Kamilek1

owijarka samozaladowcza / prasoowijarka - zworzenie bel - jak jest naprawde?

Polecane posty

Kamilek1    52

witam, mam pytanie jak wyglada w praktyce zworzenie juz owinietych bel z łaki? poniewaz zetknalem sie z opiniami ze podczas zworzenia juz owinietych bel dochodzi do duzej liczby uszkodzen? jak to jest w praktyce?? bo to niesamowicie ulatwia prace w stusunku do owijarki stacjonarnej.. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Normalnie, ładujesz i zwozisz. Dobre przyczepy z równą podłogą i na 100 może jedną rozerwiesz ale to może... Chyba, że jakiś nieudacznik jeździ to rozerwie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a jak wyglada sprawa z ukladaniem chwytakiem na lawecie? przy rozsuwaniu nie uszkadza itp? do tej pory mialem samozbierajaca ale chce przejsc na kulki bo toche duzo odpadow a silosow nie mam, lawete do bel mam nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

odpad to raz ale ta kwestie pewnie silos by rozwiazal a dwa to pryzmy mam n dosc mokrych terenach za domem po bylej lace i jak np zima 10 razy jade turem czy ladowarka dziennie po pasze to robia sie duze kleje i sie topie mimo ze teren mam wygruzowany itp a tak to bym np 2 kulki na dzien przywiozl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za tą kasę wylej plac pod pryzmę i zostań przy przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja kilka lat zworze baloty powijane na polu do domu i to piękna sprawa bo rolujesz, potem szybko owijasz na łąkach i na spokojnie zwozisz bez lęku i ciśnienia, że deszcz dopadnie. Najlepiej to idzie jak jeden zgrabia, drugi zbiera prasą a trzeci jeździ i owija samozaładowczą na bieżąco i na następną ląkę lecicie. Jak masz zadbane przyczepy i nic nie wystaje ostrego ani nic nie leży na podłodze typu gruz, kamień, kij itp. to małe szanse na rozerwanie. Bardziej obawiaj się jadąc drogą gałęzi, krzaków bo porwą albo ptaków jak zostawisz owinięte baloty na łąkach na dzień lub dłużej bo podziurawią rdzeń. A w razie czego zawsze miej taśmę do łatania balotów, w domu też się przyda bo koty będą dziurawić. Na koniec dodam, że owijanie w domu balotów to robi się jak jest stacjonarna owijarka, ale to kiepskie na dziś rozwiązanie i dla traktora z chwytakiem bo sprzęgło męczysz bardziej oraz uzależniony od pogody jesteś, jak nie pada to ok. na sucho owijasz zwożąc, ale jak zacznie lać to pomoczy baloty nie ofoliowane. Teraz jestem sam i pewnie stacjonarną trzeba będzie walczyć i dwoić się i troić. Ale jak bym miał kasę to tylko samozaładowcza Pronara np. i robota leci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
    • Przez CezaryRoszkowski
      Halko, jutro chce uruchomić prase czy przewód nr 1 (głowny przepływ oleju) moze byc w tej samej sekcji gniazd co przewód nr 2 (podbieracz) ?
      Czy może należy go wpiąć w inne gniazdo?
      W instrukcji napisane, ze zle podlączenie grozi uszkodzieniem
       
      Pozdrawiam

    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
    • Przez ursusek1614
      Witam jest ktoś może użytkownikem takiej prasy i udzieli opinii jak sie sprawuje itp? 
    • Przez MFpower
      Witam. Mam problem z owijarką, chodzi o to że zgubił czy złamał mi się ten czarny korek przy zaworze co przykręca się do niego przewody hydrauliczne i cieknie mi tam olej. da rade to dokupić ? zalepić czymś czy trzeba cały zawór wymienić 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj