DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

tajwan1986    113
9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

W latach  2005 - 2017 wszystkie duże inwestycje w naszym gospodarstwie były finansowane ze sprzedaży byków 

 

9 godzin temu, Elvis1090 napisał:

ja i moj sasiad tez inwestujemy z pieniedzy zarobionych na bykach i nie widze w tym nic nadzwyczajnego wiec nie rozumiem o co chodzi staszek131415

ja też inwestuje z pieniędzy zarobnionych na bykach i tak na przykład jak dotąd to nic nie kupiłem

6 godzin temu, Cybulek17 napisał:

W dobrych czasach to na hf'ie zostawał 1.5 tyś,  teraz połowa.  Aktualnie przy pełnym stanie niecałe 200 sztuk i tyle samo ha.  Kiedyś jak się sprzedało dwa razy w roku partię z 15 sztuk to starczyło na np duży traktor albo ratę na kilkanaście ha i  jeszcze cielaki .

nie rozbawiaj mnie że Tobie zostało kiedykolwiek 1500 zł na czysto.no jak Ty liczysz pieniądze uzyskane ze sprzedaży jako zysk to może i tak, a utrzymujesz się i dokładasz w miedzyczasie z pracy do tego kiedy nie ma co sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

W dobrych czasach to na hf'ie zostawał 1.5 tyś,  teraz połowa.  Aktualnie przy pełnym stanie niecałe 200 sztuk i tyle samo ha.  Kiedyś jak się sprzedało dwa razy w roku partię z 15 sztuk to starczyło na np duży traktor albo ratę na kilkanaście ha i  jeszcze cielaki .

A co to za duży traktor ze 30hf na niego starczyło i jeszcze cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hodowca bydła opasowego  to nie zawód, to styl życia. Każdy sądził że to takie minimum 1 byki 2 jalowka ceny 2018 jesień 

1595359906275544493344140114941.jpg

1595359953647496173070017212545.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile tobie zostaje?. Mam cielaka za darmo ale trzeba liczyć koszt zakupu chociaż te 500zl inseminacja leczenie krów też kosztuje . Odpajam mlekiem krowim 4 litry na dzień tak z 35dni 140litrow po 1.4minium jakieś musli sianko potem zmiejszam mleko i mieszamy z wodą aż przejdą na samą wodę skarkiam na te cielaki 4.5hektata zboża 1.5 żyta i 3 hektary mieszanki owies i jęczmień  plus kiszonka z kukurydzy i od tak pół roku idą na opasanie czyli sianokiszonka do woli kukurydza do woli  i koncentrat 250gram na dzień  cena średnio 1700zl tona . Czasem udaje mi się upaść byka hf 700+w około 21mc ale i są takie kmiotu to 700 w 24mc i jak bym to policzył dokładnie to zostaje z byka z 500-700zl nie uwzględniłem prądu wody podatku od budynków swojej pracy i kosztów wytworzenia pasz objętościowych ... Żeby to miało ręce i nogi trzeba by było iść w potężna ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

ludzie co z cenami wielkopolska ,może ktoś potrzebuje mam 4 sztuki mięsne na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

A co to za duży traktor ze 30hf na niego starczyło i jeszcze cielaki?

Case magnum 200 konny. 

1 godzinę temu, tajwan1986 napisał:

 

ja też inwestuje z pieniędzy zarobnionych na bykach i tak na przykład jak dotąd to nic nie kupiłem

nie rozbawiaj mnie że Tobie zostało kiedykolwiek 1500 zł na czysto.no jak Ty liczysz pieniądze uzyskane ze sprzedaży jako zysk to może i tak, a utrzymujesz się i dokładasz w miedzyczasie z pracy do tego kiedy nie ma co sprzedawać

Jak widać coś robisz źle a ból chcesz przelać na innych. 

Lepiej ubierz pampersa bo się posikasz jak ci powiem,  że najwięcej z byka zostało na czysto 3 tysiące.  Każdy kto już jakiś czas trzyma opasy wie , że jeszcze parę lat temu 6tyś za ciężkiego hfa to była norma.  Dodając do tego cielaka po 500zł i dużo niższe koszta utrzymania niż dziś sprawiają ,  że 1.5 tysiąca na czysto to nie był żaden wyczyn. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroolnik    4

Wczorajsza propozycja 6.5 + VAT byki hf takie nawet mające mięso.

Edytowano przez Mroolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Case magnum 200 konny. 

Jak widać coś robisz źle a ból chcesz przelać na innych. 

Lepiej ubierz pampersa bo się posikasz jak ci powiem,  że najwięcej z byka zostało na czysto 3 tysiące.  Każdy kto już jakiś czas trzyma opasy wie , że jeszcze parę lat temu 6tyś za ciężkiego hfa to była norma.  Dodając do tego cielaka po 500zł i dużo niższe koszta utrzymania niż dziś sprawiają ,  że 1.5 tysiąca na czysto to nie był żaden wyczyn. 

Jakbyś to poparł jakimiś obliczeniami to by było bardziej wiarygodne A tak to ja tez napiszę mi na czysto 3,5 tysiąca z byka zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Case magnum 200 konny. 

Jak widać coś robisz źle a ból chcesz przelać na innych. 

Lepiej ubierz pampersa bo się posikasz jak ci powiem,  że najwięcej z byka zostało na czysto 3 tysiące.  Każdy kto już jakiś czas trzyma opasy wie , że jeszcze parę lat temu 6tyś za ciężkiego hfa to była norma.  Dodając do tego cielaka po 500zł i dużo niższe koszta utrzymania niż dziś sprawiają ,  że 1.5 tysiąca na czysto to nie był żaden wyczyn. 

No żarty sobie robisz 200 konny stary ciągnik to zadna inwestycja przy 200 ha a bykinpewnie powietrzem karmisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

No żarty sobie robisz 200 konny stary ciągnik to zadna inwestycja przy 200 ha a bykinpewnie powietrzem karmisz

15 lat temu ten stary ciągnik to był  nowy fendt teraz, a ha była 1/3

1 godzinę temu, pit17 napisał:

Jakbyś to poparł jakimiś obliczeniami to by było bardziej wiarygodne A tak to ja tez napiszę mi na czysto 3,5 tysiąca z byka zostaje 

Żaden problem 

Byczek 50% Ch , dobra genetyka 

Pierwszy etap:

Cielak  1000zł

Profilaktyka 100zł

Mleko od swojej krowy i starter 700zł 

Suma 1800 zł

Drugi etap: 

630 dni opasu × każdy dzień u nas w gospo to 5.5 brutto = 3465 zł 

Suma : 3465 + 1800 = !!!! 5265 zł !!! kosztów 

Byk ważył  1050kg w dwa lata 

1050 - 6% = 987

987 x 8 netto = 8449 zł 

8449 - 5265 = 3184 zł na czysto 

Tadaaam 

received_1895369047376022.jpeg

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Wyliczenia spoko ale jak dla mnie za optymistycznie jest brać że każdy byk urośnie tone 

Widzę że z  Jarusiem  dyskusja jest oparta na emotikonach

Edytowano przez pit17
Jaruś
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no same bambry hahaha gość ma 200hektarów i musi dodatkowo byka trzymać a kupuje starego magnuma brawo ty😁👍 w moich stronach jak ktoś ma 100ha to żyje jak hrabia a o starym trupie nikt nie myśli a co dopiero babrać się w opasy. I jeszcze bym hf 1000kg w 24mc a rejestrowany jak ile miał pół roku . Jakoś nie widzę tych milionerów którzy mają opasy widzę milionerów mlecznych drobiarzy trzodziaży badylarzy ale ani jednego hodowcę bydła na opas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
37 minut temu, pit17 napisał:

Wyliczenia spoko ale jak dla mnie za optymistycznie jest brać że każdy byk urośnie tone 

Widzę że z  Jarusiem  dyskusja jest oparta na emotikonach

Nie lepiej narzekać i żalić się na AF jak to się nie opłaca trzymać opasów a wieczorem iść od nich wybierać obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam tego byka bym na 1200 podkrecil i stawka żywieniowa 4.5.w końcu to af. I podkreślić że to średnia 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

 Może  trzeba załóżyc temat opłacalność  chowu bydła i tam się  wyżalac. Wracając  do tematu cen, chyba coś  drgneło bo teściowi za angusa oferowali w tym tygodniu 8,30 brutto. I handlarze ( kupcy) sami zaczynają  wydzwaniac czy mam bydło  na sprzedaż. 

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
5 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie lepiej narzekać i żalić się na AF jak to się nie opłaca trzymać opasów a wieczorem iść od nich wybierać obornik.

Jak Ci kiedyś ojciec byki przepisze to będziesz mógł się wypowiadać co do opłacalności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1306

 

3 minuty temu, malorolny121 napisał:

 Może  trzeba załóżyc temat opłacalność  chowu bydła i tam się  wyżalac. Wracając  do tematu cen, chyba coś  drgneło bo teściowi za angusa oferowali w tym tygodniu 8,30 brutto.

Jaki rejon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
34 minuty temu, zkordalski napisał:

Nie no same bambry hahaha gość ma 200hektarów i musi dodatkowo byka trzymać a kupuje starego magnuma brawo ty😁👍 w moich stronach jak ktoś ma 100ha to żyje jak hrabia a o starym trupie nikt nie myśli a co dopiero babrać się w opasy. I jeszcze bym hf 1000kg w 24mc a rejestrowany jak ile miał pół roku . Jakoś nie widzę tych milionerów którzy mają opasy widzę milionerów mlecznych drobiarzy trzodziaży badylarzy ale ani jednego hodowcę bydła na opas.

Uuu widzę problemy z czytaniem,  czas się cofnąć do podstawówki 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Ta u trzodziazy to chyba że  na minusie ten milion. Wlasnie kolega chodzi wkur....y bo dołożył po 70zl do szt na duńczyku×1500szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1905
1 godzinę temu, pit17 napisał:

Wyliczenia spoko ale jak dla mnie za optymistycznie jest brać że każdy byk urośnie tone 

Pisałem wcześniej,  że to jeden taki przypadek na tysiące sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
1 godzinę temu, pit17 napisał:

Jak Ci kiedyś ojciec byki przepisze to będziesz mógł się wypowiadać co do opłacalności 

Wymysl coś mądrzejszego bo jesteś młodszy ode mnie chłopcze. 

 

Powracając do tematu słyszałem właśnie że cena coś zaczyna ruszać do góry. Trzeba wykonać kilka telefonów i dopytać dokłaniej jak sytuacja na froncie wygląda.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
2 godziny temu, malorolny121 napisał:

 Może  trzeba załóżyc temat opłacalność  chowu bydła i tam się  wyżalac. Wracając  do tematu cen, chyba coś  drgneło bo teściowi za angusa oferowali w tym tygodniu 8,30 brutto. I handlarze ( kupcy) sami zaczynają  wydzwaniac czy mam bydło  na sprzedaż. 

Sprzedałeś? Bo dzisiaj do mnie ma przyjechać oglądać prawdopodobnie ten co od Ciebie ma brać 

45 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Wymysl coś mądrzejszego bo jesteś młodszy ode mnie chłopcze. 

 

Powracając do tematu słyszałem właśnie że cena coś zaczyna ruszać do góry. Trzeba wykonać kilka telefonów i dopytać dokłaniej jak sytuacja na froncie wygląda.

Musisz co dziennie wszystkich obdzwaniać po dwa razy na dzień Tak z samego rana i później po południu to na pewno cena skoczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj