jarekvip99

Umowa o pracę A Krus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarekvip99    7
Może ktoś z was jest w podobnej sytuacji A mianowicie ma gospodarstwo i pracuje na umowie o pracę? ile wtedy mniej się płaci Krusu?

Krzysztof81    723

Wcale sie nie płaci. ZUS ma pierszenstwo przed KRUS chyba ze zlecenie ale do jakies kwoty.

wojtal24    416

mozna oplacic w Krus chyba tylko wypadkowa czy cos takiego

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    416

tak jak napisal Krzysiek jak jestes na zusie to nie placisz krus a jak chcesz to dobrowolnie mozesz oplacic ta skladke wypadkowa ale do czego ona Cie upowazni to nie wiem ja tez pracuje na etacie i krusu nie place ale jak zrezygnujesz z pracy to musisz ubezpieczyc sie w krus

ZETOR TEAM

sumek666    2362

NA umowę zlecenie maksymalnie do kwoty najniższej krajowej. w 2019 roku wynosi 2250 zł brutto.

jak masz umowę o pracę niezależnie od wysokości wypłaty wylatujesz z KRUS. 

temat wyczerpany.

Grzechooo    32

Tylko jak byłeś na KRUSie i dostałeś umowe o prace to musisz się udać do placówki KRUS i oprócz umowy wziąść zaświadczenie od pracodawcy od kiedy u niego pracujesz (bynajmniej u mnie tak jest).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik1973
      Pany składać wnioski o suszowe, tylko nie ci co po 8 ton nakosili.
      Ja już złożył.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Nexus15
      Witam. 
      W przyszłym roku przejmę małe gospodarstwo rolne 10ha. Obecnie mieszkam trzeci rok za granico , pracuję i  jakoś w miarę żyję. Lecz nie odpowiada mi to do końca, pieniądze fajne, ale to nie jest to co chciałbym robić w życiu.
      Chciałbym przejąć gospodarstwo i zacząć coś działać żeby dawało jakieś w miarę przychody. Gleby w gospodarstwie to w połowie klasa IVa troszkę IVb a reszta ok. 4ha V. Zastanawiam sie nad przejściem w ekologie, i uprawie warzyw na początek jakiś mały areał do 1h na świeży rynek. Tu powstają moje pierwsze pytania. Czy na tych glebach jest mozliwość uzyskania w miarę opłacalnego plonu z warzyw ? Jakie warzywa lub owoce polecacie ? 
      Resztę myślę ze obsiał bym zbożem. 
      Zastanawiałem sie tez nad owocami truskawka, porzeczka, malina ale do tego jest potrzebny duży wkład.
      Mam 100 tyś. Własnych oszczędności. 
      Mam 22 lata wiec kwalifikuje sie do programów unijnych chodziarz wiekiem
      Posiadam Ursusa C360 podstawowe maszyny do obróbki gleby. Budynek inwentarski, gdzie była trzoda chlewna,teraz stoi pusty, magazyn, no i kilka garaży . 
      Pytanie do was forumowicze czy ma to sens co planuje ? Może polecacie mi coś innego ? Jestem otwarty na wasze sugestie. 
      Szukam też kontaktu do osoby co prowadzi już gospodarstwo ekologiczne, co by mogła mi trochę o tym powiedzieć, jak już wrócę do Polski to i pokazać. Jestem z Warmińsko-Mazurskiego.
      Dziękuję. Pozdrawiam. 
    • Przez Bananek
      witajcie. mam problem. zrobilem sobie kiedys pieczatke w celu szybszego wypelniania papierow np przy sprzedazy lub w innych papierach. zawiera ona tylko dane adresowe, numer telefonu i numer gospodarstwa. w tytule wpisane "gospodarstwo rolne". przez 3 lata byl spokoj bo tylko przystawialem stempel i nie trzeba bylo pisac danych, ogolnie szybciej i wyrazniej. zaznaczam, ze JESTEM ROLNIKIEM RYCZALTOWYM. ostatnio sprzedalem byki do innej firmy niz zwykle i ich ksiegowa przyczepila sie, ze nielegalnie uzywam pieczatki i to ja mam im wystawic fakture. nie dociera do niej, ze nie jestem na vat'cie. co musze miec na tej pieczatce, aby legalnie sie nia poslugiwac? babka twierdzi. ze nie moze byc tam napisane gospodarstwo rolne, a jesli jest taki napis to ma byc regon. no skad jej wezme regon na ryczalcie. co o tym myslicie?
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj