bez spiny i bez podziałów i kupy biurokracji prosto i na temat.sprzedales do ubojni agencja i tak odnotowuje zakończenie żywota i dodatek przy wypłacie dopłaty. Ale znając nasze realia to ceny na ubojni spadną średnio o dopłatę i uj z tego. A Tak na poważnie, w górę czy dalej szorowanie po dnie na ten tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś pisałem, że mam w rodzinie emerytowanego trepa. Dziś był w odwiedzinach i mówi, że jego brat - też trep, dostał 6.5 tysiąca gratyfikacji urlopowej (5 osób w rodzinie x 1300). Myślałem, że mnie krew zaleje. Tylko nie piszcie mi, że trzeba było iść do wojska, bo za komuny byłem. To qr** moje dzieciaki ani 500+, ani wczasów, bo żniwa, bo wożenie słomy itd, a tutaj 6500 na wakacje. Słuchajcie, jak w takim tempie to będzie szło, to przepaść między naszymi zarobkami a budżetówką zwiększy się 10-krotnie. Hodowca robi za tanią dziwkę, przecież to uwłacza wszystkiemu, tyrać 2 lata i sprzedać za 6pln. I powiem Wam, że będzie tylko gorzej. To nie chodzi o nasz rząd, ale o ogólnoświatowy trend.😞😞😞😞

U mnie HF od 5.80 do 6.10

 

 

Edytowano przez WiesławZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Tu problem leży w tym że tam w budżetówce komuna wcale się nie skończyła, wręcz kwitnie. Ludzie wybrali że chcą socjal to niech słyszą ile dostają a ile inni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, witejus napisał:

jest jeden na forum

Nie  znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117
12 godzin temu, leszek1000 napisał:

Też znam jednego. Dorobił się garba 

Można kubek położyć. 

W naszych warunkach na bykach kokosów nie zrobisz. Trzeba mieć wielkie stada i hektary łąk. 

Co ty mówisz że więcej stada więcej stada więcej kosztów więcej ubytków i jeszcze gorzej to wygląda mój kolega trzymał 80 sztuk i właśnie zlikwidował wszystko i poszedł do pracy

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dygniecie drobne jest na plus. Ale czy to stała tendencja to posrednik nie był w stanie się określić. Coś trzeba wgonic przed zmianą dawki pokarmowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Apetyt na mięso podobno strasznie wzmaga ta tania musztarda.moze w tym tkwi cały sukces 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mam pytanko czy jesli ktos ma nadany numer gospodarstwa i zwierzeta i jesli da ziemie w dzierżawę to moze miec nadal zwierzeta na siebie i brac doplaty ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj