Cruel

Opłacalność usług przyczepą samozbierajacą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cruel    0

Witam.. Chciałbym zakupić przyczepę samozbierającą do własnego użytku aczkolwiek na myśl przychodzi mi usługa zbierania nią. I tu pytanie skierowane jest głównie do usługodawców czy usługa tego typu jest opłacalna? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
Cruel napisał:

Witam.. Chciałbym zakupić przyczepę samozbierającą do własnego użytku aczkolwiek na myśl przychodzi mi usługa zbierania nią. I tu pytanie skierowane jest głównie do usługodawców czy usługa tego typu jest opłacalna? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Myślisz o zakupie nowej przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jezdzi usługowo z przyczepą samozbierającą 30 m3 noże rotor, w sezonie kukurydzianym dołącza sie do gościa który jezdzi sieczkarnią, przy zbiorach z odwozem , poza tym zbiera trawy, żyto itp z przeznaczeniem na kiszonke w pryzme, w mojej okolicy ( Kujawy ) powoli powoli coraz więcej osób interesuje sie własnie zbiorem sianokiszonek w pryzme z racji oszczędności czasu w porównaniu do belowania i owijania folią, która swoje też kosztuje. Z tego co pamietam bierze 150 albo 180 zł za godzine , średniego pokosu trawy zbiera w godzine 2 ha,  oczywiscie zależne od odległości między polem a miejscem docelowym pryzmy. Zestaw pracuje z ciągnikiem 160 km. 

Edytowano przez arturwojtowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No właśnie. Jak będziesz kupował to dopasuj przyczepę do ciągnika. U mnie kolega miał class 130km(coś około bo dokładnie nie wiem) i przyczepę europrofi i class nie dawał rady. Teraz kupił JD 180km chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bierzesz 140zl netto za klapę 55m plus 100zl netto za traktor z operatorem plus paliwo i masz opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, LukaszC5 napisał:

Jak przyczepa jest za duża to zawsze można nie ładować do pełna.

Jak ktoś bierze od przyczepy  to znaczy ze wtedy oszukuje. Na godzine wygląda to tak samo, bo niby przyczepy tej samej ładowności ale bierze mniej materiału 

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

głupoty piszesz dzieciaku. żaden szanujący się usługodawca nie robi lipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj