Polecane posty

krzysiek277    911
3 godziny temu, macius11157 napisał:

Ruszyło co do góry czy nie bardzo w wysycha stronach ?

Gdzie ruszyło, jebło -50 

@Matek19 W Rudnikach nie wiesz ile ? Ale jak dalachów 600 netto to Rudniki  550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    911

3tygodnie temu jak z nią rozmawiałem to mówiła że skupuje tylko końcami tygodnia bo cały czas pełno, I co umieli od poniedziałku do środy to w czwartek mówi że nawiozą, wtedy płaciła jeszcze 600 brutto 

Ty swoje wywiozłes? 

Wichernik w piątek 590 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

Wywiozłem na dalachów przed kukurydzą, teraz pojechał groch na wichernik, kupka żyta na dworze jak u boreckich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja w zeszłym roku jeszcze przed świętami podpisałem na 650 netto (a jak będą brali i się okaże że będzie niskie opadanie to jeszcze jakiś bonus ma być bo żyto w tym roku ma za duże opadanie . teraz patrząc po matiffie się nie zdziwię jak ceny jeszcze spadną.


północne kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

cena jak na ten moment do zakceptowania,czekam na marzec kwiecień co będzie to będzie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1297

Ostatnio najwyższa cena tego sezonu to była w żniwa po 700 teraz ledwie 600 ale przynajmniej trzyma się na tej cenie bo pszenica spadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matek19    56

700 w żniwa luks, w mojej okolicy opolskiego w żniwa młyny były zasypane starym i żyto maks 620 było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

U mnie na skupie zyto jest już po 450zł netto w głowie się nie mieści co się w tym kraju odpier....la 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód cena netto zł/T na 02.02.2024 Cedrob Rypin 

Żyto 540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
7 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Żyto zawsze było tanie 

W 2022 sprzedałem po 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez po 1200 sprzedawałem...ale za saletrzak płaciłem 3600- 3 t żyta na 1 t saletrzaku

teraz jest  żyto  po 550 a saletrzak 1680- dalej 3 t żyta na 1 t saletrzaku...

to takie moje przemyślenia🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
Napisano (edytowany)

@rolnikzlubelskiego Wszystko dobrze tylko ile stosujesz saletrzaku na ha dla uproszczenia przyjmę 330 kg czyli 3600/3,3 ~ 1300 zł, sprzedajesz 3 T żyta po 1200 zostanie Ci 2300 zł . Natomiast stosując ten sam przelicznik 1680 do 550 zostanie ~ 1000 także nie jest to porównanie 1:1 no chyba że 1T saletrzak na 1 ha żyta stosujesz.

Nędza cenowa nastała, a pomysłów jeszcze mają pełno żeby ludzi upodlić i zubożyć dużo nasi wybrańcy jak cała reszta z UE.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tymi wyliczeniami. Wtedy więcej zostało jak była dobra cena, pomimo wysokich cen nawozów. tak mi tylko przyszło do głowy że i wtedy i teraz trzeba 3t zboża na 1t nawozu. Ciekawe dla mnie jest jeszcze to, że w 2020 r cena gazu oscylowała w granicach 2USD/mln btu i saletrzak kosztował poniżej 1000zł/t a dziś przy cenie gazu również w granicach 2USD/mln btu cena saletrzaku jest prawie dwukrotnie wyższa...tak się zarabia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137
Napisano (edytowany)

@rolnikzlubelskiegoW Europie wyznacznikiem ceny gazu ziemnego jest TTF. Tu jeszcze nie spadła cena do poziomu z 21r. Ale jak to mówią jak gaz drożej to stanowi koszt 70-80% ceny nawozu jak będzie nawet za darmo to będzie 5-10 %. Szkoda gadać, jak patrzę na to co się dzieje wokół nie tylko z rolnictwem to psycha mocno siada oczywiście nie mówię o głównych źródłach przekazu (TVP i inne). 

Przykład z 2,9 h żyta a w 22 roku dostałem za ziarno 1600, w 23r z tego samego areału 5800 (plon cena  niższe). Ale też uważam ten wysoko cen gdzie pszenica dochodziła do 2000/T, rzepak 5000/T (drogi olej za chwilę brak popytu) ludzie się cieszyli,  a tak naprawdę to wygranym była UA gdyż wypchneła masę towarów wątpliwej jakości z 2 sezonów w wysokiej cenie, u nich koszty produkcji zostały u nas wszystko do góry i w niewielkim stopniu tylko spadły. Koniec dywagacji w tym temacie bo będzie jak we wszystkich wszystko i w sumie nic na temat.

Screenshot_2024-02-03-21-00-01-004_com.android.chrome-edit.jpg

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1779
22 godziny temu, KlimekPL napisał:

W 2022 sprzedałem po 1200

1400 plus VAT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Konsumpcja? Moje mialo raptem 68 gęstości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj