Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Balcerus    0

Witam wszystkich!
Mam pytanie dla osób które dobrze orientują się w temacie farm fotowoltaicznych.
Mam 5 hektarów ziemi które spełnia wymogi żeby taka farma powstała.
Mam sporę obawy czy jest to dobry pomysł bo dzierżawa trwa 29lat.
Nie wiadomo co będzie po wyborach a już o takim czasie to nie wspomnę.
Firma zapewnia w umowie że zbierze całą instalację która tam powstała po tym czasie i zostawi pole takie jakie było lub można przedłużyć dalszą współpracę.
Kwota roczna na rękę wynosi 20tys zł z jednego hekatra myślę że to dobra cena oraz będzie ulegać zmianie jeśli będzie większa inflacja. 
Wczoraj zadałem pytanie jeśli za parę lat w Polsce zostanie wprowadzona inna waluta to co w tedy, przestawiciel danej firmy nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć a przecież to są ważne sprawy.
Co się stanie jak firma upadnie która mi to założyła jak na umowie uwzględnić to że na pewno z podpisanej umowy muszą się wywiązać.
Dał ktoś z was ziemię pod farmę fotowoltaniczną?
Na co byście najbardziej zwrócili uwagę?
Pójdę do nie jednego prawnika żeby ta umowa była najbardziej korzystna dla mnie ma ktoś w tym doświadczenie?
Za każdą radę bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda131415    0

wydzierżawiłam, więc mogę powiedzieć ze strony rolnika jak to wygląda. Zapraszam do kontaktu 691 832 728. Sprawdziłam wiele firm zanim podpisałam umowę. I też ją negocjowałam. Potem dopiero zaczyna się cała procedura. Nie dajcie się nabrać na pierwsze lepsze firmy krzak, bo one tylko sprzedają z zyskiem wasze umowy dalej, sto∂ długi terminy wykonania (nawet do 10 lat)

 

Dnia 3.11.2022 o 19:27, szym94 napisał:

czyli dzierżawiąc 1ha to podatku muszę zapłacić 10000zl i jeszcze podatek do urzędu skarbowego

po wykonaniu inwestycji zmienia się kwalifikacja gruntu, więc tak - podatek jest inny i duży. Ale formalnie w obowiązku zapłacenia go jest firma, która wydzierżawia od ciebie grunt. Nie płacisz tego z czynszu dzierżawnego. jedyne co musisz zapłacić to kwota podatku do US, bo to twój przychód, który jest opodatkowany. nie daj się nabrać na dziwne umowy z brakiem takiego zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta1985    0

Do Balcerus: tu masz numer do prawnika, który pomaga rolnikom przy pisaniu umów dzierżawy gruntów pod fotowoltaikę - 500 332 432 (był już wcześniej gdzieś na forum, miał dobre opinie). Zadzwoń do niego, on Ci to wytłumaczy. Ja swoją też działkę wydzierżawiłam, możesz napisać do mnie na maila, może coś podpowiem, choć ja ekspertką nie jestem. Mail do mnie: aneta.naborczyk.1985@o2.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Z warunkami zabudowy problem jest u nas w gminie nie wydają dyrdymały o wielkości pow 500kv ma być w studium jak nie jest działka pod fotowoltaikę wyznaczona przez wójta to odmówili wz a sko utrzymało decyzję gminy. Działka nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania. Obok działki już są bo tam wiatraki obecnie stawiają. Gmina nasza nie przychylna inaczej by bez problemu studium zmieniła a i bez tego jakby wystawiła wz i przy kolejnej zmianie studium bądź jak nowe przepisy wejdą w planie ogólnym by to naniosła. Wszystko od widzimisię wójta zależne. Do WSA się firma skarży jest jakaś szansa na wygraną. Sąsiedzi nie robią problemów. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Czy miał ktoś styczność z firmą Agro-farms z Warszawy i może podzielić się swoimi  spostrzeżeniami odnośnie ich działania. Czy warto z nimi rozmawiać ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BillKilgore    0
Dnia 19.09.2023 o 08:08, PanJ30 napisał:

Czy miał ktoś styczność z firmą Agro-farms z Warszawy i może podzielić się swoimi  spostrzeżeniami odnośnie ich działania. Czy warto z nimi rozmawiać ?

 

 

 

Co do umowy, kilka uwag:

- Kwota czynszu dzierżawnego podlega corocznej zmianie (waloryzacji) od dnia podpisania umowy. - Jakiej? Brak szczegółów.

- Dzierżawca może wypowiedzieć umowę przed upływem okresu jej obowiązywania z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, jeżeli:

i tu wiele powodów......

Wydzierżawiający może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem 3 (miesiące) okresem wypowiedzenia pod rygorem naliczenia kary w wysokości dziesięciokrotności czynszu dzierżawnego.!?

Brak zwrotu za podatek rolny.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panteraz    0

Witam może Pan ma trochę info. w sprawie dzierżawy ziemi pod farmę fotowoltaniczną 

Ja zamierzam wydzierżawic dla frmy  PST Solartechnik ale piszą  o tej firmie rożnie 

Prosiłbym o wskazówki z podpisywaniem umowy z takim firmami z góry dziekuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Coraz więcej tych farm powstaje w okolicy dlatego myślę też nad  dzierżawa działki najdalej od domu , stawki z tego co się dowiedziałem to ok 18-22 tys za ha na rok proponują co sądzicie o tym  może są tu już beneficjenci takich dzierżaw na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj