DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Bananek    16856
Elvis1090 napisał:

Ps. żebyście nie mówili ze to są zarobki z zadupia... Poznań i okolice

najpierw piszesz, że nie zadupie, a zaraz potem, że okolice Poznania. sam sobie przeczysz. 😀😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

jest napisane Poznan i okolice... miejscowości w promieniu 5 km od poznania do zadupie?? myśl o czym piszesz, chyba ze dla ciebie okolice poznania to wieś 40km od poznania wtedy się zgodzę ze to zadupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, ogarek napisał:

Chyba coś bajdurzysz bo księgowa to śmiało 4,5 tys szarpie....

Ba i co zrobisz u komornika jest ksiegowa. Jak byłem na praktykach u komornika na studiach to wszyscy za najnizsza robili 

 

13 minut temu, zkordalski napisał:

Moja na budowlance kierownik budowy w Sopocie 10tysiecy na rękę szwagier z większym stażem 12tysi do tego auta telefony laptopy oporowo z pracy

Kolega siad zmienia podkłady na kolei praca w małej delegacji wracają co 4 dni do domu na dwa dni zarabia prawie 8000zl wiadomo w fabryce zarobisz 2000zl 2500 ale są i dobrze płatne zawody

Jakie studia skończyła politechnika Gdańska? No widzisz niektórym się udaje ale to nie oznacza ze wszystkim. U mnie się cieszą ze maja mało ale za biurkiem robią. Niektórzy po studiach na kasę so biedry idą. Ja studiuje ekonomie i tez widze ze gownokierunek i przyszłości po tym nie ma. Pewnie się zostanie na gospodarce. Albo będę próbował zrobić prawko na tiry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

tak to jest nie każdy może być kierownikiem czy dyrektorem i zarabiać 8 tys miesięcznie, takich płac i stanowisk jest bardzo mało większość pracuje za 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kierunków gowno wartych bez liku to i kasy niema. Wraca normalność w zatrudnieniu. Wykształcenie to już nie koniecznie wyższa płaca tylko warunki pracy lepsze. Kierunków technicznych od dawna deficyt  i tam jest kasa. Rolników też jak zabraknie to może coś w opłacalności drgnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
50 minut temu, Elvis1090 napisał:

nie przesadzajcie większość butików typu CCC , Deichmann i innych sklepów z butami i ciuchami próbuje złapać pracownika na 1/2 łub 3/4 etatu wtedy dostaniesz 1200zł na rękę i zapieprzasz w weekendy a wolne dostajesz za to w tygodniu... Dino czy Biedronka 1900 na start ... wiem bo moja siostra jest po rozmowach u takich pracodawców... Nadgodzin płatnych tam nie ma pracujesz w weekend za to wolne masz w środku tygodnia żaden luksus jeszcze do tego wieczne narzekania ze albo pracujesz za wolno albo źle... 3500 zarabia mój kuzyn jako magazynier ale pracuje w chłodni na 4 zmiany i ma płatne nadgodziny gdyby nie one to by zarobił 2500... realia są takie ze na etacie zarobisz jak zrobisz duzo godzin nikt nie daje szaremu pracownikowi za 8 godz pracy od poniedziałku do piątku 3500zł Netto. 

 

Ps. żebyście nie mówili ze to są zarobki z zadupia... Poznań i okolice

Mieszkam na Twoim powiecie mam netto 3400 i nie muszę sie nadzwigac. 

I to Bez premii, nie bede ile z premia bo nie uwierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, HF86 napisał:

Kierunków gowno wartych bez liku to i kasy niema. Wraca normalność w zatrudnieniu. Wykształcenie to już nie koniecznie wyższa płaca tylko warunki pracy lepsze. Kierunków technicznych od dawna deficyt  i tam jest kasa. Rolników też jak zabraknie to może coś w opłacalności drgnie 

Ja trochę żałuję że nie poszedlem na techniczne bo miałem 100 z podstawowej matmy i 70 z rozszerzenonej myślałem ze sobie nie poradzę ale trudno już nie każdy musi w biurze siedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
57 minut temu, sabuliga napisał:

Olsztyn

 

Ale tam musisz się narobić musisz się nadzwigac na magazynie a oni to na tylku przy komputerze robią. Druga siostra jest ksiegowa za 2500. Tak to dobrzy uczniowie byli

To niech nie narzekają ze kasy nie ma jak chcą siedzieć. Jakoś strasznie w tej castoramie nie moze bycz tym dźwiganiem skoro tyle kobiet.

58 minut temu, Elvis1090 napisał:

nie przesadzajcie większość butików typu CCC , Deichmann i innych sklepów z butami i ciuchami próbuje złapać pracownika na 1/2 łub 3/4 etatu wtedy dostaniesz 1200zł na rękę i zapieprzasz w weekendy a wolne dostajesz za to w tygodniu... Dino czy Biedronka 1900 na start ... wiem bo moja siostra jest po rozmowach u takich pracodawców... Nadgodzin płatnych tam nie ma pracujesz w weekend za to wolne masz w środku tygodnia żaden luksus jeszcze do tego wieczne narzekania ze albo pracujesz za wolno albo źle... 3500 zarabia mój kuzyn jako magazynier ale pracuje w chłodni na 4 zmiany i ma płatne nadgodziny gdyby nie one to by zarobił 2500... realia są takie ze na etacie zarobisz jak zrobisz duzo godzin nikt nie daje szaremu pracownikowi za 8 godz pracy od poniedziałku do piątku 3500zł Netto. 

 

Ps. żebyście nie mówili ze to są zarobki z zadupia... Poznań i okolice

Ja zaczynałem 15 lat temu za 650 na rękę i byłem szczęśliwy ze mam kasę, dziś młodzież chciałaby na start z 4 tysie za to są, a premie ze popracują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zostanie schować dyplom na pamiątkę do szuflady i zrobić kurs na koparki ciężarówki albo spawacza dac coś z siebie i godnie żyć 😁sam mam dodatkową działalność budowlaną i samodzielnym pracownikom jest z czego płacić a podpieraczy szpadla to i 2 szkoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

jakbym miał 18-20 lat to bez zastanowienia poszedł bym do zawodowki. fach w ręku daje o wiele większe pieniądze niż siedzenie przed komputerem i papierami. porównajcie sobie pracę sekretarki z fryzjerka. ta druga u nas ma ręce pełne roboty, jedno czesanie to minimum 50-70zł. takich może zrobić koło 5 dziennie. W międzyczasie jak tamte się suszą czy coś, to można faceta po 20zl ostrzyc. lub dzieci po 10zl. A sekretarka? plaszczy dupę 8h dziennie, wzrok marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Kolega skończył elektryke na polibudzie, ma uprawnienia. Projektuje instalacje elektryczne w Gdańsku. Ma 34 lata, w garażu 3 samochody w sumie gdzieś za 400 tyś, nie licząc domu i wczasów za granicą 2 razy w roku. Nie mów że dyplom nic nie daje. Trzeba tylko kończyć polibude itp a nie filozofie i polonistyke. Ja w sumie też nie narzekam. Około 5 tyś na ręke co miesiąc jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Można też zostać handlarzem bydła i zarabiać pińcet na sztuce :)

Z tego co piszecie losy branży widzę w czarnych barwach. I co ja krfa, będę robił ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856
18 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Trzeba tylko kończyć polibude

to ja skończyłem. i to szybciej niż wszyscy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Adam na zasiłek i na bieżąco podciagaj z tych przepełnionych skarpet bo w końcu laykra puści. Co za pikne ceny masz na ten tydzień i jaktam przewidywania przyszłości branży tam na górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Siostra jest ksiegowa w warszawie 4.5 tys na reke. Jak skonczy magistra +1000 zl. 

Braciak cioteczny informatyk w wawie 6tys na reke.

Co do bydla na olx to tyle jest ze w zyciu nie widzialem. I roczne, pol roczne. Wszystko czego dusza zapragnie. 

Miejscowy handlowiec jest przerazony bo kazdy kto mial bydlo chce zamienic material siewny pszenzyta na pszenice bo opasy kasuje i laki pod plog. Pszenica ciezko dostepna jest.

Kazdy czekal te 2 lata gownianych cen ze bedzie lepiej. Ale z ta 5-tka kaczki bedzie tylko taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Znajoma wiek 24 lata pracuje jako księgowa ma 3500 netto do ręki praca od poniedziałku do piątku 8-16 kolega mechanik na warsztacie w bardzo dużym gosp. 20 zł netto na godzinę plus nadgodziny ponizej 4000 na rękę nie schodzi. Panowie ja się pytam ile trzeba bykow utrzymywać by sobie dac 20 zł/h wypłaty na godzinę i by jeszcze starczyło na koszty utrzymania bydła kredyty odsetki amortyzacja budynków, maszyn.... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hodowca bydła to nie zawód. To styl życia 😉coś sprzedać coś dorobić i w gnoj przerobić. Jak za dużo zostaje to po profa czy modernizację, aby się tylko nie rozpuścić i nie podnosić głowy bo jak podniesiesz i się rozejrzysz dookoła to się dopiero oczka otwierają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
19 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tylko niech powie Ci ile kosztuje utrzymanie w t

A jak wszedzie. Jedzenie z biedronki. Oplaty za mieszkanie 500zl.

Mieszkanie ojce jej kupili jako splata z gospodarstwa. 

Od marca zdalnie w mieszkaniu pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, thefarmer napisał:

Znajoma wiek 24 lata pracuje jako księgowa ma 3500 netto do ręki praca od poniedziałku do piątku 8-16 kolega mechanik na warsztacie w bardzo dużym gosp. 20 zł netto na godzinę plus nadgodziny ponizej 4000 na rękę nie schodzi. Panowie ja się pytam ile trzeba bykow utrzymywać by sobie dac 20 zł/h wypłaty na godzinę i by jeszcze starczyło na koszty utrzymania bydła kredyty odsetki amortyzacja budynków, maszyn.... 

A gdzie jest ta ksiegowa 

Ja znam jedna co po prawie zarabia 7 tys 2 lata po studiach i angielski zna. Na dodatek ma sponsora i płaci jej za sex 2 tys za spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Bugii napisał:

19 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Tylko niech powie Ci ile kosztuje utrzymanie w t

A jak wszedzie. Jedzenie z biedronki. Oplaty za mieszkanie 500zl.

Mieszkanie ojce jej kupili jako splata z gospodarstwa. 

Od marca zdalnie w mieszkaniu pracuje.

Jak dla Ciebie koszt życia w dużym mieście jest taki sam jak koszt życia na wsi to nie wiele wiesz o życiu w mieście i wydatkach z tym związanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Kolega skończył elektryke na polibudzie, ma uprawnienia. Projektuje instalacje elektryczne w Gdańsku. Ma 34 lata, w garażu 3 samochody w sumie gdzieś za 400 tyś, nie licząc domu i wczasów za granicą 2 razy w roku. Nie mów że dyplom nic nie daje. Trzeba tylko kończyć polibude itp a nie filozofie i polonistyke. Ja w sumie też nie narzekam. Około 5 tyś na ręke co miesiąc jest.

A co skonczyles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj