Suchorski_15

jcb 526 50 zgasła nie chce odpalić

Polecane posty

witam, ostatnio podczas zwozenia balotow padla nam ładowarka normalnie chodziła szwagier akurat cofal i wrzucil bieg do przodu (na rewersie) i ladowarka zgasła i juz nie chciala odpalic przyjechal tata z plakiem i nadal nie Odpalila tata pojechał po drugi akumulator i jeden akumulator z ciągnika połączyliśmy bezpośrednio z rozrusznikiem drugi akumulator połączyliśmy z akumulatorem sprawdziliśmy napięcie na akumulatorze bylo 13 a na rozruszniku 15.6 nadal nie mogla odpalic, sprawdziliśmy napiecie podczas próby odpalenia na rozruszniku i sie zdziwilismy wykazywalo spadki do 5-6v. ladowarke sciagnelismy do domu gdy ostygla nadal nie chce odpalić, sprawdzalismy nie zagotowala się, olej byl wszystko bylo. zawiezlismy rozrusznik do sprawdzenia i rozrusznik kręci. Macie jakies pomysly co moglo się stać? trzeba wyciągać silnik ? jakies najprostsze rozwiazania. Czekamy na wasze odpowiedzi z góry dzięki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Cewka gaszenia do sprawdzenia na pompie. Ale jak na plaku nie chciała odpalić to dziwne. Tak dla pewności rozrusznik kręci i silnik też się kręci (wał korbowy się kręci)? Wyjęliście filtr powietrza i jeden psika plakiem, drugi kręci rozrusznikiem i nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i da się krecic

jaffa napisał:

Cewka gaszenia do sprawdzenia na pompie. Ale jak na plaku nie chciała odpalić to dziwne. Tak dla pewności rozrusznik kręci i silnik też się kręci (wał korbowy się kręci)? Wyjęliście filtr powietrza i jeden psika plakiem, drugi kręci rozrusznikiem i nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

A silnik ma kompresję? B jak z plaka nie chce, a kręci to tylko to mi do głowy przychodzi czyli zawory, rozrząd. zdją bym pokrywę ,zaworów tak na dzień dobry i sprawdź luzy, czy wogole coś tam się nie poszatkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

raczej wątpię, bo jeśli dobrze kojarzę to ona jest na zmienniku momentu czyli hydrokinetyczne sprzęgło a te do puki silnika nie odpalisz to nie będzie robiło oporu. Tzn w normalnych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Objawy wskazują na przytarcie silnika a zakładam, że olej i płyn chłodniczy był więc sprawa nie powinna mieć miejsca. Tak jak wyżej sprzęgło hydrokinetyczne nie stawia żadnych oporów przy tak niskich obrotach na rozruchu. To może być grubsza sprawa. Najpierw jak wyżej zdjąć pokrywę i jak wszystko ok jest to trzeba zwalić głowice i zerknąć tuleje, cylindry; zwalić misę i dół silnika zerknąć. Ale aż nie chce mi się wierzyć, że tak bez żadnych oznak silnik by padł w parę sekund bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Może jeszcze taka prosta sprawa ale proponuje też sprawdzić dokładnie połączenie od akumulatora do rozrusznika, znam przypadek, gdzie w koparce gość wymienił rozrusznik, akumulator, głowice (wszystko serwis bo maszyna 3 lata ) A okazało się, że kabel od masy przepalił się wewnątrz, przewodzenie prądu jakieś tam miał ale już przy obciążeniu poprostu nie było siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj