Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Norman    137

@macius11157 Nadzieja umiera ostatnia albo jak kto woli matka głupich. U mnie koszty większe a może wezmę za towar z tych samych pól 30 % tego co w tamtym sezonie. Jedynie burak cukrowy jakotako oczywiście nie tle co w tamtym roku bo cena niższa a i plon przez suszę napewno niższy będzie. 

No nic walczymy dalej jak się spie... całkiem DE witamy, ziemi nie obrabiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
34 minuty temu, macius11157 napisał:

Cena będzie rosła zboża wogole  są jakieś nadzieję czy raczej marne szanse ?

Z tego co mi mówili na jednym dużym skupię to że cena po zakończeniu dopłat zbożowych powinna się podnieś o jakieś 200zł na tonie, ale mówił że to musi minąć trochę czasu że może koniec września, a mówił mi to 15 lipca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907

Właśnie na skupach tak straszą i krzą już przywozić zboże, nie wiem od kiedy oni się tak martwią o kieszeń rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Dnia 28.08.2023 o 22:48, slawekz1975 napisał:

cra 580 netto spadek o 20zl

obecnie posrednik placi 480 lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70

Okolice Węgrowa (GS płaci po 500zł za tonę). Izby rolnicze wyliczyły koszt uprawy 1 hektara żyta na 4500zł.

Jeśli mamy dobry plon ok 4 tony to jesteśmy w plecy 2500zł!!!

A w sklepie ceny nie spadają a nawet rosną.

Wszyscy mają rolnika tak gdzie kończą się plecy. Niestety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70
14 minut temu, macius11157 napisał:

Ciekawe co z tyki swoimi wyliczeniami zrobią. Bo z takim dokładam do ha to idzie zbankrutować. 

Wystarczy pomyśleć kto doprowadził do takich cen a to jest proste: PIS.

Przez ponad rok firmy powiązane z PIS-em kupował tanie zboże z Ukrainy. Zboże to miało tylko przejechać przez Polskę ale było tanie i firmy paszowe i młyny kupowały każdą ilość. W tym roku  firmy paszowe na wystawach rolniczych to szalały tzn. częstowali wódą i jedzeniem każdego rolnika. Wóda lała się szerokim strumieniem. Część rolników  (ci mało świadomi) była zachwycona; darmowa wóda i żarcie. Tylko że to nie było darmowe!!! Pasze dla rolników nie staniały a zboże do produkcji pasz staniało o ok. 50%.

Żeby firmy kupujące zboże kupowane z Ukrainy buły powiązane z inną partią niż rządząca to w każdym wydaniu wiadomości byłaby o tym mowa a tak to cicho.

A co obiecał minister Kowalczyk i Telus? będzie lista firm które kupowały to zboże. I co gdzie lista? Lista pewnie jest, leżu u niego w sejfie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co z tego,jak PiS i tak wygra wybory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70
35 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

I co z tego,jak PiS i tak wygra wybory 

Nie mów hop, póki nie wygrają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
55 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

I co z tego,jak PiS i tak wygra wybory 

Może i wygra ale przy takich sadarzach jakie podają przy takim podziale może nie rządzić samodzielnie czyli sami nic nie zrobią i nie przegłosują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70
7 minut temu, Szron88 napisał:

Podlaskie BSK 500netto

Za 4 tony 2000zł normalnie szok i niedowierzanie.

A za co żyć, za co płacić rachunki?

Taka ciekawostka: przyjechali do mnie miastowi a ja sypię żyto w worki na tag (bo trochę drożej niż w skupie).

I narzekają że w sklepach drogo, paliwo drogie, że pracują po 8 godzin dziennie itd, itd.

A ja im mówię że żyto po 500zł za tonę w skupie to nie mogli uwierzyć, bo chleb w stolicy po 6zł za bochenek 0,5kg.

I mówię do nich: wsypcie sobie tego zboża w worki, jedzcie na targ i sprzedawajcie. To mnie wyśmiali i mówią: charytatywnie to oni robić nie będą.

A ja rolnik muszę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

No robią co chcą na wyższe ceny narazie nie ma chyba co liczyć w zniwa żyto 660 teraz 530

 

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
22 godziny temu, Roki212 napisał:

Może i wygra ale przy takich sadarzach jakie podają przy takim podziale może nie rządzić samodzielnie czyli sami nic nie zrobią i nie przegłosują

To zrobią koalicję, psl ma 100% zdolność koalicyjna z każdą partia, byle tylko resort/koryto ministerstwa rolnictwa im podlegał, podobnie sld/lsd. A w ostateczności to i z ko zrobią koalicję oczywiście dla dobra umeczonej ojczyzny i w trosce o naród, zgoda ponad podziałami, jak to by pięknie wyglądało propagandowo...

Ja całe zyto sprzedałem w zniwa po 60 plus VAT. Słoma z zyta więcej warta niż samo ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód cena netto zł/T żyto paszowe 

Handlarz - 560

Hodowca trzody - 620

Hodowca trzody -  630 było tylko zasypany i dopiero za 2-4 tygodnie będzie coś kupował.

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek15261    70
Dnia 30.09.2023 o 08:52, vodz napisał:

To zrobią koalicję, psl ma 100% zdolność koalicyjna z każdą partia, byle tylko resort/koryto ministerstwa rolnictwa im podlegał, podobnie sld/lsd. A w ostateczności to i z ko zrobią koalicję oczywiście dla dobra umeczonej ojczyzny i w trosce o naród, zgoda ponad podziałami, jak to by pięknie wyglądało propagandowo...

Ja całe zyto sprzedałem w zniwa po 60 plus VAT. Słoma z zyta więcej warta niż samo ziarno

PSL tylko czeka na propozycję wejścia do koalicji.

PSL wejdzie z koalicję z każdym, byle do władzy, byle do koryta.

PSL to nawet z diabłem podpiszą cyrograf byle rządzić.

To jest smutne i przerażające ale prawdziwe.

Dla władzy zrobią wszystko, sprzedadzą matkę, ojca a nawet ojcowiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ojcowizne to sobie dopiero wyszukują jak dojdą do koryta i wszystkim z rodziny też;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj