DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

sprzedawałem w 2018 do Urbanków  duże Hf nawet po 8.4 taki były piękne czasy a dziś ....to myślę czy w ogóle dawać im śrutę jakas czy opasać je aby kukurydzą do oporu i sianokiszonką by ciąć na nich kosztach względem ceny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, HF86 napisał:

Kuwa gdzie te czasy co byk byl po 9 ludzie sie pytali czy do 2 kg soji dodac kg bulmastu .odsadek 14 i to licytacja.biznesmen na co 2 str jak przerobic szopke z kogutami na opas prosil o porade.cielak mokry czerwona polska kupywany za 1200 jako lm.

Dokładnie. Żona już odlicza czas, gdy pożegnamy ostatnią sztukę. Wczoraj czytałem, że Holendrzy sprzedają gospodarstwa i przeprowadzają się m.in do Kanady, bo w Holandii nie idzie ujechać z tymi chorymi wymaganiami. Ja sprzedawałem HO w 2018 po 7.80...A we wrześniu 2019 po 5.80... Myślę, że trend europejski jest taki, by pozamykać hodowlę na amen, przynajmniej w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kjak    12
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Na rynku jest tak

Dobra cena i jebnięcie na wadze

Dobra cena i brak kasy

słaba cena czyt. realna i rzetelna waga

słaba cena czyt. rzetelna i pewna kasa

 

 

 

No to teraz jak to przetłumaczyć ludziom,,,  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Znajdz takiego co z twojej wagi na swoja przegoni😁

Krowy rok temu tak sprzedawałem.

Na kupującego wadze po 5-10 kilo więcej miały. Kasa za moją wage.

Nie każdy pośrednik to mebel stajenny. 

Ale są i tacy co bez srebrnej łyżeczki nie poslodzi cherbaty.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, WiesławZetor napisał:

Dokładnie. Żona już odlicza czas, gdy pożegnamy ostatnią sztukę. Wczoraj czytałem, że Holendrzy sprzedają gospodarstwa i przeprowadzają się m.in do Kanady, bo w Holandii nie idzie ujechać z tymi chorymi wymaganiami. Ja sprzedawałem HO w 2018 po 7.80...A we wrześniu 2019 po 5.80... Myślę, że trend europejski jest taki, by pozamykać hodowlę na amen, przynajmniej w Polsce...

Cala stara ue walczy bysmy nic nie produkowali .polska wzieta byla dla tanich pracownikow dla starej 15nastki.kasa zarobiona na emigracji wyslana do polski wydana w kauflandzie i lidlu.jestesmy od dawna  parobkami.niewazne czy na emigracji czy w Polsce w firmach z zagranicznym kapitalem.rolnictwo sie nie przekupilo srebrnikami za ugorowanie orzechy i wiezbe to dobijac wymogami normami  i pseudo ekopojebami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
30 minut temu, kjak napisał:

No to teraz jak to przetłumaczyć ludziom,,,  

Nie przetłumaczysz. 95 % rolników w Polsce jest nie reformowalna.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
49 minut temu, kjak napisał:

No to teraz jak to przetłumaczyć ludziom,,,  

Tego nie wytłumaczysz to trzeba zrozumieć, żeby to zrozumieć potrzeba czasu i setek przeżuconych sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Dokładnie. Żona już odlicza czas, gdy pożegnamy ostatnią sztukę. Wczoraj czytałem, że Holendrzy sprzedają gospodarstwa i przeprowadzają się m.in do Kanady, bo w Holandii nie idzie ujechać z tymi chorymi wymaganiami. Ja sprzedawałem HO w 2018 po 7.80...A we wrześniu 2019 po 5.80... Myślę, że trend europejski jest taki, by pozamykać hodowlę na amen, przynajmniej w Polsce...

ja myśle ze ten statek zwany UE zaczyna tonąc powoli i nie zdziwie sie jak za 10 lat nie bedzie już UE, nakazów, zakazów i dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
5 godzin temu, soltys48 napisał:

Na rynku jest tak

Dobra cena i jebnięcie na wadze

Dobra cena i brak kasy

słaba cena czyt. realna i rzetelna waga

słaba cena czyt. rzetelna i pewna kasa

 

 

 

A u ciebie osobiscie jak wygląda  rynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
23 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

A co tu chcesz przetłumaczyć ? Żeby nie sprzedawali ?

W pewnym mieście powstał sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża.
Miał sześć pięter, a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro, nie mogła zejść niżej, chyba że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu. Wchodzi więc tam pewna babka poważnie zainteresowana kupnem męża.
Na pierwszym piętrze wisi tabliczka:
"Mężczyźni tutaj mają pracę" - To już coś, mój były nawet roboty nie miał - pomyślała kobieta - ale zobaczę, co jest wyżej.
Na drugim piętrze był napis: "Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci" - Miło, ale zobaczymy, co jest wyżej.
Na trzecim piętrze była tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni" - No, coraz lepiej - pomyślała - ale wyżej, to musi być już za***iście.
Na czwartym piętrze można było przeczytać: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych" - Słodko, słodko... Ale chyba wejdę piętro wyżej.
Na piątym piętrze stało: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są diabelnie dobrzy w łóżku" - No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?!
Na szóstym piętrze BARDZO zdziwiona kobieta przeczytała: "Na tym nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że wam, babom, za cholerę nie można dogodzić..."

 

Im więcej chcesz, tym mniej masz. 

  • Like 2
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
5 minut temu, Baks00 napisał:

A u ciebie osobiscie jak wygląda  rynek?

Zależy dla kogo

Dla mnie raczej te 2 dolne pozycje 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404
28 minut temu, Kallina86 napisał:

W pewnym mieście powstał sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża.
Miał sześć pięter, a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro, nie mogła zejść niżej, chyba że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu. Wchodzi więc tam pewna babka poważnie zainteresowana kupnem męża.
Na pierwszym piętrze wisi tabliczka:
"Mężczyźni tutaj mają pracę" - To już coś, mój były nawet roboty nie miał - pomyślała kobieta - ale zobaczę, co jest wyżej.
Na drugim piętrze był napis: "Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci" - Miło, ale zobaczymy, co jest wyżej.
Na trzecim piętrze była tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni" - No, coraz lepiej - pomyślała - ale wyżej, to musi być już za***iście.
Na czwartym piętrze można było przeczytać: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych" - Słodko, słodko... Ale chyba wejdę piętro wyżej.
Na piątym piętrze stało: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są diabelnie dobrzy w łóżku" - No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?!
Na szóstym piętrze BARDZO zdziwiona kobieta przeczytała: "Na tym nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że wam, babom, za cholerę nie można dogodzić..."

 

Im więcej chcesz, tym mniej masz. 

Zaden ustroj  nie wymyśli udręki dla człowieka ,  na jaka się skaze  człowiek ambitny.

 

Ale najlepsze  w życiu  jest praca z ładnymi kobietami-teoretycznie  można  ale  w praktyce  wszystko  stoi. ..

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

pojechała krowa 650 kg - 6 % i cena 5 zł brutto ryczłat .                    co do sytuacji rolnictwa w europie to chcą wykonczyc polske a tymczasem w europie co dzień powstaje 100 nowych gospodarstw a w niemczech i francji sredni wiek rolnika to 32 lata , młodzi widzą szanse na  swietne życie z prowadzenia rolnictwa i porzucają studia i migrują  na wieś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ue to niemcy.a z niemcami hitlerowcami faszystami bo tak trzeba nazywac bo to dalej to samo panstwo wojna nigdy nie wygasla.z militarnej przeszla w gospodarcza.w miejsca polskich zakladow zprzedanych za bezcen powstaly zagraniczne obozy pracy a dochody dalej w wiekszosci do niemca przelewane.jak widze kolejnego usmiechnietego prezydenta lub premiera co przecina wstege w kolejnym zagranicznym konsorcjum uwazajacego sie za patryjote to mi kuwa piesc ze zlosci sama sie zaciska i zeby zgrzytaja 

Tyle lat w ue a nasi przejebali miljony na budowanie marki polskiej zywnosci i dalej ceny dyktuje gielda niemiecka ich cena -25procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, AdamRo napisał:

Nie przetłumaczysz. 95 % rolników w Polsce jest nie reformowalna.

Adaś polski rolnik to puki na własnej skórze nie poczuje to nie zrozumie, a nawet jak poczuje to nie jeden dalej nie wierzy. dlatego krecą nami politycy , ubojnie handlarze jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kanalia , załóż jakąś partię . Ja na Ciebie zagłosuję . Ty dobrze gadasz , tylko jeszcze jakieś czyny by się przydały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybko by go sprzątnęli, chyba że sprzedałby się za parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na prezydenta bede startował)))) o to mój program wyborczy i ostatnia relacja z wiecu wyborczego)))

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kanalja spoko ale pamietaj jak nas zdradzisz to kastracja za pomoca dwoch cegiel.podobno wykonanie nie boli tylko trzeba na palce uwazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj