News
gabione

ZETOR 5340- zardzewiały i uciekający płyn

Polecane posty

gabione    0

Hej.

Ciągnik kupiony rok temu. Problem polega na uciekającym płynie chłodniczym (borygo) podczas pracy. Dodam że nie ma żadnych baniek ani bulgotania tylko po prostu podnosi się bardzo stan i wygania. Płyn nie ma naturalnego (różowego) koloru tylko taki MEGA zardzewiały, też nie wiem dlaczego tak się robi.

Moje podejrzenia są takie że może być zapchana- zamulona chłodnica, czy mogę mieć rację ?

Edytowano przez gabione

robert1226    146

Tak masz rację  ktoś przed tobą jeździł na wodzie i z tąd ten kolor i zapchana chłodnica.

Edytowano przez robert1226

Wiadomość z agroFakt.pl

gabione    0
42 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

Raczej wywalona uszczelka lub walnieta głowica.

Nie szły by bąble wtedy jakby była uszczelka?

zetorki12    11247
58 minut temu, gabione napisał:

Hej.

Ciągnik kupiony rok temu. Problem polega na uciekającym płynie chłodniczym (borygo) podczas pracy. Dodam że nie ma żadnych baniek ani bulgotania tylko po prostu podnosi się bardzo stan i wygania. Płyn nie ma naturalnego (różowego) koloru tylko taki MEGA zardzewiały, też nie wiem dlaczego tak się robi.

Moje podejrzenia są takie że może być zapchana- zamulona chłodnica, czy mogę mieć rację ?

Do jakiego stanu Ci wygania ? Może za dużo w chłodnicy ?

ZETOR TEAM

gabione    0
39 minut temu, robert1226 napisał:

Tak masz rację  ktoś przed tobą jeździł na wodzie i z tąd ten kolor i zapchana chłodnica.

Poprzedni właściciel jeździł na płynie niestety przez dwa lata ktoś inny sporadycznie go użytkował i mógł dolać jakiś inny płyn. Nawet jak go kupiłem brakowało trochę płynu. spuściłem cały płyn zalałem wodą i tak jeździłem około 1 miesiąca, później zalałem borygo. 

Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Do stanu poniżej żeberek niestety.

gabione    0
5 minut temu, zetorki12 napisał:

Do stanu poniżej żeberek. Ale to nie zawsze jak jest większe obciązenie, jak praca na lajcie to 50-100ml

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Oj to chyba gdzieś przedmuch , tak jak koledzy napisali .

Nie chciałbym ruszać dopóki nie bede miał pewności. Jak w 100 procentach zdiagnozować taki przedmuch? Co z tymi bąblami?

No i co z tym kolorem? O co tu może chodzić?, ciężko ręce odmyć

Edytowano przez gabione

ogarek    467
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Oj to chyba gdzieś przedmuch , tak jak koledzy napisali .

O jej.. znowu błędny trop... Hehe

• Haha 1

robert1226    146

Piszesz ze rdzawy kolor płynu a teraz ze wszyscy jeździli na płynie się zdecyduje bo zprzeczne info dajesz  

Skoro rdza to od wody.

zetorki12    11247

No to jak wiesz to koledze powiedz . Ja tylko tak przypuszczam , bo to pierwsze się nasuwa .

1 minutę temu, ogarek napisał:

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

gabione    0
1 minutę temu, ogarek napisał:

1 minutę temu, robert1226 napisał:

Piszesz ze rdzawy kolor płynu a teraz ze wszyscy jeździli na płynie się zdecyduje bo zprzeczne info dajesz  

Skoro rdza to od wody.

Może faktycznie chaotycznie to opisałem- przepraszam. Jakiś czas temu przeszliśmy znowu na płyn borygo i zmienił on kolor na mocno rdzawy aż brunatny. Dodam że korek od chłodnicy jest mocno tak jakby zardzewiały i obrośniety kamieniem-piaskiem

zetorki12    11247
Przed chwilą, robert1226 napisał:

Pierwsze co się nasuwa to płukanie chłodnicy środkiem od kamienia. 

I dzięki temu przestanie wyganiać ?

ZETOR TEAM

gabione    0

Jaki preparat użyć? i czy mogę być spokojny o użycie takiego preparatu o blok i resztę? Proszę o wyrozumiałość nie jestem mechanikiem

Sean    1799

A termostat nie jest czasem cały czas otwarty? do tego zakamieniona chłodnica i natychmiast wyrzuci płyn.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

zetorki12    11247
9 minut temu, ogarek napisał:

Być może... Ale to pierwsze co trzeba zrobić skoro jest tam syf 

Czyli właściwie guzik wiesz sam ?

ZETOR TEAM

ogarek    467

Zdejmij pasek z wentylatora i odpal.... daj  gaz.... jak płyn się podniesie albo bulbony to przedmuch 

zetorki12    11247
6 minut temu, ogarek napisał:

A co ja wrozbita Maciej  jestem ?

No to czemu atakujesz mnie , że błędny trop ? Moim zdaniem bardzo możliwe że uszczelka , bądź pęknięta głowica , Ja obstawiam uszczelkę . No chyba że płyn gdzieś indziej ucieka , bo kolega nie napisał że nadmiarem chyba .

ZETOR TEAM

zetorki12    11247

A o to chodziło ?    A to też mi wygoni do pewnego poziomu jak za dużo .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mifalek10
      Witam.
      Mam pytanie do użytkowników wyżej wymienionego zestawu. Planuję założyć tura do swojego zetora i mam dylemat jakiego tura wybrać? Zastanawiam się nad zetor system, ale nawet z tego są produkcji polskiej i szwedzkiej, ale oczywiście inne też wchodzą w grę. Możecie podzielić się swoim doświadczeniem przy wyborze. Chodzi mi przy założeniu żeby wszystko pasowało, żeby nic nie przerabiać, aby płynnie się tym pracowało, oczywiście żeby w miarę szybko i prosto odpiąć/zapiąć i stosunek ceny do jakości?
      Z góry dziękuję za pomoc!
    • Przez dzikizbych
      Witam. Mam problem z zetorem forrtera 11441 problem polega na tym gdy  naciskam sprzęgło lub dotykam sprzęgło czuje stukanie i drganie  a gdy dodam gazu to mocniej i jak bawie się obrotami to wyczuwam wszystko. Noi jeszcze gdy  wcisne do połowy  to jagby zmnienia głoś na stukanie. jeśli ktoś wie to proszę napisać z góry dzienki.
    • Przez lajkzxc
      Witam. Czy silnik z c360 bedzie pasował do zetora 7245? Proszę nie pisać ,że gorszy silnik i bez sensu. Mam taki silnik i ciekawi mnie czy bez przeróbek wstawiłbym go do zetorka z napędem. Pozdrawiam
    • Przez opanowany13
      Witam do zetora forterry jaki jest oryginalny  odcień farby na silnik czarny mat czy czarny półmat 
    • Przez chrap17
      Witam. Akurat szykuje mi sie w dobrej cenie zetor7211 z 88roku. Mam do was taka prosbe aby powiedziec mi na co zwrocic uwage w trakcie ogledzin.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj