yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

@MarcinNH Ty przecież też gwiazdor Youtuba to dobrze wiesz ile tam wyciągnięcie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
10 minut temu, MarcinNH napisał:

Remont zrobi z hajsu z Youtube to aż tak go to nie boli. Albo i na całego starczy kto wie. Jakby było tak źle jak ciągle mówi to by skarbonki nie kupował 

no wiesz ... On nie ma 5 pługów na 5ha to se ciągnik kupił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, MarcinNH napisał:

Remont zrobi z hajsu z Youtube to aż tak go to nie boli. Albo i na całego starczy kto wie. Jakby było tak źle jak ciągle mówi to by skarbonki nie kupował 

To tak jak u Ciebie na kanale. Ciągle nowe złomy byle tylko wyświetlenia i hajs z jutuba się zgadzał 😂😂 Filmik z prezentacji 5 plugów mnie utwierdził w tym przekonaniu na 100%.

Od razu uprzedzam nie, nie zazdroszczę robienia z siebie klauna i nabijanie wyświetleń na kanale swoją dziewczyną. Dla mnie to jest żenada i totalne dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nowe złomy na kanale, z ciekawości wszedłem na twoją galerie. Opryskiwacz biardzki który miałem i z radością wymieniłem na starszy zachodni. Drugi raz bym tego biardzkiego nie kupił. Drugie zdjęcie WOPROL rozsiewacz ładny świeci się jak psu coś tam, nie wiem który to złom mój mds czy to. 3 Zdj przyczepy z gnojem, takich nowych to jeszcze nie widziałem.  A film był z porównania, tak jak nagrywają porównania np telefonów. Nagrałem porównanie pługów. Znalazłem frosta chciałem sobie zobaczyć go na youtube, nie było takich filmów. Tak samo krone. Na pewno komuś taki film może się przydać w przyszłości

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Aaa to ty taki "cfffaniak" ? Najpierw przejrzysz galerie osoby która uraziła twoje denne ego a później najezdzasz ? 😂 A pomyślałeś że w galerii może być tylko urywek gospodarstwa ? Ja też w galerii mam może 1/3 maszyn które są w gospodarstwie i co ? Mnie też przejrzysz bo w galerii mam to i to a wypowiadam się i tym i o tym ?

I dzięki za film z prezentacji nabytku, dawno tak się nie na śmialem  jak przy tych twoich czarach z wałem 😂

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie musze przeglądać. Tylko komentarze że złomy na podwórku dostaje zawsze od dzieci co ich "tata ma". W życiu jeszcze nikomu nie napisałem ale masz złomy, po co tu kupujesz? Każdy kupuje taki sprzęt na jaki go stać. Po co jakieś złośliwości ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co żal Ci tyłek ściska bo prawdę napisałem?? Nie wszystkim co mam muszę się  chwalić w galerii czy jutubie😂😂 Te przyczepy ze zdjęć nie moje tylko pożyczone ja mam nowego pronara i hw 8011. Co do opryskiwacza i rozsiewacza nie mam zamiaru komentować bo każdy kupuję co mu pasuje ja mam roboty przy świniach więc i czasu żeby remontować używki  brak. A na nowy zachód mnie póki co nie stać bo nie robię z siebie klauna na jutubie, ot taka ciekawostka👍

 

20190902_174633.jpg

 

Może faktycznie za ostro to zabrzmiało ,,złomy''  nie chciałem Cię urazić i wywoływać gównoburzy za co przepraszam. Napisałeś o szoko ja napisałem co sądzę o Twoim kanale z tego co widzę i co pokazujesz. Tyle w temacie 

 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

AAAaallle się tu gó...burza rozpętała, ludzie każdy ma to co ma jeden żyje z gospodarstwa drugi żyje z tubów i prawda taka że każdy orze jak może a wszelkie zazdrości czy ego schować do kieszeni bo się syf robi. jak tak bardzo ktoś ma konflikt to na priv obgadać ewentualnie twarzą w twarz a nie robicie syf 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik wiem już mi to pisałeś pod zdjęciem.

Fajna przyczepka ale na takich kołach chyba ciężko idzie. Ja nie mam świn, nie mam nawet swojego pola, mam parę ha dzierżawy. Na codzień chodzę do pracy a po pracy lubie sobie coś porobić tak dla rozrywki. Podmaluje te złomy i np moja bss niczym nie odbiega od takiej nowej pronarki. Po za ceną oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma się co kłócić z racją jak z d*pą każdy ma swoją i każdy robi co uważa za słuszne. Co do przyczepy to nie wydaje mi się żeby szła jakoś bardzo ciężko bo jeździłem z pełną 360 i jakoś szła, oczywiście po ścierni i drodze bo przy nakrecaniu były problemy a na mokrym czy luźnym piachu nie ma szans ale przyczepa nie dla takiego piździka. Jeszcze odniosę się do woprola bo zmieniłem go za amazone i jestem zadowolony i już na pewno nie kupię używki co do opryskiwacza to ma swoje plusy i minusy ale też jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
8 godzin temu, extrabyk napisał:

MF-168 miał Perkinsa A4.236 o pojemności 3860 cm.3 i mocy 72 KM. według normy DIN przy 2000 obr./min.

mój błąd, 158 i 165 miał wspomniany wcześniej silnik 

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19711
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Jakbyś mi powiedział że dzięki zachodniemu ciągnikowi zwiększe plony (co nie realne)to byś mnie  pewnie przekonał

To ja Ci powiem, że jak był zakupiony zachodni ciągnik to plony wzrosły. A Wiesz dlaczego? Bo w końcu było wszystko dobrze i na czas w polu zrobione. Wcześniej ojciec miał 360 i co tylko zaczynała się robota to ciągnik na warsztacie 

2 godziny temu, MarcinNH napisał:

Nowe złomy na kanale, z ciekawości wszedłem na twoją galerie. Opryskiwacz biardzki który miałem i z radością wymieniłem na starszy zachodni. Drugi raz bym tego biardzkiego nie kupił. Drugie zdjęcie WOPROL rozsiewacz ładny świeci się jak psu coś tam, nie wiem który to złom mój mds czy to. 3 Zdj przyczepy z gnojem, takich nowych to jeszcze nie widziałem.  A film był z porównania, tak jak nagrywają porównania np telefonów. Nagrałem porównanie pługów. Znalazłem frosta chciałem sobie zobaczyć go na youtube, nie było takich filmów. Tak samo krone. Na pewno komuś taki film może się przydać w przyszłości

Tym komentarzem pojechałeś po bandzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys to miałeś lichą 60 albo za dużo ha dla takiego 😊 ale w takim przypadku to się z Tobą zgodze że mogło się to przyczynić do większych plonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
12 minut temu, soltys48 napisał:

Obrabiala 16 ha dobrej ziemi

No to już trzeba się sprężać żeby c360 obrobić 16ha i żeby było wszystko w terminie i na cacy. Śmiać mi się chce jak ktoś mówi że na takim areale nie ma co robić - no chyba wszystko zależy od sprzętu jakim się dysponuje. Takiemu który tak mówi dałbym właśnie taką c360 i gościu pokaż mi jak to się uprawia te kilkanaście ha takim sprzętem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
7 minut temu, stempos1980 napisał:

Wszystko zależy od profilu gospodarstwa bo jeżeli sama uprawa bez chodowli to jeszcze da radę zrobić

Też prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

dokładnie, jak ciągnik bezawaryjny np taka c360 to i 20 ha bez hodowli obrobi tylko warunkiem jest bezawaryjność i dobre rozplanowanie, a można mieć i nawet ciągnik 200km na te rzeczone 20 ha ale jak awaryjny to i tak nie zdąży. wszystko kwestia awaryjności, rozplanowania i czasu właściciela bo jak ktoś na etat chodzi to też ciężko może być to znajomy etatowiec w gospodarstwie na 15 ha kupił 902 (później napęd dołożył ) i mówi że teraz ma czas żeby jeszcze w warsztacie pokombinować. a jak się ma chodowlę to u mnie c360 radę daje na 18 ha łąk i hodowlę ( zużywam ok 200 bali rocznie siana) ale jak się coś nie spierniczy w sezonie to święto lasu. fajne ciągniki są ale jako pomocnicy bo na głównego konia przy takiej robocie to można siebie i ciągnik zajechać ( w ciągu roku 200 mth) 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

stojąc w kolejce na elewator w żniwa poznałem gościa ,który opowiadał jak obrabiał przez kilka ładnych lat pole ponad 20 ha oddalone od domu też ok 20 km .Obrabiał to 60tką,ładował wszystko na dwie przyczepy (pług ,brony siewnik itp) i siedział tam ze 2 tygodnie aż skończył.Nocował w samochodzie.Od 2-3 lat ma nowego Claasa Ariona (chyba) i teraz widzi różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

Nie ale sprawił że obrabia to szybciej wygodniej i całkiem możliwe że ekonomiczniej ( nie liczę kosztów zakupów maszyn) , sam wolałbym kupić i wziąść kredyt 1 czas , 2 kręgosłupa szkoda i nerwów też szkoda, gdy nawet porządnie nie zacząłeś a już coś się dzieje 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj