Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
22 minuty temu, ogarek napisał:

Słuchaj no kierowco kołyski, zajmij się fajera bo widzę że  tylko na to masz papiery... 😁😁😁

Skoro na waciki, to koleżanka Ci podpowie.... na pewno zostanie Ci ogarek z tego😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne.... Widzę że znasz temat... 😁😁😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogarek też tak można 😂 ale nie polecam 😂 kara z urzędu górniczego jest duża 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

U mnie w domu leży umowa, ale nawet nie chce mi się jej czytać, nawet jakby było wszystko jasno napisane i korzystnie dla mnie to jednak przeraża mnie te pozbycie się ziemi na 30 lat, tyle czasu to jest przegięcie i w tym czasie dużo rzeczy może się wydarzyć zarówno u mnie jak i w tej firmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedaleko też powstały dwie farmy po 2 ha, niby zadowoleni ale nikt żadnych informacji nie chce udzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, ogarek napisał:

Jasne.... Widzę że znasz temat... 😁😁😁😁😁😁

Znam. 

 

4 minuty temu, Paula060990 napisał:

Niedaleko też powstały dwie farmy po 2 ha, niby zadowoleni ale nikt żadnych informacji nie chce udzielić

Źli ludzie nie chcą powiedzieć. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy źli, nie wnikam.


martin0000 napisał:

U mnie w domu leży umowa, ale nawet nie chce mi się jej czytać, nawet jakby było wszystko jasno napisane i korzystnie dla mnie to jednak przeraża mnie te pozbycie się ziemi na 30 lat, tyle czasu to jest przegięcie i w tym czasie dużo rzeczy może się wydarzyć zarówno u mnie jak i w tej firmie. 

30 lat niby dużo ale gdyby były naprawdę korzystne warunki to pewnie byśmy podpisali umowę bo z ziemi tego nie dostaniemy. U nas akurat miał być pod to przeznaczony teren po żwirowni który nie nadaje się już do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
6 godzin temu, damianzbr napisał:

Więc ile kosztuje koncesja kolego.

Tak całkiem ogólnikowo pytam, mam kilka działek co są głębokie pokłady piachu. Ale niestety nie duża powierzchnia.

 

Warto zdobyć koncesję i to sprzedać?

 

A co do tej Pauli, to jakaś agresorka terrorystka. Co za ludzie, człowiek im pomaga a te warczą. Nie potrafią bez nerw prowadzić rozmowy, gdy coś jest nie po ich myśli..

Piach to nie wszystko- szukaj kamyczków tj. kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kamyczkówm u na nie ma. Sam piach, dopiero po płukance się pojawiają otoczaki.

A w śród tego piachu to żwiru są bardzo malutkie pokłady, cienkie nitki średnicy 2 - 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Zrobić odwierty, sprawdzic co jest -jeśli sam piach to lipa. Można  jeszcze się rozeznać  w rejonie czy są jakieś żwirownie może udało by się na samym piasku zarobić, ale to ryzyko im wiecej kamienia tym lepiej   .To tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest bardzo dużo żwirowni w okolicy i betoniarni. Prawie wszyscy mają swój piach do robienia betonu, a wszyscy kupują tłuczeń z Świętokrzyskiego.

Skały u nas niet sam piach.

 

Jest tak że patelnie ładują piach i jadą z nim w kierunku Świętokrzyskiego a na powrocie przywożą tłuczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Agrest napisał:

Piasek to świetny biznes... tylko dowieź go do Szwecji😉

No rzeczywiście w Szwecji jest zapotrzebowanie na żwir, mam tam kuzynkę . Tam sama skała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 16.01.2020 o 19:14, matik123 napisał:

@Paula060990 Szacun, że odezwałaś się po głębszym zapoznaniu z tematem i mówisz jak to wygląda. Na początku było widać, że jesteś trochę podjarana tematem bo nie ma co ukrywać jakby płacili po 10 tyś na czysto to wszyscy by oddawali, ale jak wiadomo nie ma nic za darmo. U mnie w okolicy kilka osób podpisało takie umowy ale szczegółów nie znam. Według mnie jakiś mały odsetek rolników ( jakaś rodzina czy znajomi firm zakładających te panele) zarobi na tym bo muszą dać zarobić jakiejś osobie żeby potem 100 robić w balona. Ja mam identyczne podejście jak ktoś wyżej napisał. Po co mają mi płacić po 10 tyś za ha rocznie przez 25-30 lat jak ja im sprzedam ziemię za 1/3 sumy którą przez te 30 lat mi zapłacą. Mogliby robić wtedy co chcą z tym, a ja miałbym spokój. Tu na forum kojarzę tylko jedną osobę co się wypowiedziała, że na tym zarabia ale szczegółów nie podała. I ma jak się nie mylę coś w okolicach 0,5 ha pod tym. Zastanawiające jest to że skoro zarabia na tym taką kasę to czemu nie odda reszty ziemi pod te panele tylko ją ,,przewala''. Strzelam, że pełni funkcję ,,przykładu'' dzięki któremu inne osoby dają się nabić w butelkę. 

Dokładnie skoro stać inwestora na kilka milionów na panele a nie wystarczy kilkadziesiąt tyś na ha pod panele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

U mnie w okolicy ma być postawiona na obszarze 80 ha w jednym rozłogu, płacą 8tys /ha. Wszystkie instytucje z ochrony środowiska już wyraziły zgodę i tylko powiat został z planem zagospodarowania przestrzennego. Na 90% będzie stała. Także czas pokaże co z tego będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
1 godzinę temu, ares656 napisał:

U mnie w okolicy ma być postawiona na obszarze 80 ha w jednym rozłogu, płacą 8tys /ha. Wszystkie instytucje z ochrony środowiska już wyraziły zgodę i tylko powiat został z planem zagospodarowania przestrzennego. Na 90% będzie stała. Także czas pokaże co z tego będzie. 

Brawo ty. W końcu ktoś coś konkretnego napisał. Trzeba mieć w planie zagospodarowania teren z przeznaczeniem pod fotowoltaike Ew. Pod przemysł jeżeli nie ma wykluczenia ze nie dotyczy fotowoltaiki. 
i tak czytam ze można żwirownię.. otóż nie można jeżeli w planie jest fotowoltaika.. 

Ktoś pytał o umowy.. pisałem pare stron wstecz o tych umowach kilka firm u mnie było...

zaproponujcie im sprzedaż gruntów ... ciekawe czy będą zainteresowani kupnem...

do tych którzy już umowy podpisali... wiecie jaki jest podatek od farmy fotowoltaicznej za ha ? I nawet jeżeli macie podpisaną umowę ze dzierżawca płaci.. to w przypadku kiedy nie zapłaci... kogo będzie gmina ścigać ? Radzę w Gminie zapytać ? ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas akurat była taka sytuacja, że Wójt przyjechał z pierwszą zainteresowaną ziemią firmą. No i wzięli koszt podatku na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wójt z firma przyjechał... ? Ciekawe 🤔

 Niech Ci da na piśmie ze jak dzierżawca nie zapłaci... to Ciebie nie będzie ścigać. Ciekaw jestem jego odpowiedzi 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podatek jest na dzierzawce, tak też mieliśmy jak braliśmy ziemię w dzierżawę to podatek przyszedł na nas


Zresztą nasz prawnik też twierdzi że akurat z tym nie będzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jeszcze raz powtórzę pytanie ... co kiedy dzierżawca nie zapłaci podatku. ? Kto go wtedy ściga ? Radzę dopytać tego Twojego prawnika. Bo raczej nie gmina... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

....raczej dzierżawce  ściga właściciel nieruchomości. Ale może gminy w mojej okolicy inne..

trzym się ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzymamy się ramy to się nie posramy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Paula060990 napisał:

 

... bo ogarka za sobą mamy, 

sponiewierac go nie damy, 

nawet, gdy szlamem umazany, 

wacikami go powycieramy. 😂

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj