DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Dalej tu nie widzę odpowiedzi na wczesniejsze pytanie. A jeśli dobrze wiem to dopłaty to tzw rekompensata produkcji, a nie pieniądze na wzkacje więc czemu nie mam ich ruszać? A i jeszcze czy ktoś żyje skromnie czy rozrzutnie... jego sprawa jak lubi tak ma.

Nie wiem co ma znaczyć reakcja haha na mój post, skoro ludzie w temacie susza się burzą, że nie wypłacają, a kasa na pasze potrzebna. Skoro byki takie opłacalne, to dlaczego z nadwyżek na koncie sobie jej nie kupią, tylko czekają aż im dadzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Już pedze... 🤣🤣🤣 REJVAS ALBO MASZ PIĘTNAŚCIE LAT ALBO 15 HA... W JEDNYM I DRUGIM PRZYPADKU LEPIEJ SZUKAJ TEJ ROBOTY NA BOKU... 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

O przestrzeliłeś bo on ma 5 ha w jednym kawałku 😂 tacy zawsze będą krytykować jakokolwiek hodowlę 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Dalej tu nie widzę odpowiedzi na wczesniejsze pytanie. A jeśli dobrze wiem to dopłaty to tzw rekompensata produkcji, a nie pieniądze na wzkacje więc czemu nie mam ich ruszać? A i jeszcze czy ktoś żyje skromnie czy rozrzutnie... jego sprawa jak lubi tak ma.

bo nie chcesz widziec odpowiedzi, prawda jest taka ze bez dopłat ten interes leży i kwiczy, dopłaty zrobiły niewolników z rolników, celowo jest to tak zrobione żeby rolnik nie czuł sie panem na własnej ziemii, chodzi o maksymalne uzaleznienie od systemu, od dopłat od kredytów a kretyny same biorą sobie krzyż na plecy i szukaja coraz to nowszych programów restruturyzacyjnych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Piegus napisał:

Nie wiem co ma znaczyć reakcja haha na mój post, skoro ludzie w temacie susza się burzą, że nie wypłacają, a kasa na pasze potrzebna. Skoro byki takie opłacalne, to dlaczego z nadwyżek na koncie sobie jej nie kupią, tylko czekają aż im dadzą?

Bo ta kasa się im należy jak psu kiełbasa... Jakbyś miesiąc przepraciwał na etacie i nie dostał wypłaty to dopiero byś krzyczał... A tu na dopłaty nieraz ponad rok się czeka a na suszowe parę miesięcy... Rolnictwo to trudny biznes, trzeba mieć łeb na karku tak aby ciągle się rozwijać i zachowywać płynność finansową... Że chyba Tate zabraniajom to wtedy co innego 🤣🤣🤣

3 minuty temu, rejvas napisał:

 

Jeśli nie zmienisz systemu to musisz się nauczyć w nim żyć... Jak się nie odnajdziesz to wal głową w mur a i tak wszystko zmarnujesz 

Edytowano przez Berthold
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

łeb na karku to trzeba miec prowadząc prawdziwy biznes, gdzie nikt nikomu dopłat nie daje a zus 1500 zł od łba co miesiąc, wtedy bardzo szybko nastepuje weryfikacja co sie opłaca a co nie :D a tak ? jak nie zarobisz to dopłata wpłynie, suszowe i sie wyrówna, ot wielka mi głowa :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Proszę cię, marsz do podstawówki na dodatkowe lekcje, skończ ponownie  8 klas i wróć... Wtedy zapraszamy. Wszystko zależy od skali. Rolnictwo to prawdziwy biznes, trudny i wymagający... Nie dla wszystkich. Ci którym się nie opłaca marsz do pracy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1278
4 minuty temu, rejvas napisał:

 dopłaty zrobiły niewolników z rolników, celowo jest to tak zrobione żeby rolnik nie czuł się panem na własnej ziemi,

Chodzi Ci o dopłaty czy modernizacje ? Bo to jednak jest różnica.

 

3 minuty temu, rejvas napisał:

 jak nie zarobisz to dopłata wpłynie, suszowe i sie wyrówna, ot wielka mi głowa :D

Masz wpływ na pogodę ? Możesz walić nawozu, odżywek a bez wilgoci urośnie g.....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, ogarek napisał:

O przestrzeliłeś bo on ma 5 ha w jednym kawałku 😂 tacy zawsze będą krytykować jakokolwiek hodowlę 

jakies dowody łgarek masz na to czy jak zawsze łazisz za mna i szukasz zaczepki ? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Praca czeka i najniższa krajowa już leży na stole... nikt tu nie zmusza nikogo do hodowli.... 

Zostaw to profesjonalistom.... 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

profesjonalista w pisaniu głupot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopłata  to rekompensata produkcji😂dobre sobie.czy ktoś te produkcję sprawdza w obszarowce?więc realnie licz sobie dopłata+dzierżawa jaką w danym regionie  można  uzyskać do kieszenią a dochód ze sprzedaży minus koszta i masz swoją dochodowości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to je za trudne dla tych byznesmenuf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Berthold napisał:

Bo ta kasa się im należy jak psu kiełbasa... Jakbyś miesiąc przepraciwał na etacie i nie dostał wypłaty to dopiero byś krzyczał... A tu na dopłaty nieraz ponad rok się czeka a na suszowe parę miesięcy...

Należy się?  To jest biznes pod chmurką, a susze w rolnictwie były zawsze wbrew temu co twierdzi telewizyjna propaganda. Hodowla to było zawsze dodatkowe źródło dochodu, które pozwalało przeżyć gospodarzowi i jego rodzinie w przypadku nieurodzaju na polu... Dziś nowoczesny rolnik, za którego się uważasz, krzyczy do wszystkich podatników "dej, bo mi się należy". To w końcu opłaca się bez dopłat i suszowego czy wręcz przeciwnie? 

Co do mojego źródła utrzymania, to bliżej mi do własnej działalności niż etatu więc znowu pudło.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Ja proponuję obrócić słowa w czyny, czyli tym co się nie opłaci i mówią o likwidacji to likwidujcie, może wydarzy się tak jak na rynku trzody, niecały rok temu też się nie opłaciło i likwidowli swoje stada, dzięki temu miedzy innymi zrobiliście popyt na tuczniki więc my którzy nie potrafimy liczyć opłacalności liczymy na takie same ruchy jak w sektorze trzody 🙂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie bierzcie żadnych dopłat jak się nie należą. Rejvas idź do roboty, może przestaniezz pier**lić bo w końcu czymś się zajmiesz. I tyle😊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jak zrobisz eksperyment ? nic przecież nie stracisz a tylko zyskasz sporo gotówki nie wypłacajac dopłat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

https://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/rolnicy-z-dochodem-lepszym-tylko-od-rencistow,91819.html

To akurat to jest prawda ! W ogóle to tak wygląda nasza kariera zawodowa ,że z rolnika możemy awansować tylko na RENCISTĘ!😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

Ja proponuję obrócić słowa w czyny, czyli tym co się nie opłaci i mówią o likwidacji to likwidujcie, może wydarzy się tak jak na rynku trzody, niecały rok temu też się nie opłaciło i likwidowli swoje stada, dzięki temu miedzy innymi zrobiliście popyt na tuczniki więc my którzy nie potrafimy liczyć opłacalności liczymy na takie same ruchy jak w sektorze trzody 🙂

I tu się kuwa mylisz wzrost ceny będzie  za pół  roku chwilowy abyś nastawil ucieszony wizją dochodu znowu łopatą w łeb i cena 6.na tuczniki zarobił głównie Duńczyk na exporcie warchlaka.3 miesiące hossy i trzodziarze biją się o wykonawców nowych tuczarni kredyty i dofinansowania.biznes na wolowinie jest ale dla zakładów i pośredników i bez dobrej polityki rolnej dalej żyjemy nadzieją przyszłościowych zysków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
53 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

Ja proponuję obrócić słowa w czyny, czyli tym co się nie opłaci i mówią o likwidacji to likwidujcie, może wydarzy się tak jak na rynku trzody, niecały rok temu też się nie opłaciło i likwidowli swoje stada, dzięki temu miedzy innymi zrobiliście popyt na tuczniki więc my którzy nie potrafimy liczyć opłacalności liczymy na takie same ruchy jak w sektorze trzody 🙂

Na wieprzowinę zrobiło się duże zapotrzebowanie, bo skończył się import z zachodu, a na wołowinę zapotrzebowanie w Polsce jest znikome. Gdyby w Polsce jedzono wołowinę w dużych ilościach, to ceny byłyby takie, że nawet rejvas i kanalia mieliby pełne szopy.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zgadza sie ale głąby nie rozumieją ze w rolnictwie trzeba produkować to na co jest popyt wewnatrz kraju a nadwyżki wysyłać na export, a u nas co ? zniszczyli chodowle trzody i uwierzyli w wołowine, żeby byc potega exportową trzeba prowadzic polityke jak niemcy, a gdzie nam do niemiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda na Ciebie słów, poziom mułu , konstruktywny dialog nie ma sensu. Bo Ty myślisz że jesteś cfany😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby pominąć w wypowiedzi rejvasa słowo głąby, to co byś mu odpowiedział @Rolnik_Kujawy? Nic, bo napisał prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My nawet reklamy we własnym kraju nie potrafimy zrobić.patrze ostatni na tasiemca w TVP a Wielki prawnik wychwala że kupił argentyńska wołowinę na steki czyli najwyższej jakości.jak ma być dobrze skoro nawet podprogowej wiadomosci nie potrafią sprzedać na korzyść polskiego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to tu nigdy nie byłobani nie będzie.

7 minut temu, Piegus napisał:

Gdyby pominąć w wypowiedzi rejvasa słowo głąby, to co byś mu odpowiedział @Rolnik_Kujawy? Nic, bo napisał prawdę.

Są 3 prawdy. I każdy ma swoją. I ma do tego święte prawo. I niech każdy liczy swoje nie cudze. I chu komu do tego co ja w oborze trzymam, stać mnie dokładać wg waszej filozofii to dokładam, zabroń mi😂😂😂

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj