Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Truskawka90    0

Witam Serdecznie, 

Już podczas pierwszego rwania na albie zauważyliśmy to w dużych ilościach. jest na dojrzałych i zielonych owocach. Czy ktoś z Państwa wie co może być tego przyczyną i jak to zwalczyć? Bardzo proszę o rade. W załącznikach są zdjęcia truskawek. 

IMG_20180519_124831.jpg

IMG_20180519_124839.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
czasem nie roztocz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11
Myślę że może to być antraknoza lub skórzasta zgnilizna owoców. Osobiście nie spotkałem sie z tym na naszych truskawkach ale gdzieś czytalem czy słyszalem ze moze to wystepowac gdy mamy truskawki na ciężkich ziemiech, mozesz spróbowac polyversum lub luna sensation jest chyba jeszcze scorpion. Musisz dokladnie poczytac o tych chorobach i coś wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu987    52
Sprawdź w nocy czy ci ślimaki ich nie podgryzają u mnie tak było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
    • Przez Szymon4321
      Witam mam 2 letnie truskswki moge teraz to opryskac przed zbiorami czy juz jest za pòźno 
    • Przez Piotrekcbr
      Witam. Co to jest czy ktoś wie?


    • Przez pelepele22
      Witam wszystkich . Na wstępie zaznaczam jestem lajkiem w uprawie truskawki  
      Posadziłem we wtorek(17.04)   80 arów truskaweczki (sadzonka mrożona) zabrakło mi sadzonki  i na razie czekam na dostawę. Przed sadzenie rozsiałem  na ten areał 300 Kg  YAra COMPLEX  .
        Przysłali mi badania gleby  i okazało się, że Ph jest za niskie 5,1  co mogę zrobić aby poprawić jakość gleby . Co rozsiać aby nie uszkodzic sadzonki i?  Zamieszczam zdjęcie. Z góry dziękuje . 

    • Przez Konfetti223
      Witam wszystkich 
      Mam problem z kapustą, tzn. kapusta jest dość mała jak na ten czas i co gorsze ma uschnięte dolne liście a te trochę wyżej zaczynają robić się zółte oraz na krańcach pojawiają sie czarne "kropeczki" nie wiem dokladnie jak to nazwać.
      W zeszłym roku również mieliśmy problem z kilkoma tunelami, tej samej odmiany ale na innym stanowisku.
      Każdy wtedy twierdził że kapusta nie była zahartowana przed zdjęciem folii oraz to że miała zbyt mokro (2-3 dni po zdjęciu folii nadszedł ulewny deszcz). Wtedy nawet opryski na grzyba nie pomagały.
      W tym roku jest podobnie jednak ta "faza" zrobiła się o wiele szybciej bo jeszcze pod tunelami.
      Już po prostu ręce opadają... Może ktoś miał podobnie i wie co może pomóc? Bardzo proszę o pomoc 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj