ADmet88

Buraki nasienne- Opłacalność

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2462
Dnia 29.10.2019 o 07:46, ADmet88 napisał:

Tak też mi się wydaje, ze sztuki na metr bo to te korzenie sadzimy i one dopiero dają nasiona. 

A panowie nie wiecie nic jak jest z tym scinaniem?  Dalej sierpy/ noże czy może jakieś suszenie na pniu?  Jakaś kosiarka?

Sieje sie tak zwaną ELITE . U nas nie widziałem żeby ktoś siał siewnikiem punktowym do kukurydzy , bo kukurydza to rzadki widok . sieją siewnikami zbożowymi , albo do warzyw wiosną . Jesienią się kopie , kopcuje ( jeden burak może mieć 0.5 kg , a może mieć i 2 kg ) ,Na drugi rok  wiosną się sadzi . koszenie jak piszesz sierpem i dosusza  , lub desykacja np. REGLONE i za parę dni kombajnem  z pnia ( ja tak kosiłem u gościa ) heder oczywiście z przystawką do rzepaku  . Plon  może być od 1.5 tony do 4 tony zależy od pogody i ponoć w szczególności od odmiany . ale  odmiany za bardzo nie można sobie wybierać , tylko CN narzuca jaką odmiane siać . I tak jak ktoś tu pisał kontraktują w CN KRAKÓW

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

zwracam uwagę

jak napisałeś o poznaniaku to mi się przypomniało, że wujek sieje poznaniakiem kukurydzę i buraki pastewne dla byków. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z wysadków tak, na przezimowanie trochę inaczej wygląda. Siać poznaniakiem buraka to lepiej wsiąść usługę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj