Gość Profil usunięty

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk?

Polecane posty

Geronimo    2

Ilość produktu zależna jest od wielu czynników. System w jakim sadzisz, woda, gleba, nawozenie, pogoda, odmiana i wiele innych. Na przykładzie roksany.

Koszt założenia 1ha na wałach okrytych folią z systemem nawadniajacym to koszt około 10000€. Sadząc we wrześniu, zbierasz maj-czerwiec kolejnego roku. Dobrze poprowadzona powinna dać 15-18ton owocu pierwszej klasy i reszte 2-3 klasa, łącznie około 28-34 tony. Pierwszą klase owocu jak dobrze poszukasz po giełdach to sprzedasz na wschód po 4-7zł za kilogram, a reszte na rynek krajowy i raczej nie na przemysł jeżeli już to końcówkę max 2000kg. W drugim roku zbierzesz mniej jakies 25ton w trzecim 20ton i do likwidacji, można trzymac dłużej ale raczej sie nie opłaca. Tak wiec możesz mniej wiecej sobie wyliczyc ile można zarobić.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, mam 6000zł wolnej gotówki i myslę o zainwestowaniu tych pieniedzy w własnie uprawe truskawek. Mam ziemie klasa 3-4, chciałbym sie dowiedziec na jaką powierzchnie uprawy mogę sobie pozwolic z tą gotówką którą posiadam i jak mniejwiecej powinien wyglądac proces uprawy. Myślałem aby posadzic sadzonki na wiosnę bo chyba teraz juz troche pózno zeby sie za to zabierac. Proszę o odpowiedzi bardziej doświadczonych plantatorów. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Ja akurat jeszcze dzisiaj troche posadziłem, a orientuje się ktoś w jakiej cenie chodzą sadzonki teraz i na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Wszyscy tu piszą o tym, że jak najbardziej się opłaca i oczywiście to jest prawda, tak było ostatnimi laty. Ale w moich okolicach, czyli koło Płońska jest mnóstwo truskawkowych pól i na jesieni ich jeszcze przybyło i obawiam się, że z powodu takiego mnóstwa truskawek cena może być niższa. A co do postu wyżej to wiem, że był problem ze znalezieniem kwalifikowanych sadzonek już na jesieni więc może to być nawet nie tyle kwestia ceny co dostępności. Ale tak jest w mojej truskawkowej krainie, a nie wiem jak gdzie indziej:) Trzeba mieć nadzieję, że dobrze przezimują i mrozy truskawkom nie zaszkodzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Niebieskooka masz racje 2013-2014 będzie słabsza cena bo w zeszłym roku była dobra i ludzie nasadzili truskawki. Teraz będzie dwa lata słabiej ale już w 2015 powinna być lepsza cena bo w 2014 ludzie znowu zaoraja bo sie nie będzie opłacać i tak w kółko. Takie są niestety realia i mojak ktoś w temacie troche siedzi to bez problemu można to zaobserwować. Ale jeśli ktoś ma dobrą truskawkę deserową to myśle że drastycznych obniżek nie powinien sie obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Trzeba mieć nadzieję, że dobrze przezimują i mrozy truskawkom nie zaszkodzą :)

ja na wiosnę sadzę frigo więc u was mogą przepaść, :) żartuję oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskooka    31

Ja truskawek już nie mam, kawałek ok.hektara został ponieważ wróciliśmy do porządnych sadowniczych upraw :D Nie za bardzo natomiast rozumiem ludzi, którzy zamiast wyspecjalizować się, może nie w jednej, ale w 2 - 3 uprawach zmieniają co sezon. Oczywiste jest, że nieraz trzeba czekać nawet parę lat na dobry rok, ale jeśli tak jak w moich okolicach ktoś ma sad wiśniowy w pełni owocowania i wyrywa go, żeby posadzić truskawki, bo były akurat drogie w tym roku to jest według mnie czysta głupota, bo jednak wiśnie muszę rosnąć parę ładnych lat, a i zresztą w ostatnim roku były drogie. Ale cóż, ja zostaję przy swoich uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

W 2012r cena była rekordowa, teraz pewnie będzie niższa ale ci co mają dużo zarobią zawsze na ilości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

truskawki mrożonej już dawno nie ma w magazynach więc ceny mogą być dobre o ile nie będzie zmowy cenowej miedzy przetwórcami oraz tez będą chcieli kupić taniej aby sobie odbić za rok 2012. a na konferencji pewnei pan apelował aby ceny były ustalone pewne widełki aby nie było sytuacji że w jednym roku po 1 zl a w drugim po 5zł bo brakuje towaru i tak dla truskawki przyjeto od 2 zł do 4 zł za kg zobaczymy co z tego wyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dopiero zaczynam zabawę z truskawkami, powstało miejsce zbytu więc trzeba spróbować

najgorsze że dopiero zaczynam ze ściółkowaniem i nawadnianiem i nie wszystko wiem z czym się je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

truskawki mrożonej już dawno nie ma w magazynach więc ceny mogą być dobre o ile nie będzie zmowy cenowej miedzy przetwórcami oraz tez będą chcieli kupić taniej aby sobie odbić za rok 2012. a na konferencji pewnei pan apelował aby ceny były ustalone pewne widełki aby nie było sytuacji że w jednym roku po 1 zl a w drugim po 5zł bo brakuje towaru i tak dla truskawki przyjeto od 2 zł do 4 zł za kg zobaczymy co z tego wyjedzie

 

Gdyby rzeczywiście były ustalone widełki cenowe 2-4zł/kg to nie byłoby źle. Okaże sie w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

robią nam cykl szkoleń z profesorami, doktorami itp, więc jakoś damy radę , ale jak coś to będę pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do tego jeszcze daleko ale raczej Polacy, czasy Ukraińców już minęły,

ciężko jest z chętnymi do pracy, dużo jest plantatorów tytoniu którzy ludzi rozpieścili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

@malkolm

Ja też startuje w grupie z truskawką deserową na wiosne.Ciekawi mnie z jakiego

regionu jesteś i jaką odmianę sadzisz.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

podkarpacie, powiat leżajski a sadzę marmoladę, i na próbę trochę cleary i joly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0
Napisano (edytowany)

Jak wasze truskawki kiedy przewidujecie plon?

Edytowano przez seba13044

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Truskawka90
      Witam Serdecznie, 
      Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 


    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj